hitafk
hitafk (üye)
Ankara / Meraklı

Nikon D700 Mü Canon 5d Mi

merhaba fotoğraf makinesi almak istiyorum ve bu ikisinin arasında kaldım.
Mesala canon un live view özelliği ve dahili flaşı yok, bunlar çok önemli şeyler mi? veya "bu ikisini bırak d300 al" mı dersiniz? (daha önce dslr kullanmadım ama ortanın üzerinde bir makine almak istiyorum)
Önerilerinizi bekliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 27 Temmuz 2008, 14:13 - İp: 85.***.**9.243
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Bence bu testleri Canon para vererek yaptırmıştır. D700 gibi bir makinanın öyle fotoğraflar çekeceğine ihtimal vermiyorum. benim d 300 bile daha iyi fotoğraf veriyor. Kesin Canon yaptırmıştır bu testleri kesin

Tarih: 29 Temmuz 2008, 09:43 - İp: 88.***.**5.142
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

hata fotoğraflar gayet güzel bence. iso olarak da d700 katlamış 5d'yi 3200'de
objektifler muadil değil

Tarih: 29 Temmuz 2008, 11:32 - İp: 144.***.**8.219
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

farklı ortamlarda farklı ışık koşullarında ve farklı lenslerle yapılan testler ne kadar iyi fikir verebilir sizce. belki tüü kaka denen makinenin ışık koşulları kötüdür göğe çıkartılmak istenen makinenin ışık koşulları iyidir nereden bileceğiz o yüzden baz alınacak bir test değil bence bir de arkadaşa önerim fotoğrafı ne amaçla ve ne ölçüde kullanacaksınız neye ihtiyacınız var ona göre ekipmanınızı oluşturunuz. bir anda en iyisini en pahalı olanını almaktan ziyade sizin ihtiyacınıza cevap verecek bir ekipman oluşturmanız sizin ileride iyi bir fotoğrafçı olmanıza sebep olabilir. ama çok iyi makine alırsınız istediğiniz gibi fotoğraflar çekemezsiniz o zaman fotoğrafçılıktan da soğursunuz

Tarih: 29 Temmuz 2008, 11:45 - İp: 81.***.**7.150
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

evet iso testleri çok güvenilir fikirler vermiyorlar. önemli olan çok az ışık altında nasıl sonuç vereceğidir. öğlen güneşi gibi aydınlatılmış ortamlarda verdiği sonuç ne fikir verebilir ki? (testlerde ışık çok şiddetli) gündüz 1600 iso ile çekim mi yapacağız?
neyse bir ara nikon d50 ile öğlen güneşin altında iso 1600'de çekim yapmışım unutup, fotoğrafları işlerken bile farketmedim exife bakınca farkına vardım hatanın. ama akşamüzeri aynı çekimi yapsam makinenin lcd ekranından bile anlaşılır 800 iso. bu yüzden testlerden ziyade deneyimi olan kişilerin fikirlerine bakılmalı, ya da imkan varsa kullanılmalı.

Tarih: 29 Temmuz 2008, 17:33 - İp: 81.***.**7.8