mutara
mutara (üye)
Ankara / Firma

Nikon D70 Makinemi Değiştirmek İstiyorum

Merhabalar,
Ailemle birlikte bir reklam ajansımız var.fotoğrafçılık eğitimini bir dernekten aldım.şimdi kendimi geliştirmeye çalışarak fotoğraf çekiyorum.aynı zamanda da ajansımıza gelen katalog işleri için de ürün fotoğrafları çekiyorum(bazen yemek fotoğrafı bazen yemek yatak odası takımları)5-6 yıllık bir nikon d70 makinemiz ve 18-70 nikkor lensimiz var yanısıra multiblitz 400 paraflash var.fotoğraf makinesini yenilemek istiyoruz.ama bütçe doğal olarak kısıtlı.sadece ön araştırma yapıyorum.bütçemizi ona göre de ayarlayacağız.tahmini olarak en fazla 2500-3000 tl gibi bir miktara çıkabiliriz.bu civarlarda alabileceğim başka yerlerde aldığım tavsiyeler ise nikon d300s ile canon d500.ikisi arasında da baya fark var aslında.ama bütçe meselesi işte.ikinci el de pek düşünmüyoruz.sizce ne,nereden,nasıl almalıyım?spot makine nereden alabilirim ya da spot mantıklı mıdır?ebay den alışiveriş nasıl yaparım?güvenli olur mu?ankara da spot varmıdır?

cevaplarınızı bekliyorum,şimdiden çok teşekkürler...

Tarih: 9 Mart 2010, 20:41 - İp: 94.***.**0.215
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

o fiyata yurt dışı EOS7D öneririm yada EOS5D MARKII

Tarih: 9 Mart 2010, 20:44 - İp: 212.***.**6.45
tufanozyamak
tufanozyamak (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

e-bay anlış olmasın ama mantıklı değil ahsen güvenmiyoum.İstanbl olsa idi yardımcı olabilirdim ama malum sektörel bazda ankara piyasası yok i

Tarih: 10 Mart 2010, 08:48 - İp: 81.***.**0.99
  • 1