tuning_boy
tuning_boy (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

**nikon D70 Alıcam Tavsiye Eder Misiniz?

ARKADAŞLAR NİKON D70 ALICAM SİZCE NASIL Bİ MAKİNE BİLGİSİ OLAN VARSA YARDIM EDEBİLİRMİ FİYATI 500 TL ...

Tarih: 20 Nisan 2010, 00:42 - İp: 188.***.**0.18
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Şimdi tartışmaları bir yana bırakırsak bu arkadaşa bu fiyatlara yakın daha güncel ne önerilebilir diye düşünüyorum... Yani ikinci el bir A100, K100D gibi makineler olabilir mi? Konu soru soran kişiye daha faydalı bir noktaya gidebilir böylece...

Tarih: 22 Nisan 2010, 13:13 - İp: 81.***.**9.145
tuning_boy
tuning_boy (üye)

EVET BENCEDE HAKLISINIZ AMA DAHA BİLİNDİK Bİ MARKA MESELA 2.EL VE UYGUN FİYAT SONUÇTA TAM PROFESYONEL Bİ MAKİNE ALMICAM...

#tuning_boy' tarafından 22.04.2010 14:20:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Nisan 2010, 13:25 - İp: 81.***.**9.117
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

O zaman marka konusunda kafanızda bir fikir var. Ben arkadaşımın D70S ni kullanmıştım. Zaten bu model zamanının efsane modeli idi. Sanırım 6 mp idi. Bu bir sıkıntı yaratmayacaksa yeni teknolojiler (toz temizleme vs) çokta önemli değilse fotoğrafçılık adına iş görecek bir makine. Gövdesi oldukça iyi..

Yani eski diye MP ye, ekran küçüklüğüne vs takılmayıp fotoğraf çekmek istiyorum derseniz bence işinizi görür. Bu arada kullanan arkadaşlar D70 ile D70S arasında ki farkları yazarlarsa size faydalı olur gibi..

Sanırım başka marka olarak bu fiyatlara Canon 350D bulunabilir.. CMOS sensör avantajı olabilir... Sony A100 olabilir. Onun yüksek MP ve SSS avantajı olabilir. 6 MP biraz daha fazla özellik (SSS, Ön izleme, Alan Derinliği izleme vs) Pentax K100D olabilir gibi..

Zaten bu makinelerin karşılaştırmaları, kullanıcı yorumları internette bolca var. Fiyatlarınıda İstanbuldaysanız Hayyamdan, değilseniz gittigidiyor veya sahibinden.com gibi sitelerden bakabilirsiniz.

Saygılar

Tarih: 22 Nisan 2010, 14:05 - İp: 81.***.**9.145
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Göreceli kavramlar olabilir bazıları ama şöyle bir derleme yaptım bazı kullanıcıların yorumlarına göre belki işinize yarar :

Artılar

Ele oturan gövde
Plastiğinin kalitesi
Uygun fiyat
Uzun pil ömrü
Gündüz performansı
Lens seçeneği fazla
Yüksek enstantane kullanımı
Neredeyse Uyumlu Lenslerin hepsinde AF çalışıyor.
Saniyede 3 kare çekim
Güçlü flaş
İnsanda güven hissi uyandırıyor
Menü ve butonlara ulaşım iyi.
Hızlı açılma süres
Kolay ve anlaşılır menüsü
Çabucak ayar yapmaya yarayan yapısı ile mükemmel
Biraz ağır olması

Eksileri

İso 200 den başlıyor
6.1 Mp
LCD küçük
200 ASAda bile grenli
Saniyede 3fps hızında seri çekim yapmıyor,çekim hızı 2fps de kalıyor.
CCD okuyucusu çok çabuk tozlanıyor
Biraz karanlık vizör
Biraz ağır olması
Yüksek ISO'larda başarısız
Sensör Temizleyici sistemi yok..

Tarih: 22 Nisan 2010, 14:18 - İp: 81.***.**9.145
tuning_boy
tuning_boy (üye)

BİLGİLER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER NİKON DAN Bİ MAKİNE ALICAM ALIRSAM ZATEN İYİCE ARAŞTIRAYIM UYGUN BULURUZ İNŞ.

ÇOK SAĞOLUN YORUM İÇİN...

Nikon COOLPIX L100 modeli de hoşuma gitti güzelmiş

#tuning_boy' tarafından 22.04.2010 14:30:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Nisan 2010, 14:22 - İp: 81.***.**9.117