ahmet_16
ahmet_16 (üye)
Bursa / Amatör

Nikon D60 Veya Canon 400d??

ben daha fotoğrafçılık konusunda çok çok çok yeniyim.sadece normal dijital fotoğraf makineleriyle fotoğraflar çektim.şimdi düzgün bi makine almaya karar verdim ama şu an için ne labileceğim konusunda pek bi bilgim yok.modelleri biraz araştırdım ve bu 2 model uygun geldi bana. nikon d60 ve canon 400d bunlardan biri olabilir mi?olursa hangisi daha uygun olur?veya önerebileceğiniz başka bi model var mı?? şimdiden herkese teşekkür ederim

Tarih: 9 Haziran 2008, 23:34 - İp: 78.***.**9.2
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Nikon'un D40, D40x ve D60 modellerinde dahili AF motoru yok.Bu nedenle bu modellerle AF uyumlu kullanabileceğiniz lens yelpazesi bbir hayli daralıyo ve de AF uyumlu olanlar da çok pahalı Nikon D40,D40x ve D60 modelleri ilk etapta ekonumoik ve herkesin DSLR sahibi olması için tasarlanmış lensler olsalar dahi kendileri ucuz olsa da işletmesi pahalı olan modeller..Tabii bu durum alacağınız lensler açısından geçerli..yok üzerindeki kit lens de işimi görür diyorsanız alabilirsiniz tabii ki de ama benim tercihim kesinlikle EOS 400D olurdu..Çünki dahili Af motorununolması bile yeterli bi gerekçe tercih etmek için..Ayrıca çekim özellikleri Nikon'un bu üç modelinden çok daha gelişmiş...Çeşitli sitelerden teknik özelliklerini kıyaslayarak bunu siz de görebilirsiniz..

Tarih: 10 Haziran 2008, 00:05 - İp: 88.***.**9.213
erdenbay
erdenbay (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

Canon 400D , hatta biraz gayretle 450D
Kit lensle alacaksaız da, muhakkak yeni çıkan (18-55 IS) " IS" lı yani titreşim önlemeli olanını alın.

Tarih: 10 Haziran 2008, 00:13 - İp: 88.***.**6.255
ahmet_16
ahmet_16 (üye)
Bursa / Amatör

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim canon 400 d'yi alıyorum o zaman.1 bucuk aya kadar elime geçicek inş

Tarih: 10 Haziran 2008, 08:26 - İp: 78.***.**9.2
dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon Canon derken küçük bir ilave yapmak istiyorum.

Her markanın kendine has bir renk (lendirme mi diyelim) özelliği var. Bazen modelinin bile.

D40 kullandım, mavisi daima ağırdı. Öyleki gelişi güzel 3 adet fotoğrafı yan yana koysak d40 la çekilmiş olanını anlayacak kadar barizdi.

D200 kullanıyorum, renkler daha gerçekçi.

1-2 aydır 400D ile 18-55 IS (kitini geri verdim) kullanıyorum.. Kendi rengini yapabilme özelliği olsa bile nikon a göre renkler çok farklı. Mat demek yanlış olur belki ama, daha soluk renklere hakim.

Bütün bunları söylememe rağmen yinede 400D yi d200 den daha çok kullanıyorum.

Tarih: 10 Haziran 2008, 09:54 - İp: 85.***.**1.4
  • 1