yesiim
yesiim (üye)
İstanbul / Amatör

Nıkon D60 Mi? Nikon Coolpix P90 Mi?

merhaba;
Fotoğrafçılıkla yeni ilgilenmeye başladım...
üniveriste öğrencisiyim ve sırf fotoğraf makinası almak için para biriktirdim....
Aslında nikon d60 almak istiyorum ama makinayla verilen 18-55 mm lesin yeterli olayacağını düşünüyorsunuz?...
benimde bu yıl içinde yeni lens alacak param olmayacak...
Peki nikon coolpix p 90 için ne düşünüyorsunuz?...
SİZCE NE YAPMALIYIMMMM???

Tarih: 3 Eylül 2009, 11:34 - İp: 78.***.**9.114
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Eger bu iste ciddi dusunuyor isen P90 falan hepsi hikaye.parmagimin ucu kadar sensorlu makinalarla APS-C sensorlu bir DSLR kiyaslanirmi allah askina ne diyorsunuz???Arkadaslar DSLR alirsin sonra onla kalmaz lens ister su ister bu ister diye seni korkutuyorlar ama P90 aldiginda nelere ihtiyac duyacagini ve ne gibi sorunlarla karsilacagini biliyormusun acaba.Bi kere yuksek zoomlarda yeterli goruntu kalitesi alamayacaksin.Aksam oldumu fokus yapmakta zorluklar cekeceksin,flas olayi desen bir DSLR inki gibi net ve iyi ayarlanmis aydinlatma ile karsilasamiyacaksin,ISO performansi ve fokus hizi ve daha nicesi.Simdi sana soruyorum D60 yada D3000 alsan canin birsey istese ilave al veya alma,gucun yetsin veya yetmesin bir sansin var makinani gelistirmekte.Ama bir P90 alirsan herseye razi olacaksin.Paran olsada ne ilavesi yapacaksin?Anahtarlik falan takarsin yanina artik.!!!
Parani car cur etme al bir uygun DSLR.Kit lens yetersiz diyenler falanda halt etmis dinleme.En kral compactdaki lensten 1000 kat daha iyidir...D60 veya D3000 CCD sensorludur ve ben CCD sonsorlerin daha canli renkler verdigini,marketin video cekimdeki yogun ilgiden dolayi az enerji tuketen CMOS sensorlere yoneldigini ve bir CCD den basitce elde edilebilecek renklerin kalitesine ulasmak icin ne programlama taktikleri gelistirdigini cok iyi bilirim.O yuzden D60 lara olan ilgi yeni versiyonu D3000 olarak su anda yogun burda Japonyada...CMOS makinasi olan birde CCD olsun diyor yani farli karekterdeki renk tonlari ile.Birde Foveon sensore olan ilgi buyuk ki sigmanin kullandigi bir sensor ve maalesef adamlar dogru duzgun makina yapmasini hala ogrenemediler!!!...

Tarih: 14 Mart 2010, 08:59 - İp: 221.***.**4.187
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

yesiim d60 kesinlikle önermem çünkü o cihazı kullandım resimmi güzel çekiyo ama çok çok çok yavaş bir cihaz netlem yavaş çekim yavaş kaydetme yavaş
bence canon 450d al derim tabi karar senin eger bütçen yetiyosa 500d al derim

Tarih: 14 Mart 2010, 11:02 - İp: 81.***.**1.114
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bende nikondan şaşma derim. Varsa yoksa nikon. Napcen kanonu. Lakin fokus moturlu bişey al muhakkak.

Tarih: 14 Mart 2010, 11:14 - İp: 88.***.**2.219
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

pazarbey sizde bi nikon bi canon diyosunuz anlamadım gitti

Tarih: 14 Mart 2010, 11:44 - İp: 81.***.**1.114
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Canon Nikon farketmez arkadaslar Mercedesmi BMW mi gibi oluyor.Sadce bu arkadas Compact almasin yazik mutlu sonla bitmeyecek hayalleri.
Powershot a bir konuda hak veriyorum ve oda Canon kit lenslerinin Nikonlardan daha hizli olmasidir.Nikon 18-55 biraz agir ama bu arkadas futbol macinda Guizanin atamadigi gol pozisyonlarini falan cekecek degil yani!!!Hiz biraz paraya bakan birsey ve 2 markanin lensleri icinde gecerli.Yazim hizina gelince ,oda aldigin hafiza kartina bagli bir olay ve cesitlilik cok...Oda paraya bakiyor bir nevi...

Tarih: 14 Mart 2010, 14:59 - İp: 221.***.**4.187
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

ozansan D60 lütfen bi kullanır mısın çünkü kullandım extreme serisi kartla ama gerçekten nikonlarda karşılaştıgım en yavaş slr ama çekimi idare ederdi

Tarih: 14 Mart 2010, 15:02 - İp: 81.***.**1.114
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Türkiyede en alınabilir marka hala kanon. Bunun kabul emek lazım. Nİkon bence onun peşinden gelmekte. Sonra sony, sonra pentaks. Olimpis falan zaten alınmaz zati. BEnce böyle pavırşat. Haksızmıyım.

Tarih: 14 Mart 2010, 17:25 - İp: 88.***.**2.37
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

dedigine katılıyorum pazarbey sony çok ayrı bir kulvardan geliyo canon un arkasındanda nikon ve pentax geliyo

Tarih: 14 Mart 2010, 22:06 - İp: 81.***.**3.37
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

HAyır pentaks 4. Zİra yeterli ekonomik gücü yok onun. Sony belki yakında kanon ve nikonu yakalar. Boynuz kulak meselesi.

Tarih: 14 Mart 2010, 23:49 - İp: 88.***.**2.219
yesiim
yesiim (üye)
İstanbul / Amatör

herkese yorumlarından dolayı çok teşekkür ederim...

canon 500d aldım...

Tarih: 15 Mart 2010, 09:38 - İp: 78.***.**1.160