ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D60 Hakkında...

Sayın nikon kullanıcıları...
4 yıldır Canon 350 D kullanmaktayım. Artık makinamı değiştirme zamanının geldiğini anladım. Şu an beğendiğim makine Nikon D60... 18-55 de lensi var.
Satan kuruluş Teknosa.
Fiyatı 1.350 TL. taksit yapıyor.
Nikon D60 ı tavsiye edermisiniz?
Canon'a ait bütün ekipmanı satıp, Nikon'a dönmeyi düşünüyorum...
Değer mi? Sizlere soruyorum?
Özellikle D 60 kullananlar fikirlerini yazarlarsa sevinirim...

Tarih: 10 Ağustos 2009, 13:58 - İp: 217.***.**0.54
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tavsiye etmem.

Tarih: 10 Ağustos 2009, 17:24 - İp: 78.***.**2.112
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Nikon D60, EOS 350D'den daha sonra piyasaya çıkmış bir ürün olmasına rağmen teknüzk özelliklerini karşılaştırıp kıyasalayacak olursanız, 350D'nin D60'tan üstün bir makine olduğunu siz de göreceksinizdir..Mesela D60'ta dahili AF motorunun olmaması, 350D'nin 9 noktalı netleme sistemine karşın D60'ta 3 noktalı bir netleme sistemin olması gibi..örnekler çoğaltılabilir..Kendim daha önce hem 400D, hem de D60 kullandım ve her ikisinin de fotoğraf kaliteleri eşdeğer düzeyde.Kaldı ki 350D'yi satıp D60 aldığınızda hiçbir fazlaan özellik kazanmayacaksınız.eğer makinenizin eskidiğini düşünüp de değiştirmek istiyorsanız, Canon 450D, 500D ve Nikon D5000 gibi daha güncel modellere bakmanızı öneririm..Hiç değilse satıp değiştirdiğinize değsin..

Konu açlmışken Teknosa'ya da değinmek istiyorum..söz konusu ürün ne olursa olsun, ürünün piyasada garantili fiyatı neyse, Teknosa bunun çok üzerinde bir fiyatla satıyor..Gerekçeleri de insanı da kanser edecek cinsten...''bizim mağazalarımız büyük ve geniş..kiralarımız daha pahalı..elemanlarımız sayıca çok ve haliyle onların giderleri fazla..'' banane kardeşim senin giderlerinden..senin masrafın fazla ise bunu müşteriye yansıtma hakkın yok. herhangi bir ürünü baz alıp piyasada fiyat araştırması yapın, teknosanın müşteriyi nasıl kazıkladığını göreceksiniz...4 yıl önce piyasa sürülmüş ve artık ürteilmeyi bırakın piyasada sıfırnı dahi zor bulacağınız, spot olarak 700 dolara satılan nikon D80'i adamlar 1990 Türk lirasına satıyorlar halen... siz madem İstanbul'da ikamet ediyorsunuz, o halde çok fazla sayıda maaza alternatifiniz var elinizde..Neden kendinizi teknosa ile sınırlıyorsunuz ki?Mesela ben sizin yerinizde olsam garantili ürün takıntısı yapmam ve Hayyam Çarşısından spot ( yani yurtdışı garantili ) ürünlere yönelirim..sokağa atacak param yok çünki..

Tarih: 10 Ağustos 2009, 18:56 - İp: 88.***.**9.155
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

garantili almayı dusunuyorsanız bile teknosadan almayın..
hem fazladan para vereceksiniz,hem garanti denen seyi hiç goremeyeceksiniz. tecrubeyle sabıttır..
uzak durulması gereken magazalar numara 1: teknosa

Tarih: 10 Ağustos 2009, 19:06 - İp: 78.***.**2.112
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Değerli arkadaşlar, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim...

Tarih: 10 Ağustos 2009, 20:35 - İp: 217.***.**0.54
  • 1