kadirsanli
kadirsanli (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D60

herkese merhaba bır kac sorum olacak cevaplandırırsanız sevınırım
1-dijital fotoğrafçılığa yeni başlayacagım ve d60 almayı dusunuyorum başlangıc olarak agır mı kacar?

2-ist da ıkamet edıyorum d60 ıcın bır kac yerden fıyat baktım tabı taksıktle alacagım o kadar yalcınlar 1500/12 dedı
sırkecıdekı aydınlar 1350/12 dedı bunlara 18-55 af vr lens de dahıl makıne fıyatı ıcın baska nerelere bakmamı tavsıye edersınız benım baktıgım yerler buraları ayrıca garantılı olması tercıhımdır

3-fotoğrafçılık ıcın ist da avrupa yakasında tavsıye edebılecegınız bır kurs varmı benım bulduklarım fototrek ve ifsak(istanbul fotograf ve sınema amatorlerı dernegı)

herkese sımdıden tesekkurler

#kadirsanli' tarafından 01.06.2008 19:25:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Haziran 2008, 19:24 - İp: 88.***.**7.137
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

D60 zaten başlangıç seviyesi bir makine.O nedenle ağır kaçmaz..fiyat olarak da Sirkeci'deki Hayyam pasajının her katında istemediğiniz kadar fotoğraf mağazası var..oraya da bakabilirsiniz..

#aeron' tarafından 01.06.2008 20:25:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Haziran 2008, 20:25 - İp: 88.***.**8.188
kadirsanli
kadirsanli (üye)
İstanbul / Amatör

gecen haftasonu hayyam pasajına baktım ancak orası bana cok guven vermedı acıkcası yanı ben garantılı urun arıyorum hayyamdada garantılı urunler vardır ama ben daha cok bılınen yerler tercıhımdır cunku bır sorun yasarsam basımın agrımasını ıstemıorum
sonucta teknolojık urun ve pahalı urunler

Tarih: 1 Haziran 2008, 20:52 - İp: 85.***.**1.184
canercp
canercp (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Gold bilgisayarda şu an 1290ytl - bonusa 10 taksit kaçırma...

Tarih: 1 Haziran 2008, 21:09 - İp: 85.***.**5.253
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Hocam siz yine garantili ürün alıyosanız alın ancak Hayyam esnafına da bu denli önyargılı bakmayın.Ben kendi makinem ve lenslerimi spot aldığım gibi biçok tanıdığım arkadaşım, gerek makinesini gerekse lenslerini spot olarak Hayyam'dan aldılar.Hayyam esnafı, yalnızca size yada bana ürün satmıyorlar; yıllardır yüzlerce insana ürün sattılar ve de satmaya devam ediyorlar.Dürüstlükleriyle kendilerini kanıtlamış çok esnaf arkadaşım var.Tabii hemen şunu da belirteyim ki yanlış anlaşılma olmasın: ben Hayyam'da esnaf felan değilim yada ordaki bir mağazada çalışmıyorum..sizin gibi bir tüketiciyim..

Tarih: 1 Haziran 2008, 21:43 - İp: 88.***.**8.188
kadirsanli
kadirsanli (üye)
İstanbul / Amatör

zaten hayyam esnafına dedıgım bır sey yok sadece ben her zaman teknolojık urun alırken genellıkle buyuk magazaları tercıh ederım bır mıktar pahalı olur bılıorum ama en azından kafam rahat oluyor benım bır sorun cıktıgı zaman dırek olarak muhattap olarak onları alıyorum bırde sonucta fotograf makınesı ucuz bır cıhaz degıl
tekrar belırtmek ıstıyorum kı hayyam esnafınını durustlugunden hıcbır suphem yoktur bunuda burada belırteyım.

Tarih: 1 Haziran 2008, 22:13 - İp: 85.***.**0.225
drvolki
drvolki (üye)
Ankara / Meraklı

D40 almayıda düşünebilirsiniz. Aradaki fiyat farkıyla fazladan lens alırsınız. D40 ve D60 arasında çok önemli bir fark yok. (piksel farkı hele en önemsizi )

#drvolki' tarafından 02.06.2008 00:24:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Haziran 2008, 00:20 - İp: 85.***.**5.209
kadirsanli
kadirsanli (üye)
İstanbul / Amatör

sayın drvolki
onu bende dusundum ama bır kac arkadasımlada konustum d80 ve d40-d60 kullanan onlar da dıor kı megapıksel onemsız ama d40 da benım bıldıgım cektıgınız goruntuyu lcd ekranda ızleyemıorsunuz sadece lcd ekrandan ayar yapabılırosunuz o yuzden d40 ı eledım maalesef ben cektıgım resmı hemen gormek ısterım acıkcası
o yuzden d60 dusunuroum zaten en erken temmuzda alabılecegım ama dua edıorum dolar artmasım

Tarih: 2 Haziran 2008, 00:46 - İp: 85.***.**0.225
appendix
appendix (üye)
Kırklareli / Meraklı

d40 da çekilen görüntüyü hemen izleyebiliyorsunuz..

Tarih: 3 Haziran 2008, 10:13 - İp: 85.***.**8.141
kuklaci
kuklaci (üye)
İstanbul / Amatör

Ben kendimde dahil ''GOLDZEDE'' olan ne çok arkadaş biliyorum bir bilseniz...Suçu sizin üstünüze atarlar,tornavida izi var derler,üste ek para isterler.Diyeceğim o ki eğer makineniz de bir arıza olursa yandınız demektir katil olmamak işten bile değil...

Tarih: 3 Haziran 2008, 10:18 - İp: 88.***.**0.131
kadirsanli
kadirsanli (üye)
İstanbul / Amatör

sayın appendix daha once bazı forumlarda baktıgımda d40 da cekılen goruntuyu ızlenemedıgı belırtılmıstı

ayrıca sayın kuklacı bu aletler teknolojık ve pahalı urunler o yuzden arıza yapma ıhtımalı her zaman var

yanı temmuz bası gıbı makıne almayı dusunuyorum o yuzden nereden alacagıma ve ne alacagıma karar veremedım daha nikon d40/d40x/d60 mı

baslangıc sevıyesı olarak hangısı uygun kacar bırde sımdı makıne alıp ılerıkı yıllarda degıstırme luksum yok sonucta ogrencıyımm ve ılerıde lens alabılırım bır kac yıl sonra

Tarih: 3 Haziran 2008, 11:14 - İp: 212.***.**7.144