lensimbenim
lensimbenim (üye)
Balıkesir / Amatör

Nikon D5100 Sorularım

Ben ileride profosyonel olarak düğün nişan gibi dış mekan çekimleri yapmayı düşünüyorum.Ayrıca resim çekmeyi çok seviyorum.Nikon d5100 her yönden benim ihtiyacımı karşılıyor.Fakat nette araştırmalarıma göre 1500tl civarında ama bulunduğum yerde peşin en son 1800tl olur dediler.Sebep nedir?Neden bu kadar fiyat oynuyor?

Tarih: 21 Ağustos 2012, 10:53 - İp: 88.***.**8.201
r.oncul
r.oncul (üye)
Nevşehir / Amatör

ilk önce düzelteyim de resim değil fotoğraf olacak
dış mekan çekimi yapacaksanız canon öneririm renkler daha canlı, dış mekanda güzel renk ahengi var...
nettekiler 1 yıl uluslararası garantilidir.. sizin orada ise 2 yıl türkiye garantilidir bu olabilir yada kampanya yapmışlardır indirimdedir nette... bildik bir siteyse alın netten...

Tarih: 21 Ağustos 2012, 11:16 - İp: 88.***.**4.37
lensimbenim
lensimbenim (üye)
Balıkesir / Amatör

valla nikon d5100 ile canonun serilerini çok karşılaştırdım hem video olarak hem çekilmiş resim olarak..ama hep gönlüm nikon d5100 den yana oldu sanki renkler onda dahacanlı umarım yanılmıyorumdur

Tarih: 21 Ağustos 2012, 13:29 - İp: 88.***.**8.201
smaler
smaler (üye)
Konya / Reklam Fotoğrafçısı

D5100 giriş seviyesindeki en iyi makinelerden birisidir. Almakta hiç tereddütünüz olmasın. Ancak mümkünse 18-105 lensle birlikte alın.

Fiyat oynama sebebine gelince. Sizin orada sorduğunuz muhtemelen karfo karacasulu garantili olan modeldir. Nette ise her çeşit ürün mevcut. Piyasada 3 çeşit ürün var. Birisi distribitör garantili olan. 2. si paralel ithalatçı firmaların garanti verdiği ürün. 3. sü ise kaçak diye tabir edilen yurtdışından satın alınmış garantisiz ürünler. Ha birde refurbished diye bir çeşit var. Bu Türkiyede pek yaygın değil ama şöyle açıklayayım. Mağazalarda kullanılan teşhir ürünlerini ve müşterilerden arıza sebebiyle geri alınan ürünleri fabrika onarıp refurbished diye etiket vurup genelde garantisiz olarak ucuz fiyattan piyasaya sürüyor. Bunların bence 2. elden hiçbir farkı yok.

Öneri: Eğer video ile işiniz yoksa D90 da düşünebilirsiniz.

Selamlar.

Tarih: 21 Ağustos 2012, 13:45 - İp: 95.***.**9.194
lensimbenim
lensimbenim (üye)
Balıkesir / Amatör

aslında video olmasa da olur benim için..ben dış mekanda rengarenk cıvıl cıvıl fotoğraflar çekmek istiyorum makro fotoğraflar bir de..ama kalitesi çok iyi olmalı benim için...

canon 500d ye takıldım bir ara ama nikon d5100 diyor hep kalbim..pek de anlamıyorum işte içeriğini

celective color diye bir efekt var hani ekran siyah beyazken istediğimiz objeyi renkli göstermek..bu sanırım canon 500d de yok çünkü bulamadım resimlerde..yoksa canon 500d ye daha ucuz bir fiyat verdi satıcı

Tarih: 21 Ağustos 2012, 13:56 - İp: 88.***.**8.201
  • 1