aytunc.ak
aytunc.ak (üye)
Ankara / Amatör

Nikon D5100 Hakkında Bilgi Lazım.

Öncelikle Herkese Selamlar Saygılar.Ben önceden hiç DSLR makina kulanmadım.ama nedense içimde son 1 senedir fotoğrafcılığa karşı bir hobi oluştu ve bu içimdekini tutamıyorum.En sonunda DSLR Makina almaya karar verdim.Bana çoğunluk Nikon önerdi ve nikon D5100 Modelinde karar kıldım.Bana uygun oldğnu düşündüm.Ben öyle makro çekimler portre çekimler için durmadan sürekli lens değiştirebilecek bi insan değilim(bütçe mevzusu).Bu nikon d5100 modelini 18--55 VR lensli bana önerirmisiniz.istedğim çekimi net ve canlı renklerle yapabilirmiyim? Beni uzun süre götürürmü.bide D5100 de oto focus(AF motoru) olmaması benim gibi bi amatör birisi için problem olurmu.cevaplarınızı bekliyorum saygılar sevgiler.herkese şimdiden teşekkürler.bunları affınıza sığınarak soruyorum belki binlerce kez soruldu ama ben yinede kendi kafamda oluşan soruları direk bizzat sizlerin cevaplamanızı umduğum için yazdım.

Tarih: 24 Ocak 2013, 16:55 - İp: 95.***.**1.219
maksut
maksut (üye)
Bursa / Amatör

Nikon 5100 güzel bir şeçim tabiki üzerindeki lens ile her dilediğini yapamassın daha sonra ihtiyacına amacına göre üzerinde otomatik netleme yapan bir lens edinirsin alacağın ne olursa olsun makinayı iyi öğrenip tecrübe edinip ondan sonra dilediğin fotoğrafalrı alacaksın yani makina al süper fotoğraf çek diye bir durum yok bilgi tecrübe ekipman ile ortaya güzel bir şeyler çıkacaktır 5100 güzel bir cihaz üzreinde kitte zaten otomatik netleme var vr olanını tercih et vr olmayanlarıda mevcut lens kitinde bir sürü video var 5100 hakkında yazı var bunları mutlaka incele sorularına ynıt bulacaksın doğru yoldasın

#MAKSUT' tarafından 24.01.2013 17:51:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ocak 2013, 17:47 - İp: 78.***.**3.138
sedat_onat
sedat_onat (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Önce araştırın sonra DSLR alın
Arkadaşlarınıza ve çevrenize tabii ki sorun ama karar vermeden evvel okuyun araştırın. Okumak ve bilgi sahibi olmak çok önemli.
Biraz okuduktan sonra belki DSLR Like 'ta karar kılacaksınız
Belki Nikon değil de Canon alacaksınız.
Ama illa D5100 alacaksanız ben 18-105VR öneririm.
Ama dediğim gibi okuyun araştırın ve test sonuçlarına bakın. Varsa arkadaşlarınızda test edin.
Selamlar

Tarih: 24 Ocak 2013, 19:31 - İp: 194.***.**6.35
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon 5100 ve 18-55 kit lensi iyi bir seçim ve size uzun zaman yeter. Başka lenslere daha sonra bakarsınız. (Malum bütçe mevzuu)

Tarih: 24 Ocak 2013, 20:04 - İp: 92.***.**9.111
aytunc.ak
aytunc.ak (üye)
Ankara / Amatör

Hepinize çok teşekkür ederim bende sizler gibi düşünüyorum.İllaki makinayı alır almaz tam profesyonel güzel çekimler yapabileceğimi sanmıyorum ama zamanla kendimi geliştirebileceğimi düşünüyorum.Bu DLSR makinaları çok zamandır araştırıyorum.Nikon D 5100 18-55VR kit de karar kıldım.DSLR Like makinalar nedense hiç hoşuma gitmiyor ne DSLR ne Kompakt çok değişik bişey.o yüzden bi Alıyım Tam alıyım dedim.benimle ilgilendğiniz ve yorumlarınızı esirgemediğiniz için hepinize ayrı ayrı tşk ederim saygılar sevgiler.

Tarih: 26 Ocak 2013, 16:08 - İp: 95.***.**1.219
  • 1