cht_ayz
cht_ayz (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D5000 mi Canon 450d mi ????

Yeni bir profesyönel fotoğraf makinesi almak istirorum.fotoğraf makinesine ayırdığım bütçe 2 binliradır.Bu bütçe ile alınabilecek hangi fotoğraf makineleri vardır???

Ben araştırmama göre beğendiğim fotoğraf makineleri nikon d5000 ve canon 450d dir.Bu iki fotoğraf makinesinin arasında ayırt edici hangi özellikler vardır??

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Tarih: 1 Haziran 2010, 17:18 - İp: 95.***.**7.139
medey26
medey26 (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Ben birde Sony Alphe550ye göz atmanızı öneriyorum... Canon 450D bence baya eskidi ama hala sağlam ve geniş bir lens yelpazesi var...

Canon ve Nikonun Lenslerde titreşim engellemeye sahip olduğunu ve her lense bunu eklemediklerini ancak sony nin tireşim engelleme sisteminin gövdede olduğunu hatırlatmak isterim...

Sony a550 12800 iso ya kadar çıkıyor, ama 12800de bozulmanın baya olduğunu söylemem gerekiyor... Ama en göze çarpan özelliği odağı ilk karede kilitleyerek saniyede 7kare fotoğraf çekmenize olanak sağlıyor... Araştırırsanız Nikonun sensör üreticisini sony olduğunuda görebilirsiniz... (Her model için doğrumu bilmiyorum) Ancak Live Liewde bugüne kadar kullandığım makineler içinde en hızlı odaklama yapanı sony a550 oldu... Ayrıca 18-55mm lensle birlikte makinenin şuanki fiyatı 2000-2100TL civarı... (SonyCenterlarda) (Hayyam pasajında satılıyormu satılıyorsa kaça satılıyor bilemiyorum)

Tarih: 1 Haziran 2010, 22:25 - İp: 88.***.**1.55
cht_ayz
cht_ayz (üye)
İstanbul / Amatör

Sony dslr fotoğraf makinelerini pek tavsiye etmiyorlar .Oyüzden pek sony yi tercih etmiyorum.

Genelde nikon ve canon markaları ile ilgileniyorum.Bu yüzdende bu markalarla ilgili tavsiyelerinizi bekliyorum.

Tavsiyeniz içinde teşekkürler.

Tarih: 2 Haziran 2010, 13:57 - İp: 95.***.**9.9
cht_ayz
cht_ayz (üye)
İstanbul / Amatör

Lütfen yardım!!!!

Tarih: 2 Haziran 2010, 21:10 - İp: 95.***.**9.9
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın arkadaşım, şimdi siz burda nikoncularla canoncuları kapıştıracaksınız...
Hani bana sorarsanız ikisi arasında çok fark yoktur. ikisi de kaliteli... İkisi de dünya markası...
Canon'un lensleri daha ucuzdur.
Nikon 5000 de ilâve olarak video kayıt özelliği var. Video da çekebileyim derseniz nikon D5000 alın. Canon da bu özellik yok.
Bana sorarsanız Nikon D5000 makinamı aldığım zaman kontrol amacıyla bir kere çalıştırdım. Videosu çalışıyor. Sorun yok. Sonra bir daha video ile işim olmadı.
Dediğim gibi, ikisi arasında pek fark yoktur. Gönlünüz hangisini beğenirse onu satınalın.
Gerisi boş...
İyi alışverişler...

Tarih: 2 Haziran 2010, 21:23 - İp: 217.***.**1.244
cht_ayz
cht_ayz (üye)
İstanbul / Amatör

Peki azdaha para verip canon 500d veya nikon d90 alsam.Bu makinelerin hangisini tavsiye edersiniz.Hangisinin kiti ve özellikleri daha iyidir.

Başka hangi makineleri önerirsiniz.

Fotoğraf makinesi ayrılan bütçe=2 bin lira

Şimdiden teşekkürler.

Tarih: 2 Haziran 2010, 21:50 - İp: 95.***.**9.9
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Cht_ayz,

Bir daha bir daha tavsiye isteğinizi yazıp durmayın lütfen, çünkü siz tavsiye falan istemiyorsunuz. Siz zaten bir yerlerden tavsiye almışsınız, kararınızı çoktan vermişsiniz. Buraya yazıyorsunuz çünkü seçiminizi bize de "onaylatmak" istiyorsunuz. Allah bilir siz bu "akıllıca seçiminiz" için takdir falan da bekliyorsunuzdur.

Size hiçkimse paranızı gövdeye değil lense yatırmanız gerektiğini anlatmadı mı ?

2bin TLlik bütçenizin büyük bölümünü gövdeye yatırınca, geri kalan parayla alacağınız vasat lenslerin "düdük" gibi görüntü verceğini kimse anlatmadı mı size ?

Lenslerin kullanım ömrü 10-20 seneyken, dijital gövdelerin 3-4 senede çöp olduğunu söyleyen oldu mu hiç ?

Size Sony'yi, Pentax'ı tavsiye etmeyenler, bunun nedenini anlattılar mı ?

Canon IS veya Nikon VR lenslerin kaç kuruş olduğunu söylediler mi ?

Size Nikon D5000 önerenler, bu gövdenin 50mm F1.8 lensi süremediğini anlattılar mı?

Bütçenizden artan parayla harici flaş almanızı tavsiye eden oldu mu ?

Ve son olartak :

Lens olayında F1.8 ile F3.5 arasındaki farkın ne olduğunu biliyor musunuz ?

Tarih: 2 Haziran 2010, 23:41 - İp: 88.***.**9.3
cht_ayz
cht_ayz (üye)
İstanbul / Amatör

Tm pardon o zaman.

Ben sadece fotoğraf makinesi almak istiyorum o yüzdende sizin tavsiyelerinizi istiyorum.

Tavsiye ettiğiniz fotoğraf makinesi söylermisiniz.Marka hiç farketmez.

Tarih: 3 Haziran 2010, 13:48 - İp: 95.***.**9.9
cht_ayz
cht_ayz (üye)
İstanbul / Amatör

Lütfen yardım

Tarih: 5 Haziran 2010, 23:28 - İp: 95.***.**9.122
  • 1