ysn_arkn
ysn_arkn (üye)
Kayseri / Amatör

Nikon D5000 İçin Objektif Önerisi ?

Merhaba
öncelikle yardımda bulunan arkadaşlara teşekkür ederim

benim nikon D5000 makinem var kit lensim kırıldıgı için yeni lens almak istiyorum aklımda 2 adet objektif var fakat uyumlumu degilmi bilmiyorum yurt dışından getirtecegim.

sigma 12-24
ve
sigma 10-20

nikon d5000 e hangi lens uyumludur bilen varsa yardımcı olabilirmi ?? teşekkür ederim saygılar kolay gelsin.

Tarih: 16 Nisan 2012, 10:54 - İp: 78.***.**9.68
kamera54
kamera54 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Yurt dışından bunu size satın alacak olan kişi makinanızın modelini satıcıya belirtsin. Sizin makinanız üzerinde fokus motoru barındırmayan bir makina. Bundan dolayı Nikon markasında AF-S ibaresi üzerinde bulunan lenslerden satın almalısınız (eğer oto fokus özelliğini kullanmaya devam etmek istiyorsanız! Ben manuel fokus çalışmayı da yeğlerim derseniz o zaman başka)

Diğer markalarda (Sigma, Tokina, Tamron) da lensin üzerinde fokus motoru bulunduğu gösteren bi takım ibareler vardır, bunlar forumlarda daha önce ayrıntılarıyla güzel bir liste halinde yazılmıştı. Örneğin Sigma'da HSM ibaresi varsa o lenste fokus motoru var demektir.

D5000'e Nikon uyumlu her lens takılabilir, ama tüm fonksiyonlar otomatik çalışır mı orası başka bi konu.

Tarih: 16 Nisan 2012, 15:56 - İp: 46.***.**3.230
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Tamron 18-50 F:2.8 lensi öneririm. Devamlı lens olarak idealdir...

Tarih: 18 Nisan 2012, 20:12 - İp: 92.***.**4.28
  • 1