cihann23
cihann23 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D5000 Aldım Yardım

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır bir Dslr makine almayı düşünüyordum. bütceme uygun canon 1000d vardı fakat media markt in 1günlük kampanyasında fiyatı düştüğü için ve daha çok nikon istediğim için d5000 aldım.. Türkçe kullanım kılavuzu içinde, elime oturuşu çok iyi, görünüş olarak süper. yalnız kullanım için biraz yardıma ihtiyacım var, makineyi almadan önce araştırdım af motoru yokmus problme değil benim için, 18-55 lens çıktı içinden onda var sanıyorum.. kullanım ve çekim için neler tavsiye edersiniz? tamamen yeniyim dslr fotoğraf işinde.. bu arada aldığım fiyat gövde,18-55kit lens,askı kayışı ve diğer olması gerekenler toplamda taksitle 1090 tl, fiyat bana çok uygun geldi kaçırmak istemedim, sizce nasıl ?

Tarih: 23 Eylül 2011, 12:19 - İp: 81.***.**6.190
bedava-shop
bedava-shop (üye)
İstanbul / Firma

çok iyi yapmışsınız

bence 2 tane alsaydınız...

güle güle kullanın...

Tarih: 23 Eylül 2011, 12:21 - İp: 88.***.**8.97
cihann23
cihann23 (üye)
İstanbul / Amatör

tşk'ler fiyat olarak sanırım şansıma iyi denk geldi.. işte kullanım konusunda biraz sıkıntı yaşayacağım gibi, kullanan arkadaşlar biraz yardımcı olabilirse çok sevineceğim.

Tarih: 23 Eylül 2011, 12:51 - İp: 81.***.**6.190
fender
fender (üye)
İstanbul / Meraklı

selamlar cihan kardeşim soru çok yanlış bir soru. hevesini kırmak adına konuşmak istemem yanlış anlama ama ısmarlama bir durum fotoğrafta söz konusu olmaz. sana tavsiyem önce kullanma klavuzunu oku. aynı öncelikte fotoğrafa giriş kitabı al ya da bir kursa yazıl. d5000 çok çok güçlü bir cihazdır. gönlün rahat olsun. saygılar

Tarih: 23 Eylül 2011, 21:42 - İp: 178.***.**4.26
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Ben bir yıldan fazla bir süredir D 5000 kullanıyorum. Çok memnunum. türkçe kullanma klavuzu olması büyük avantaj. Fender arkadaşın yazdığı "çok güçlü bir cihazdır" sözüne katılıyorum.

Klavuzda bulamayıp da sormak istedikleriniz olursa özelden mesaj atın yazışalım...

Makinanızı iyi günlerde kullanın...

Tarih: 23 Eylül 2011, 22:22 - İp: 217.***.**8.47
cihann23
cihann23 (üye)
İstanbul / Amatör

tşk'ler, kullanma kılavuzunu okudum herşey yazıyor zaten baya geniş kapsamlı bir kılavuz yapmışlar. benim asıl öğrenmek istediğim, giriş seviyesi için uygun bir cihaz olıp olmadığıydı, onuda fender açıklamış güçlü bir cihaz diye. çok teşekkür ederim dün biraz fotoğraf çektim baya memnun kaldım.. ercan bey eğer heran bikaç soru sorabilirim ilginize alakanıza çok tşk ederim. sanırım iyi yapmısım almakla..

Tarih: 24 Eylül 2011, 10:44 - İp: 81.***.**6.190
emreaksoy
emreaksoy (üye)
Antalya / Amatör

Gerçekten iyi fiyata almışsınız türkiyede bu fiyata bulmak zor Benim d5000im almanyadan geldi body+18-55+55-200 le 1600 lira civarında sizinde aşağı yukarı 55-200 olmadan aynı fiyata gelmiş güle güle kullanın. Bir sorununuz olursa Ercan abim gibi bana da yazabilirsinizi seve seve yardımcı oluruz Ve giriş seviyesi için çok iyi bir makine tam insanın kendini geliştirebileceği bir makine menüsü filan herşey çok pratik

Tarih: 24 Eylül 2011, 11:33 - İp: 85.***.**2.199
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

çekim teknikleri bölümünden paylaşılan konulara göz at işine yarayacak çok bilgi olduğuna eminim. benim düzenlemiş olduğum 2 konu olacak onlara da baksan çok ii olur.Scott Kelby'nin Kitbndn Teknik Bilgilr 1 -2

2. konu çekim teknikleri kısmında 5. sayfada 1'i de biraz daha geri giderek bulabilirsin. kolay gelsin

Tarih: 25 Eylül 2011, 01:36 - İp: 88.***.**7.1
cihann23
cihann23 (üye)
İstanbul / Amatör

çok tşk ederim hepinize özay bey konulara şimdi bakacağım, ercan abi ve emre bey yardımlarınıza ihtiyaç duyduğum an heran bi mesaj atabilirim sizlere sağlıcakla kalın şimdilik görüşmek üzere

Tarih: 26 Eylül 2011, 00:44 - İp: 78.***.**0.66
goksungokhan
goksungokhan (üye)
İçel / Amatör

denildigi gibi fiyat cok iyi, bende ayni makineden var. Simdilerde ihtiyacim dogrultusunda ve olayi daha pro hale dokmek baabinda keske bir d90 alsaydim diyorum. Benim elimde 18-55mm kit lens ve 55-300 mm var. lens konusunda fiyatlar cok ucuyor ihtiyac duydugunuz takdirde. ama aldiginiz fiyatla kiyaslayinca ve taksit avantaji oldugu icin gonlunuz rahat olsun. Bu lensle bayagi bir muddet sizin tekniginizi ilerletmenize fayda saglayacaktir. Hayirli ugurlu olsun iyi gunlerde kullanin.

Tarih: 26 Eylül 2011, 02:29 - İp: 41.***.**0.34
emreaksoy
emreaksoy (üye)
Antalya / Amatör

Ne demek atın hiç düşünmeden umarım yakın zamanda güzel fotoğraflarınızı görmeye başlarız

Tarih: 26 Eylül 2011, 18:34 - İp: 88.***.**9.88
  • 1