mr.mehmet
mr.mehmet (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Nikon D50 Yi Tavsiye Edermisiniz.

Selam arkadaşlar, aylardır forumda değerli yazı ve yorumlarınızı okuyorum. Daha önce birçok elemelerden sonra Canon s3 ıs ve Panasonic Lumix FZ 30 arasında seçim yapmayı düşünüyordum. Fakat birkaç yerde Nikon D50 nin çok uygun fiyatlardan satıldığını gördüm ve tercihim bu yönde değişti. diğer iki makina ile fiatı neredeyse aynı sayılır. Aynı fiyata Dslr varken niye gidip kompakt bir makina alayım ki.
Sizlerden öğrenmek istediğim. Nikon D50 yi tavsiye edermisiniz. İstanbul'da en uygun fiyata nereden temin edebilirim. Yardımsı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Bol fotoğraflı günler.

Tarih: 13 Ağustos 2006, 00:28 - İp: 85.***.**6.82
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

Jozer2000 Fiyat hiçte avantajlı değil. Anladığım kadarıyla yurt dışı garantili bir mal yollayacaksın..

Tarih: 20 Ağustos 2006, 01:35 - İp: 85.***.**4.52
mr.mehmet
mr.mehmet (üye)

Sayın Osmanlı, verdiğin cevap ve önerilerin için teşekkür ederim.

Sayın Jozer 2000, ürüne oldukça yüksek bir fiyat çektin.
Yalçınlarda bile bu kadar değildir zannedersem.
Sirkeci de birkaç mağazada D50 var. Kit lens+ 1Gb.SD kart+çanta da yanında sadece 900 USD istiyorlar.
Ben daha hesaplısını arıyorum da o yüzden beklemedeyim.

1200 USD olsa bende biraz daha beklerim yeni çıkacak olan Nikon D80 i body olarak alırım.
Teklifin için yine de teşekkürler. Hayırlı işler.

Tarih: 20 Ağustos 2006, 02:08 - İp: 85.***.**7.195
polaris
polaris (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Merhaba
Uzun sureden berI Nikon d50 kullaniyorum. bircok makina sahibi gibide makinami ovmiyecegim, hatta direk bu kullanim sonucunda hosuma gitmeyen yanlari siralayacagim.

nikon d50 deki eksikliklerin cogu makinanin fotograf kalitesi ile ilgili degil.

eksiklik 1- ustteki LCD ekranda bir aydinlatma yeteneginin olmamasi buyuk bir sorun. gece cekimlerinde oldukca buyuk sorun yaratiyor.

eksiklik 2- af alanin menulerden secilmesi bu fonksiyonun rahat kullanimini tamamen engelliyor.

eksiklik 3- mirror lock up fonksiyonunun olmamasi zaten aptalca.

eksiklik 4- ikici arka ayar tekerliginin olmamasi (alisana kadar epey bir afalliyorsunuz)

eksikli 5- deep of field ozelliginin olmamasi (bu aslinda cok onemli degil)

eksiklik 6- eski nonchip manual lenlerde matrix olcum sisteminin calismamasi.

yukarda bahsettigim eksiklerin bazilari yine kendi seviyesindeki makinlardada mevcut. yani asagi yukari hepsinde durum ayni.

Tarih: 20 Ağustos 2006, 10:01 - İp: 67.***.**4.88
sudoku
sudoku (üye)
İstanbul / Amatör

slm mr mehmet..forumların hepsini okudum,aynılarını ben şuan yaşıyorum,d50 yi aldın mı?memnunmusun?düşüncelerin nelerdir?teşekkürler....

Tarih: 23 Eylül 2006, 18:34 - İp: 85.***.**7.156
haymana81
haymana81 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bence hakikattende iyi bir makine almak istiyorsan konpakt lar yerine slr alman cok mantikli. Hem d 50 cok iyi bir makina.

Tarih: 23 Eylül 2006, 19:05 - İp: 84.***.**9.183
mr.mehmet
mr.mehmet (üye)

Selam arkadaşlar,
Ben daha ucuza daha profesyonel bir makina buldum ve aldım.
Konica Minolda Dynax 7D Almanya dan getirilmiş hiç kullanılmamış bir makina. Gerçi bir arıza çıktı makinada fakat aldığım kişi Almanya dan yenisini getiriyor. Makinaçok üstün özelliklere sahip.

Tarih: 23 Eylül 2006, 21:20 - İp: 85.***.**5.179
dijitalcim
dijitalcim (üye)
Ankara / Amatör

d50 başlangıç seviyesinde alınabilecek en iyi makinelerdendir bence.iyi bir lenste alırsan çok memnun olacağını düşünüyorum

Tarih: 25 Eylül 2006, 22:47 - İp: 88.***.**6.14