mr.mehmet
mr.mehmet (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Nikon D50 Yi Tavsiye Edermisiniz.

Selam arkadaşlar, aylardır forumda değerli yazı ve yorumlarınızı okuyorum. Daha önce birçok elemelerden sonra Canon s3 ıs ve Panasonic Lumix FZ 30 arasında seçim yapmayı düşünüyordum. Fakat birkaç yerde Nikon D50 nin çok uygun fiyatlardan satıldığını gördüm ve tercihim bu yönde değişti. diğer iki makina ile fiatı neredeyse aynı sayılır. Aynı fiyata Dslr varken niye gidip kompakt bir makina alayım ki.
Sizlerden öğrenmek istediğim. Nikon D50 yi tavsiye edermisiniz. İstanbul'da en uygun fiyata nereden temin edebilirim. Yardımsı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Bol fotoğraflı günler.

Tarih: 13 Ağustos 2006, 00:28 - İp: 85.***.**6.82
okyara
okyara (üye)
İzmir / Amatör

d50 almaya karar verirseniz benim satmak üzere ilan verdiğim bir tane var.ispanyadan haziran sonunda almıştım.ilgilenirseniz görüşelim.

Tarih: 13 Ağustos 2006, 14:21 - İp: 85.***.**5.113
mr.mehmet
mr.mehmet (üye)

Selam sayın okyara, büyük bir ihtimale d50 alacağım. Neden olmasın sonuçta makimayı yeni almışsınız siz de. İlanı nereye verdiniz acaba. Yanınde neler var, makina ne durumda ve ne kadar istiyorsunuz bir görmek isterim.

Tarih: 13 Ağustos 2006, 14:35 - İp: 85.***.**6.82
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

Mehmet kardeş gözünü kapat D50 al pişman olmazsın.
Kulanıcıları çok memnun.Ayrıca benim izlenimim o fiyata bundan iyisi "Şamda Kayısı". Fotograflarını çok beğeniyorum bu makinanın, çok detaya takılmamak lazım sonuça bakmak daha dogru. Bir Fotogrf makinasının sonucuda cektiği fotograflardır. Galeriye bir göz at D50 ile çekilmiş fotograflara bak begenirsen al
D50 DSLR-Like makinalarla kıyaslanamayacak kadar güzel bir makina seçiminde kolaylıklar dilerim...

#mbsahan' tarafyndan 13.08.2006 17:38:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ağustos 2006, 17:07 - İp: 85.***.**9.254
mr.mehmet
mr.mehmet (üye)

mbsahan kardeş gerçekten de haklısın, geçen sene bir dslr yi hayal bile edemezken şimdi bu fiatlara D50 gibi bir makina var piyasada, hala arayış içinde olmak mantıksızlık galiba. D80 çıkacakmış A100 çıkmış falan bunlar beni aşar.
Ben bir makinaya 2000 ytl. verecek kadar zengin değilim açıkcası, D50 bana yeter de artar bile. En kısa zamanda D50 alacağım. Selamlar.

Tarih: 13 Ağustos 2006, 21:31 - İp: 85.***.**2.59
redex
redex (üye)
İstanbul / Amatör

Herşeyden önce amatör kullanıcı olarak yazdığımı belirtmek istiyorum.

3 ay kadar önce D50 sahibi oldum ve almadan önce FZ30 ile S9500 arasında baya bir kararsız kalmıştım. Daha sonra ayırdığım para ile yurt dışına giden arkadaşım sayesinde aynı fiyataa D50 18-55 kit aldım.

Makinaya alıştıktan ve biraz tecrübeden sonra etrafımda yakın zamanda FZ30 alan bir arkadaşımın makinasını biraz kurcalama ve inceleme fırsatım oldu ve ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım. FZ30 açıkçası oyuncak gibi geldi.

Sadece Vizörden bakmak ve LCD kullanamamak fikri ilk başta çok itici geliyordu ama alıştıktan sonra LCD nin ne kadar aldatabildiğini FZ30 ile yaptığım denemeler ile anladım. Şu anda DSLR-Like sahibi bile olsam vizörden bakarım gibi geliyor. Hah akrobatik çekimlerde oynar LCD nin avantajını red etmiyorum

DSLR ye başlamak ve gerçekten fotoğrafçılığı öğrenmek için güzel bir makina.

Benim üzerinde durmak istediğim, Sony - Canon veya Nikon hangisi olursa olsun başlanılan markada insan devam etmek zorunda kalıyor.

bir adet Sigma 70-300 Apo aldım ve şu anda SONY en güzel makinayı da çıkartsa Lenslerimden vazgeçmek (2 tane olsalar bile) mali açıdan beni ciddi üzecektir.

Lens maliyetleri ileriye yönelik olduğuna göre Makina alırken lenslerinin fiyat ve performans uygunluklarını da göz önüne almak gerekir.

İkinci el sitelerinde veya piyasada en uygun fiyatlı ve en fazla bulunan lensler gördüğüm kadarı ile Nikon ve Nikon uyumlu sigma.

DSLR alırken bu açıdan da bakmakta fayda var.

D50 nin bence en zayıf yönü ISO200 den başlaması. Bu insanı ne zaman üzüyor?, sadece piskolojik olarak acaba ISO50 veya 100 de çekseydim fotoğrafım daha mı keskin olurdu diye düşündürüyor.

Sadece size değil D50 yi başlangıç için düşünen herkeze tavsiye ederim. Ben pişman olmadım hatta aksine çok mutluyum.

Bu makinadan sıkılınca da D80 veya D200 gibi yoluma devam ederim diye düşünüyorum.

En uygun fiyata gelince, yurt dışından kit 600 Euronun altına alınabiliyor. Yurt dışı imkanınız yok ise tanıyıp güvendiğiniz birinden ikinci el de alabilirsiniz. Duyduğum kadarı ile bu makina Karfu kaynaklı şu sıralar pek bulunmuyor.

#redex' tarafyndan 17.08.2006 18:03:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Ağustos 2006, 17:48 - İp: 85.***.**6.50
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Güzel bir değerlendirme olmuş, teşekürler

Tarih: 17 Ağustos 2006, 23:19 - İp: 85.***.**6.75
mr.mehmet
mr.mehmet (üye)

Sayın redex önce zamanınızı ayırıp bu kadar uzun bir açıklama yaptığınız için size teşekkür ederim. Nikon D50 hakkında iyi yönde olan düşüncelerimi biraz daha pekiştirdiniz. Birkaç haftadır her gün araştırıyorum, inceliyorum ve bu makina ile çekilmiş fotoğraflara bakıyorum. Gerçekten alan herkez memnun kalmış D50 den. Fotoğrafları da sonderece keskin ve net. Benim aradığım da bu zaten.
Ben teknolojiyi takip edecek kadar zengin değilim maalesef.
Ben de isterdim hersene son model bir makina almayı fakat ne yazıkki bütçem buna müsait değil. Panasonic FZ30 veya Canon S3 bile benim için lüx sayılır. Fakat bu makinaların fiyatlarına Bir DSLR olan Nikon D50 varken niye gitip onları alayım ki. Onlarla çekilen fotoğrafları da inceledim tabii ki fakat D50 nin yerini alamazlar tabii ki.

Ben de senin gibi D 50 yi kit lensi ile alıp yanına bir de sigma 70-300 Apo Makro lens aldımmı değmeyin keyfime.

Bir iki haftaya kadar makinayı almayı düşünüyorum.

Herkeze bol fotoğraflı günler.

Sağlıcakla kalın.

Tarih: 18 Ağustos 2006, 02:53 - İp: 85.***.**7.195
jozer2000
jozer2000 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

ARKADAŞLAR KUSURA BAKMAYIN... KARGO VE LENS UCRETINI EKLEMEMİŞİM ÇOK OZUR DILIYORUM SIZLERDEN MAKINANIN TAM FIYATI.... SADECE 1.450YTL...
OZUR DILIYORUM SIZLERDEN...

Tarih: 19 Ağustos 2006, 01:59 - İp: 85.***.**9.169
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Benimde kalbim senin için ve kendim için A100 ve D80 ile atıyor.
Ama mali olarak beni zorlar dediğin için bende D50'yi öneriyorum.Dikkat edilirse,kirlenme konusunda ağabeyi D70s'den daha başarılı.

Zaten hala D70s varken niçin daha ucuza daha iyi olan D50'yi çıkardıklarını anlamış değilim

Bunun yerine direkt D50 çıksaydı ve D70s'de,şimdiki D70s'in üzerinde olsaydı.D200'de harika ama parasının hakettiği kadar başarılı değil.

Konumuza geri dönersek,2. el makina almak risklidir Mehmet.
Yurtdışı bile daha doğru olur senin için.

Hatta sen Sony A100 al bana kalırsa.

18-70mm lensi ile peşin 1800 ytl'nin altında.Biliyorum sen bu işe yeni başlayacaksın ancak D50,Nikon'un üretim bandından kalktı ve şu sıralar mağazaların vitrinlerinde maalesef görmek mümkün değil.

İstersen sen Karfoyu bir arayıp D50 sorabilirsin.Belki Türkiyenin bazı şehirlerinde hala satılmamış olanları vardır ve sen 2 yıl garantili olarak gönlün rahat bir şekilde makinaya sahip olabilirsin.

Tarih: 19 Ağustos 2006, 08:25 - İp: 85.***.**2.28
jozer2000
jozer2000 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Walla ben bu forumda sanki acemilik çekiyorum gibi geldi...
Arkadaşım sana D50 SLR'yi tavsiye ederim tabiki amatörlüğü üzerinden atana kadar...
D50 ve 18-55mm Kens Özellikleri ve Fiyatını sana aşağıda belirtiyorum. Rakamlar hoşuna giderse mail at...

Nikon D50 Digital SLR Camera Body
Şarjlı EN-EL3 Lithium-Ion Batarya
MH-18a Hızlı Şarj
Video Kablosu
USB Kablosu
Boyun Askısı
Body Cap
PictureProject CD'si
Kullanım Kitapçığı (Ingilizce)
Boş Garanti Belgesi
Nikon 18-55mm f/3.5-5.6G ED AF-S DX Zoom-Nikkor Lens
Nikon Front & Rear Lens Caps
Transcend 1GB 80x High Speed SecureDigital™ Card
Kargo ve KDV Hepsi Dahil sadece 1190$
Evet yanlış duymadın... 1190$
Temin etmem için ozerozgultrade@gmail adresime yazabilirsin...

Ayrıca Burdan da detay alabilrisin... Ama çalışma aşamasında...

Tarih: 19 Ağustos 2006, 18:38 - İp: 85.***.**0.93