turkce
turkce (üye)
Eskişehir / Amatör

Nikon D50

Nikon D50 yi Amerikadan getirtmeyi düşünüyorum.Makinada bir sorun çıksa Türkiye'de servis hizmeti verilir mi?Fiyat olarak bir 500 Ytl daha ucuz...Buna değer mi?

Tarih: 29 Mayıs 2006, 23:23 - İp: 85.***.**1.145
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon'un el kitabinin basindaki uyarilardan birisi soyleydi:

"... makinayi satinalirken en az birkac poz cekerek saglam olup olmadigini kontrol edin...."

Bu kural Nikon icin de gecerlidir diye dusunuyorum. Ozellikle yurtdisi satinalmalarin bir numarali kurali, iyice kontrol sart.

Makina alindiktan sonraki 2 sene (sanirim Turkiye'deki garanti suresi bu kadar) icerisinde bozulmazsa "BINGO", bozulur ve 500 YTL'den daha az bir masraf cikarirsa yine de zarar etmezsin. 2 seneyi astiktan sonraki bozulmalarda zaten birsey farketmiyor.

Bence oynanmaya deger bir kumar.

#antika' tarafyndan 30.05.2006 13:17:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Mayıs 2006, 13:16 - İp: 85.***.**8.30
yeg
yeg (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

Üyelik silndi

Tarih: 1 Haziran 2006, 09:45 - İp: 85.***.**4.81
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

yeg,

Yolda yururken hep yukariya mi bakarsin, maazallah basina meteor falan dusebilir.

Risk olmadigini iddia eden yok zaten, o yuzen "Kumar" diye nitelendirmistim. Muhim olan riskin seviyesi, basit ihtimal hesabi. Fiyat %33 daha dusuk, ariza cikarma ihtimali %33'ten dusukse, bu makul bir risktir.

Satin alinirken asgari kontrolu yapilmis makinada, satinalmayi mukeakip 2 sene icerisinde "garanti kapsamina giren"(*) ariza cikma ihtimali nedir? Boyle arizalarin ortalama tamir maliyeti nedir?

Elimde istatistik bilgiler yok ama Nikon gibi bir markanin makul risk seviyesinin cok altinda oldugunu tahmin ediyorum.

(*) Shutter kirilmasi daima garanti kapsami dahilinde mi degerlendirilir ?

#antika' tarafyndan 01.06.2006 13:31:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Haziran 2006, 13:27 - İp: 85.***.**8.30
enriko
enriko (üye)
İstanbul / Firma

dostum ben dijital makine satışı yapıyorun spot amerikadan getirdiğin ürünün 1 iadesi yok 2 garantisini unut 3 bazı parçaları içinden çıkmıyo mesela pil askı kayışı cd si muhakkak bir parçası eksik çıkıyo makinede çoğunlukla test makinesi çıkıyo tek alanlarda yani orda bir tanıdığın varsa ona aldır yoksa pişman olursun makine çaılışır sorun yaşamazsın rahat ol ben hergün bunlarla uğraşıyom al için rahat olsun sorunlar bunlar başkada problem yaşamazsın

Tarih: 2 Haziran 2006, 11:41 - İp: 85.***.**1.13
  • 1