mithra
mithra (üye)
Yurtdışı / Amatör

Nikon D5 Vs Eos 5d Mark İii/iv.

Aramaya inandım ve arama yaptım formda ama pek bir bilgi bulamadım.

Uzun zamandır ilk giriş seviye arkadaşımı değiştirmeyi düşünüyorum ama pekte iç açıcı sonuçlara ulaşamadım. Bildiğiniz üzere piyasada bir çok ürün var , değişik markalar ve değişik ürünler. Araştırma yaptıkça kafa karışıyor belli bir noktada tıkanıyor ve akıl hocalarına başvurmaya başlıyor.

Yakın çevremden başvuracağım kimse yok. Sizlerin bana yardım edeceğini düşündüm.

Bu yoldaki ilk arkadaşım nikon D3100 ile birlikte yeni bir yol arkadaşı arıyorum. Birçok model arasından iki tanesi arasında karsiz kaldık ( bi noktada 3 oluyor ama iki ile devam edelim).

Nikon d5 ya da Canon eos 5d mark iii . Gönlüm nikon dan yana ama yinede karar veremiyorum.

Birde şöyle bir akıl karışıklığim var Canon eos 5d mark iii değilde biraz bekleyip mark iv mi diye aklımda deli sorular .

Abiler siz ne diyorsunuz nasıl bir yol izlesem?

Hepinize şimdiden teşekkürler.

Tarih: 21 Temmuz 2016, 18:00 - İp: 88.***.**3.70
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

nikon d3100 500 usd, canon 5d3 2500 Usd nikon D5 ise 6500 usd
bunlar nasıl birbirine alternatif olabiliyor oluyor anlamadım.

ayrıca 6500 usd verip bir makine alabiliyorsanız alın bence gayet güzel.Kimsede yok siz kullanır deneyimlerinizi paylaşırsınız. Biz de öğrenmiş oluruz güzel güzell.

hayırlı olsun şimdiden.

Tarih: 21 Temmuz 2016, 18:26 - İp: 212.***.**7.101
mithra
mithra (üye)
Yurtdışı / Amatör

Nikon d3100 alternativ değildir, kullandığım giriş seviye makinamdir.2010da almıştım ve halen de kullanmaktayım, benim için herşeyten ötedir.

Fiyat olarak karşılaştığında uçurumlar olabilir ama önemli olan performanstir.

D5 ile mark iii karşılaştırmak ilginç olabilir ama gelecekte olan mark iv var.

Tarih: 21 Temmuz 2016, 19:04 - İp: 88.***.**3.70
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Nikon D5 in rakibi Eos 1Dx Mk II dir..

Eos 5D Mk III ün devamı; 5Ds ve 5DsR olarak piyasada... gelecekten ne beklenir, ben bişey diyemiyorum...

Tarih: 21 Temmuz 2016, 21:48 - İp: 85.***.**6.230
mnafiz
mnafiz (üye)
Kütahya / Meraklı

Ben olsaydım 1dx Mark2 alırdım. D5'ten daha iyi bana göre. Video ve iso performansı ef-sa-ne

Tarih: 21 Temmuz 2016, 23:19 - İp: 88.***.**6.5
mithra
mithra (üye)
Yurtdışı / Amatör

Abiler d5 almaya karar verdim. Hepinize teşekkür ediyorum. Bugüne kadar asla türkiye'den bu tür alış veriş yapmadım ( body , lens , tripot vs...) d5'i Türkiye'de alacam . Fotopazar hakkında deneyiminiz veya bilginiz varmı ?

Tarih: 15 Ağustos 2016, 15:39 - İp: 88.***.**3.2
  • 1