granit
granit (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D40 Aldım >>örnek Resimler

yaklaşık iki hafta kararsızlık sancıları çektikten sonra nihayet bu gün nikon d40 aldım

yeni olmasından dolayımı yoksa ilk slr deneyimim olmasındanmı bilmiyorum d40 çok hoşuma gitti çok kolay kullanılıyor yani benim gibi daha önce slr deneyimi olmayan arkadaşlara tavsiye ederim

#granit' tarafından 23.02.2007 02:22:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Şubat 2007, 19:53 - İp: 88.***.**5.83
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Bu arada benim için söylediklerinizden onore oldum ama kendimi başlangıç ve bitiş arasındaki uzun rotada başlangıçtan bir parmak boyu ileride hissediyorum

Tarih: 26 Şubat 2007, 13:48 - İp: 81.***.**9.13
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

@muratsen,

"fazla mütevazi olma, gerçek zannederler" - ANONİM

@granit,

çektiğin fotolar gayet güzel. bende A100 aldım haftasonu elime geçecek. eğer maddi nedenlerden ötürü satmazsam, fotolarımı sergilerim burda. Takıldığım nokta şu, ben ixus65 imi sattım ve tek sebebi gece net foto çekememesı + IS sistemine sahip olmamasıydı. Ama sonuçta cebimde taşıyordum heryere e şimdi be cebimde taşıdığım 300 dolarlık aleti satıp yerine omzuma asarak dolaştığım 750 dolarlık bi alet alıyorsam, farkını hissetmek açısından yani loş ışık yada gece fotoğraflarında test etmeliyim diye düşünüyorum.

Bende D40 almayı düşünmüştüm. Hatta herkes D50 daha iyi demişti ama internetteki testlerde D40 ın grafik işlemcisinin D50ye göre daha iyi olduğu açıktı. Ama nasıl açıktı işte ISO400 gece fotoğraflarında çok başarılıydı mesela..

D40 ın bu açıdan performansını herkes daha çok merak ediyordur diye düşünüyorum

Tarih: 26 Şubat 2007, 16:04 - İp: 213.***.**8.2
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

@muratsen,

"fazla mütevazi olma, gerçek zannederler" - ANONİM

@granit,

çektiğin fotolar gayet güzel. bende A100 aldım haftasonu elime geçecek. eğer maddi nedenlerden ötürü satmazsam, fotolarımı sergilerim burda. Takıldığım nokta şu, ben ixus65 imi sattım ve tek sebebi gece net foto çekememesı + IS sistemine sahip olmamasıydı. Ama sonuçta cebimde taşıyordum heryere e şimdi be cebimde taşıdığım 300 dolarlık aleti satıp yerine omzuma asarak dolaştığım 750 dolarlık bi alet alıyorsam, farkını hissetmek açısından yani loş ışık yada gece fotoğraflarında test etmeliyim diye düşünüyorum.

Bende D40 almayı düşünmüştüm. Hatta herkes D50 daha iyi demişti ama internetteki testlerde D40 ın grafik işlemcisinin D50ye göre daha iyi olduğu açıktı. Ama nasıl açıktı işte ISO400 gece fotoğraflarında çok başarılıydı mesela..

D40 ın bu açıdan performansını herkes daha çok merak ediyordur diye düşünüyorum

Tarih: 26 Şubat 2007, 16:04 - İp: 213.***.**8.2
gulderener
gulderener (üye)
İstanbul / Amatör

granit teşekkürler...

ne alsam diye karar veremiyordum.

d40 ta karar kıldım yazılanlarla beraber. paylaşımın için teşekkür.

Tarih: 27 Şubat 2007, 11:23 - İp: 88.***.**5.232
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

bende d40 alıcam.

Tarih: 27 Şubat 2007, 12:54 - İp: 85.***.**0.232
granit
granit (üye)
İstanbul / Amatör

alın valla şahane makine ben çok memnunum

kullanabileceğiniz lenslerde söylendiği kadar az az değil af lensler dışındai lensleride kullanabiliosunuz alırken sormuştum bunu, tek fark onlarda odaklamayı manuel olarak yapıosunuz o kadar

Tarih: 27 Şubat 2007, 14:03 - İp: 88.***.**6.230
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

granit odaklamayı manuel yapmak duran bir bina çekerken sorun olmayabilir ama hareketli objelerle çalışırken (mesela martı çekerken ) AF olmazsa olmaz...

Tarih: 27 Şubat 2007, 14:24 - İp: 85.***.**5.36
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

manuel odaklama yapacağın lense de 50 liradan fazla verilmez.

Tarih: 27 Şubat 2007, 15:04 - İp: 213.***.**5.242
hisli
hisli (üye)
Yurtdışı / Amatör

hehe niyeki bitpire, bu lensi bir-iki bin euroya satabilirsin.

gecen gun 75-150 F4 lens aldim ebayden, 25 euro`ya geldi posta ile beraber, merakla bekliyorum bakalim nasil bir sey cikacak.

#hisli' tarafından 27.02.2007 15:32:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Şubat 2007, 15:30 - İp: 195.***.**8.198
endrocu
endrocu (üye)
Bursa / Amatör

Bende yaklaşık 1 ay önce aldım benimde ilk dslr deneyimim.Makina çok güzel özelikle bady olarak,diğer dslr bakarak daha küçük ele oturuşu taşıması çok güzel.Şimdiden düşünüyorum eğer ileriye doğru daha ileri seviye dslr alırsam ona nasıl alışırım diye!Düşük ısklarda çekilmiş resimlerim var yaınlaya bilirsem yayınlayayım.Yüksek ıso'ya gerek duymadan ıso 200 çok güzel sonuç veriyor yanlız makinayı sabitlemek lazım tabiki.

Tarih: 27 Şubat 2007, 20:34 - İp: 85.***.**8.88