granit
granit (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D40 Aldım >>örnek Resimler

yaklaşık iki hafta kararsızlık sancıları çektikten sonra nihayet bu gün nikon d40 aldım

yeni olmasından dolayımı yoksa ilk slr deneyimim olmasındanmı bilmiyorum d40 çok hoşuma gitti çok kolay kullanılıyor yani benim gibi daha önce slr deneyimi olmayan arkadaşlara tavsiye ederim

#granit' tarafından 23.02.2007 02:22:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Şubat 2007, 19:53 - İp: 88.***.**5.83
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

murat haklisin.. teknik manada super bir fotograf degil ama renklere ben bayildim dogrusu..
..ucuncu fotografda, degisik bir acida cekmeyi denerdim ben.. duvardaki catlak cok etkileyici gosterilebilirdi diye dusunuyorum..

Tarih: 23 Şubat 2007, 16:35 - İp: 86.***.**0.120
granit
granit (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkür ederim arkadaşlar

çekim değerlerinide yazıyorum şimdi resimlerin altına

slr kullanmayı öğrenmek için manuel modda çekim yopıyorum hatalarımı düzeltmeye çalışıcam

#granit' tarafından 23.02.2007 17:19:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Şubat 2007, 17:09 - İp: 88.***.**7.65
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

@muratsen,

fazla pozlama yapılmış derken neyi kastediyorsunuz?

tşkler,

Tarih: 23 Şubat 2007, 20:31 - İp: 85.***.**1.110
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

biraz daha az ışık alsa iyi olurmuş demek istiyorum.

Tarih: 23 Şubat 2007, 21:42 - İp: 81.***.**5.107
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

tşk

Tarih: 23 Şubat 2007, 23:43 - İp: 85.***.**1.110
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hayırlı olsun..sumu bumu demek yerine alıp,fotograf cekmek cok daha dogru secim..bazıları hala alamadım alamıyorum diye kafa ütülesin

ikinci fotograf guzel cıkmıs.kadraja biraz mudahale yapılabılır.digerleride iyi,makinanın ornek fotolarını gormek iyi oldu

tekrar hayırlı olsun diyorum..iyi geceler

Tarih: 24 Şubat 2007, 00:54 - İp: 88.***.**8.148
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

tebrik ederim. ilk deseleren olmasına rağmen fotolar tatminkar bence.

Tarih: 24 Şubat 2007, 02:00 - İp: 88.***.**2.74
onca80
onca80 (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili granit, fotoğrafların güzel. Başarılı fotoğraflarınızı görmek isteriz.Makinanın örnek fotoğraflarını görmemiz adına da güzel. Tartışılan makinaların fotoğraflarının çok daha fazla yüklenmesi grekiyor diye düşünüyorum.

Bu arada değinmeden geçemeyeceğim. levobjk arkadaşımızın avatarının altında doğa fotoğrafçısı yazıyor. muratsen arkadaşımızın fazla pozlama eletirisine - ki kendisi amatör avatarına göre- bundan kastınız ne diyor. amatör arkadaşımız fotoğrafın çok ışık aldığını söylüyor, doğa fotoğrafçısı (!) arkadaşımızda teşekkür ediyor. öncelikle durumda bir kinaye yoksa - ki ben böyle bir durum sezemedim- bu garip değil midir? Bu sitede pek çok amatör, fotoğraf sergiliyor ve kendini gelen yorumlar neticesinde geliştirmeye çalışıyor. Bazı arkadaşlar özel olarak fotoğrafçılığını vurgulayan arkadaşların yorumlarını daha fazla ciddiye alabiliyorlar.-ki ilk üye olduğumda bende öyleydim- avatar altındaki sıfatımızı seçerken daha dikkatli davranmamız gerekmiyor mu?

Eğer topiğinizi gereksiz işgal ettiysem sizden de özür dilerim ama dediğim gibi değinmeden geçemedim.

Tarih: 25 Şubat 2007, 10:53 - İp: 88.***.**7.153
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

evet granit bencede daha cok fotograf koyup makinayı tanımamıza yardımcı olabilirsin. yani sitede ilk baslarda benim de oldugum gibi hangi makinayı alsam die düşünen bir cok kararsız arkadas var. gerçi ben kararımı verdim ama en azından d40 düşünen arkadaslar icin cok faydalı olacaktır.
ben derimki nasıl fotograf olursa olsun yinede yükle.
selamlar.

Tarih: 25 Şubat 2007, 11:02 - İp: 85.***.**3.125
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

@onca80

doğa fotoğraflarını çok sevdiğim için o avatatı seçmiştim ama bence MURATSENde de hata var

Tarih: 25 Şubat 2007, 12:13 - İp: 85.***.**1.110