dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D40 800$ Garantili

Merhaba arkadaşlar

Nikon D40'ın, 800 Dollar'ın altında satıldığı biryeri, duyan ve de görenlerin (türkiye de) insaniyetlik namına buraya yazmaları ria olunur .

Teşekkür ederim.

Tarih: 26 Aralık 2006, 16:37 - İp: 88.***.**6.86
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba yılmaz47, dpreview özetle diyorki;
Bazı firmalar kameralarında, gerçek anlamda, yani lens veya sensör yoluyla değil, sadece ISO'yu yükselterek dijital yolla sallantı engelleme sistemini barındırmaktadırlar ve bu firmaların da bu dijital işlemi, başına her ne kadar "dijital" ibaresini eklese de mekanik yolla olanla aynı şekilde adlandırmasından rahatsızsızlık duyuyoruz. Çünkü bu durum, bu konuda bilgi seviyesi düşük kullanıcıları yanıltabilmektedir . Bundan böyle kamera databaselerimizde sallantı engelleme hanesinde sadece gerçek anlamda mekanik sallantı önleme sistemini kullanan makineler için "var" ibaresini kullanacağız...

Tarih: 7 Ocak 2007, 21:11 - İp: 195.***.**1.31
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Evet sevgili kod sonuna kadar katılıyorum sana, doral gerçekten faydalı bişey yapmış. Daha ayrıntılı bi şekilde bi topic açılarak insanların bilgilendirilmesi hiçte fena olmaz....

Tarih: 7 Ocak 2007, 23:19 - İp: 88.***.**4.119
kemaleren
kemaleren (üye)
İstanbul / Amatör

Herkese selam,
Her nekadar birtakım arkadaşlar "forum" kavramının suyunu çıkarmış olsa da sırf bu başlığı gördüğüm için üye olup yazayım dedim.

Dilaver bey, NIKON D40 almak istiyorsanız haklısınız, Pentax SR özelliğini eklemiş ama kalitedende birhayli ödün vermiş, ayak ile çekim yapmayı düşünüyorsanız veya titreşimden endişe etmiyorsanız aralarındaki fark uçurum kadar büyük, PENTAX k100d de ciddi bir CCD ve işlemci kusuru var gibi görünüyor ve siyahbeyaz hassasiyet sıkalasında mordan maviye her rengi görmek mümkün.

Ancak kit lensi ile kullanacaksanız ve lens maliyetlerinin yüksekliği sizi korkutmuyorsa şu an 400D çıktığı için oldukça ucuzlamış olan CANON 350D'yi almanızı öneririm, zira PENTAX ve NIKON her modelde ayrı işlemci icat ede dursun, CANON DIGIC II işlemcisi hala kalite, seri çekim ve özellikle flaş hatalarını yok etme gibi özellikleri ile başı çekiyor.

Forumda peynirciler ile zeytinciler ile uğraşacağınıza DPreview'de karşılaştırma yaparak çok daha az stres çok daha fazla sonuca ulaşmanız mümkün.

Şu linke bakarak kalite konusunda kararınızı 3-4 dakika içerisinde verebilirsiniz.Benim fikrim böyle renk hataları olan bir makinada değil SR birde üstüne altın kaplama body verseler almamak lazım.
Adres bu:
http://www.dpreview.com/reviews/nikond40/page24.asp

Fotoğraf bazında karşılaştırma için sitenin üst kısmındaki seçme kutusundan 20-24 arası "compare to" seçeneklerini kullanabilirsiniz, sonuçlar "CANON hepsi ile dalgasını geçiyor" diyor. Ben demiyorum fotoğraflar diyor

#kemaleren' tarafından 08.01.2007 20:09:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ocak 2007, 20:03 - İp: 88.***.**7.37
rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

Al bide burdan yak, hobaa dön başa 350D

Tarih: 8 Ocak 2007, 20:14 - İp: 85.***.**2.192
yilmaz47
yilmaz47 (üye)
Batman / Amatör

dayanamadım yazıyorum fuji f30 alın kurtulun..
yada bende dslr alayım kurtulun benden...

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilmf30/page15.asp

Tarih: 8 Ocak 2007, 20:54 - İp: 88.***.**4.58
rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

evet f30 hepsinden daha iyi, f30 alalım

Tarih: 8 Ocak 2007, 21:43 - İp: 85.***.**2.192
dilaver61
dilaver61 (üye)
İstanbul / Amatör

#dilaver61' tarafından 11.01.2007 14:31:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ocak 2007, 22:01 - İp: 88.***.**5.76
rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

Hayırlı olsun dilaver bey, iyi yapmışsınız sonuçta bu tartışmalar bitmez, her makine diğerinden üstündür, aslında hepsi iyi de işte, tartışıyoruz , güle güle kullanın makinenizi ve burada faydalı olması bakımından ilk izlenimlerinizi bekliyoruz, saygılar.

Tarih: 8 Ocak 2007, 22:05 - İp: 85.***.**2.192
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Ooooo hayırlı olsun dilaver bey!
Walla çok sevindim. DSarısı başımıza. Belki bigün benimde mürüvvetimi görürsünüz, inşallahhh...

Tarih: 8 Ocak 2007, 22:13 - İp: 88.***.**1.212
kemaleren
kemaleren (üye)
İstanbul / Amatör

Hayırlı olsun dilaver bey,
Aldığınız makina yakın çevremden de hep övgü almış ve "canon alma D40 al" diye başımın eti yenmiş bir makina.Digic 2 meselesi yüzünden ben her daim canon hastası olmaya devam edeceğim ama bu aralar hava fotoğrafcılığı için yeni ve hafif bir DSLR ihtiyacım var,
Bahsettiğiniz fiyata nereden aldığınızı söyleseniz de ben de sipariş etsem bir tane?

@abdullah: bende forumda sinir sahibi olmak derken tam senin formatındaki insanlardan bahsediyordum lafın üstüne geldin (spot ölçüme değil sonuçta çekilen fotoğrafın kalitesine bakmak gerek, makinayı değil fotoğrafı gösteriyoruz arkadaşlarımıza)

Şu forumların bilgi paylaşmak için olduğunu "ben daha çok biliyorum" demek için olmadığını anlayan herkese teşekkürler.

#kemaleren' tarafından 09.01.2007 09:52:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Ocak 2007, 09:49 - İp: 88.***.**7.37