histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon D3s

ayrıntılar

tıklayın

102.400 iso koyarak acaba nikon neyi amaçladı acaba
mp savaşından sonra yüksek çözünürlüğün fotoğrafın kalitesine etki etmediğini mpnin baskıda önemli olduğunu anlayan kullanıcıya şimdide 102.400 iso gibi değerlerle kandırmaya çalışıcaklar muhtemelen canonda 204.800 isolu makina çıkartır çok önemliymiş gibi bu firmaların en baba makinaları bile baskı alırken 1250 - 1600 isoda grenli fotoğraf verirken kalkmışlar 102.400 iso koymuşlar ne diyelim fotoğraf piyasasına hayırlı olsun

#histogram' tarafından 14.10.2009 12:18:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ekim 2009, 12:16 - İp: 88.***.**7.224
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Helal nikon abime.

Tarih: 14 Ekim 2009, 12:21 - İp: 88.***.**0.38
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yav sunun yerine 6400 isoda falan temiz fotografa calıssalar ya,herkes verir sensore elektrigi..
herkes biner ustune vurur kırbacıda eşek gidiyomu onemli olan o.

ama d3 alacak birininde boyle mp idi isoydu gibi seylere kanacagını sanmam acıkcası.
pek guzel makine,cok guzel makine...pazarbey gibi dayım olsada alsa diyorum

Tarih: 14 Ekim 2009, 14:36 - İp: 78.***.**6.43
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

gaijin sana %100 katılıyorum mevcut iso aralığını düzelt ben olayın fpsi ya da mpsinde değilim adam gibi çeken tek karede croplamadan da çeker ama adam gibi çeken yüksek isoda gene grenli çeker

buyrun video örnekleri .... müziklere bayıldım =)

http://www.youtube.com/watch?v=R46ca9zBP4A&feature=player_embedded#

http://www.youtube.com/watch?v=_JGQHWGpe5s&feature=player_embedded

#histogram' tarafından 14.10.2009 15:51:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ekim 2009, 15:46 - İp: 88.***.**8.247
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

D3 ün video çeken modeli.

Tarih: 14 Ekim 2009, 16:23 - İp: 78.***.**6.255
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

Tayfun çeşitli özellikler koymuşlar aslında d300s te öyle demişlerdi ama tam olarak öyle değil detaylara inince baya güzel özellikler var baktığın zaman d3s de çok güzel özellikler var ama işte görmek lazım ... ben şimdi baktım nikonun kendi sitesindeki fotoğraflara yüksek isodaki fotoğraflarında detayları baya koruyabilmiş eğer o fotoğraflarla oynanmamışsa =)))

Tarih: 14 Ekim 2009, 16:32 - İp: 88.***.**8.247
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Doğrudur Serkan, ben sadece ilk etapta görüleni yazmak istedim. Şayet iso performansını o kadar iyileştirmişlerse çok iyi, kimbilir belki de Sony nin şu yeni geliştirdiği CMOS sensörünü kullanıyordur, bekleyelim görelim.

Tarih: 14 Ekim 2009, 17:05 - İp: 78.***.**6.255
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

vala Yaman güzel gözüküyordu =) ne kadar yanıltır sonradan bilinmez eee artık senide bi nikoncu yapmak gerek =))

Tarih: 14 Ekim 2009, 20:12 - İp: 88.***.**8.247
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

kıyamet alameti olarak değerlendirmeyin..anlayamadım gitti bu iso-asa ; green-noise olayını....tuttum uygulama yapmaya kalktım..bugün epey normal bir havada ,taaa 16oo asayı, inadına olabilecek en azami diyafram-enstantane ölçülerinde kullandım...sonrada inadına düşük enstantanede..bunlar kuş çekiminde tabii...her çekim değerinin bir hoştarafı var....nur topu gibi noiselerim oldu...bilmiyorum ve hiçte merak etmiyorum....zifiri karanlıkta o iso değerleri ile ne çekilmeye çalışılacak...veya 8000 deklanşör hızını nerede nasıl deneyecekler...hani olurya bana birileri arzun ne diye sorsalar,adam gibi 800 asa olsun yeter derim..benim küçücük dünyam bu......

Tarih: 14 Ekim 2009, 21:49 - İp: 88.***.**8.161
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

"102.400 iso koyarak acaba nikon neyi amaçladı acaba "

Ya Nikon mühendislerinin canı sıkılmış eğlence arıyorlar ( pek ihtimal vermem ) ya da hazır elimizde imkan varken değişik bir sektördeki fotograf profosyonellerin işini biraz kolaylaştıralım demişler .

Aklıma görüntü kalitesinin hiç öneminin olmadığı magazin/paparazzi fotoğrafçılık geliyor - çok az ışıkta çaktırmadan birilerini yakalıyabilmenin önemli olduğu/para getirdiği ... Ustelik ilave video da , video kameralı ikinci bir kameraman masrafını da ortadan kaldırır magazin dünyasının

Zaten ISO 100,000 'in gürültüsüne fotoğrafçılıkla ilgili başka hangi sektörün tahammülü olabilir ki ?

Nikon ciddiyetinde bir firmanın , sırf satış arttırsın diye bunu ilave bir özellik gibi ön plana çıkaracağını da hiç sanmam ... Olsa olsa , " alın size bizden kıyak - üzerine de bir şey istemeyiz " düşüncesi olabilir .

#paperman' tarafından 14.10.2009 22:36:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ekim 2009, 22:30 - İp: 96.***.**9.175
yukselp
yukselp (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Üst sınırı yukarı çekiyorlar ama 1600 / 3200 gibi çok kullanılacak
değerlerde de buna paralel kayda değer gelişmeler oluyor. Noise
var şikayetini yanlış buluyorum. Bu modeller bir devrim yarattılar
bu konuda. Kilise gibi kapalı mekanda çekim yapan düğün
fotoğrafçılarının çok işine yaradı. Normal ebatlarda baskılarda
hiç de rahatsız eden bir gürültü yok. 50x60 ve 60x70 gibi
boyutlarda da siyah beyaza dönüştürüp gayet güzel kareler elde
edilebiliyor. Hareketli bir konu, bir etkinlik çeken fotoğrafçının
titreme olmadan çekim yapabilmesini sağlıyor adamlar, müteşekkir
olmamız lazım.

D3s de de tek yenilik video değil. İncelemeleri dikkatli okuyun.
Sensör değişmiş bir kere. Bunu duyunca susup testleri beklemek lazım.
Bir stop bile gelişme varsa değer (fotoğrafçısına göre). Görünüşe
göre de baya bi gelişme var.

Ayrıca daha sessiz, daha iyi yalıtılmış bir makine.

Tarih: 14 Ekim 2009, 22:47 - İp: 78.***.**9.236