osmanoner
osmanoner (üye)
Bursa / Amatör

Nikon D300 Ve Canon 50d

Merhabalar arkadaslar:
ben 3'5 yildir nikon jg20 kullaniyorum ve ilk kez dijital alacagim.

elimde 3000tl para var ve karsima bu paraya 2 makina cikartiyorlar D300 ve 50D. Kimse aralarindaki farki bariz bir sekilde koyamasada yarisi birini yarisi digerini al diyor. Sizden ricam ben hangi makinayi almaliyim benim icin daha iyi olur bana anlatabilirmisiniz.
Tesekkurler

Tarih: 3 Kasım 2009, 19:17 - İp: 212.***.**7.18
ad2025
ad2025 (üye)
Ankara / Firma

meraba arkadaşlar bende bu 2 makinadan birisini bu hafta alacam
gece özel gün çekimleri ve haftasonları keyfi çekimler için kullanmayı planlıyorum.
D300+18-135 lens mi
50d+!7-85 lens li
ekip mi benim daha çok uzun ömürlü götürür kullanan arkadaşlar fikir verirlerse sevinirim

Tarih: 9 Kasım 2009, 10:36 - İp: 85.***.**5.231
osmanoner
osmanoner (üye)
Bursa / Amatör

Merhabalar Arkadaşlar;
Önecelikle yazdığınız yrumlardan dolayı hepinize çok teşşekür ederim. Ben canon 50 D 'yi tercih ettim. Daha önce 1 hafta D80 kullanmıştım. şimdi elime Canon 50D alınca değişikliği anlıyabiliyorum. Gayet iyi bir makina özellikle ISO değeri yükselsede fotoğrafda fazla bir değişme olmuyor o çok hoşuma gitti.
Sizden küçük bir ricam daha olacak, ben amerikadan aldığım için türkçe kullanma klavuzu çıkmıyor içindenç Bana Türkçe klavuzun nereden bulabileceğimi söyleyebilirmisiniz.
Güzel renkli günler

Tarih: 19 Kasım 2009, 00:20 - İp: 78.***.**8.24
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

boşa verilmiş para derim.. ii lens olmadıktan sonra 50d nin 450d den bir farkı yok hız dışında.. O da kuş fotocuları ve spor muhabirlerinin işine yarar.. aldıktan 1 hafta sonra anlıcaksınız ne demek istediğimi ama iş işten geçmiş olacak..

450d ve L serisinden bir lens en iyi seçimdir..

Tarih: 19 Kasım 2009, 01:10 - İp: 88.***.**7.93
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

@ad2025 almışken 1d mark IV al özel gün çekimleri h.sonu iyi çeker bu makine

Tarih: 19 Kasım 2009, 01:17 - İp: 88.***.**7.93
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ben 50dye kadar çıksam d alırım.
7dye kadar çıksam 5dmk2 alırım
(şakaydı)

elinze oturan bir gövde ve iyibir les işinizi rahtlıkla görr.
ama iş fiya-prformans olayına girerse ozaman iyi ir seçenek olmayabilir(bence)
450d grip ile hem ağır hemde elinize oturan iyi ve uuz ir seçenek olurdu.
tercih sizin.

not:bütçeyi makinadan ziyade, lens ve diğer ekipmanlarda belirliyor. ileriye yatırım amaçlı iyi bir gövde sizin işinizi fazlasıylagörür. ama diğer ekipmanlar bütenizi delebilir. o yüzden ihtiyaca göre ve fazla pahalı olmayan gövde ve iyi bir ekipman size daha mantıklı geleblir.
ayrıca dış çekimer için toza vs. dayanan pentxta uygun seçim olabilir.(marka takınınız yoksa tabi)

Tarih: 19 Kasım 2009, 04:15 - İp: 88.***.**5.186