meleqiim
meleqiim (üye)
Kocaeli / Amatör

Nikon D300 mi Canon 100d Mi

arkadaşlar fotograf makinası alıcam ama ne alıyım bana yardım ederseniz ilk defa dslr makina alıcam
nikon d300 mi canon 1000d mi yoksa canon 450d mi alıyım yardım ederseniz çok mutlu olurum

Tarih: 30 Eylül 2010, 21:31 - İp: 78.***.**6.52
mycq
mycq (üye)
Muğla / Firma

benim şahsi düşüncem canon alki işi kapınca da nikon al. zaten alacağın son makina nikon olacaktır.

Tarih: 1 Ekim 2010, 12:41 - İp: 78.***.**0.146
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Çok doğru. Fotoğrafçılığın yol haritası budur.Önce Canon alırsın, işi kapınca da Nikon alırsın ve biter, daha da bir şey almazsın. Bütün fotoğrafçılar böyle yapmıştır.

Tarih: 1 Ekim 2010, 16:40 - İp: 213.***.**5.242
meleqiim
meleqiim (üye)
Kocaeli / Amatör

çook teiekkürler ilginizden dolayı

Tarih: 1 Ekim 2010, 21:58 - İp: 78.***.**1.65
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

:D
canon zaten nikonun altyapı şirketidir.

10 yasından sonra yetenekli cocuklara canon makineleri dagıtılır japonyada.
sonra 18 yasına kadar yeteri sayıda sümüklü cocuk, converse ayakkabı, ve bokeh fotografı cekip kendini kanıtlayanlara nikon makineleri verilir.
digerleri omur boyu canonla devam eder ve keder içinde ölürler.

YORUM YAPARKEN BİRAZCIK MANTIK YA, COK ZOR BİRŞEY DEGİL!!!

Tarih: 1 Ekim 2010, 22:04 - İp: 88.***.**8.140
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

önce panasonicle başla
sonra pentex
daha sonra elin alıştımı olimpos
ardından sony
ardından fuji
sonra nikon
daha sonra canon
olmadıysa sana haasemblad verelim

şimdi oldu sanırım.

ya bir insan ihtiyaçlarını belirlemeden, seviyesini belirlemeden nasıl makina alacam ben der? benim bildiğim şöyle olur bu işler;
önce markada karar kılınır. hangi marka ise o markanın seviyenize ve ihtiyacınıza göre modelleri tartışılır. araştırılır. nikon ile canon arasında kaldım diyen birisine sadece güler geçerim. ikiside çok farklı makinalarıdır. aynı işi yapsalarda farklı stratejiler izlerler. sony, pentax, panasonic, nikon, vanon hepsi farklı farklıdır benim gözümde.

bakın birileri ne demiş;

Panasonic GH 2

Yeni bir haber degil ama Panasonic GH 2 ile HDSLR alanındaki varlığını sağlamlaştırıyor. Aletin pek çok yeni özelliği arasında en önemlileri şunlar: - 1080′de 60 kareye çıkabiliyor (Daha önce 720p) - EOS DSLR’lar gibi satır atlamıyor ve 18 MP lik algılayıcıdan gelen resmi 3 görüntü işlemcisi sayesinde gerçek zamanda küçültüyor. Böylece moire ve merdiven sorunları ortadan kalkıyor. - Çekim sırasında HDMI’dan Full HD çıkış veriyor. - AF sistemi video için Canon ve Nikon’ların çok ilerisinde. - Katlanabilir ekranı var. Bütün bu özellikler artık epey eskiyen EOS 5D MK II gibi kameraları gölgede bırakıyor elbette. Bu bakımdan bazı yorum sahiplerinin belirttiği gibi gerçek “HDSLR killer” GH 2 olabilir. 7D ye doğrudan rakip olan GH 2′ye cevap verme sırası şimdi Canon’da. Ben cevabın fena halde sert olabileceğini düşünüyorum ama en az 1 yıl daha beklemek gerekebilir. Bu kadar beklemek istemeyenler için GH 2 çok yerinde bir seçim olur. Özellikle AF 100 alacaklar için çok iyi bir B kamera seçeneği bu alet.

şimdi ne alaka demeyin. sizin sorular ve cevaplar ne alakaysa buda o alaka işte

#remi5861' tarafından 02.10.2010 03:51:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ekim 2010, 03:50 - İp: 88.***.**4.202
  • 1