cedrus
cedrus (üye)
Ankara / Amatör

Nikon D300 Hakkında

Nikon D300 almayı dusunuyorum. Bu makineyi tavsiye eder misiniz?Henüz profesyonel sayılmam.Baska hangi makineleri onerirsiniz?Ayrıca hangi objektifleri onerirsiniz?Simdiden ilginize cok tesekkur ederim.

Tarih: 17 Ekim 2008, 23:49 - İp: 85.***.**5.76
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

almayanların tama yakını kullanamam diye değil o parayı denkleştiremediği için almıyor

Toplumun her alanında, mesela otobüste, hastanede, herhangi bi devlet dairesinde iki bacaklaı hayvanlara rastlayabildiğimiz maalesef gibi böyle sanal ortamlarda da iki bacaklı hayvan türlerine rastlayabiliyoruz..Aynen yukarıdaki cümleyi sarfeden canlı gibi..
Soruyu soran arkadaş ''fazla profesyonel sayılmam'' dyie belirtmiş..Yani çok fazla bilgisi olmadığını düşünerek zerinde otomatik çekim modu olmayan, profesyonel sınıftaki bir makine tabii ki tavsiye edilmez.Tavsiye etmiyorsak, senin gibi art niyetlice düşnüp kendimiz alamadığımız için, kendisini gelişterebileceği, daha uygun sınıfta bir makine alıp, parasını lens yatırımına harcamasını tavsiye ettiğimiz içindir..Amaparası vardır gider alır,,ona da kimse karışamaz..Biz sadece sorulan sorunun yanıtı olarak bu tavsiyede bulunduk..

Tarih: 20 Ekim 2008, 13:51 - İp: 88.***.**2.79
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

almayanların tama yakını kullanamam diye değil o parayı denkleştiremediği için almıyor

Toplumun her alanında, mesela otobüste, hastanede, herhangi bi devlet dairesinde iki bacaklaı hayvanlara rastlayabildiğimiz maalesef gibi böyle sanal ortamlarda da iki bacaklı hayvan türlerine rastlayabiliyoruz..Aynen yukarıdaki cümleyi sarfeden canlı gibi..

Fikri beğenmemiş olabilirsiniz ya da hiç katılmıyor ve tamamen karşı da olabilirsiniz ama bu size bir başkasına "hayvan" yakıştırması yapma hakkını vermez. Karşı fikirlere biraz daha tahammüllü ve birbirimize daha saygılı olalım lütfen.

Malumunuz; "istediğin gibi konuşursan istemediğini işitirsin".

Tarih: 20 Ekim 2008, 14:28 - İp: 78.***.**5.148
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

@t_yaman a katılıyorum gerçi bende bi zaman biriyle baya atıştım şimdi gördümki hiçbirşeye değmez

Tarih: 20 Ekim 2008, 14:50 - İp: 78.***.**2.18
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Sayın t_yaman, ben karşımdaki insanın fikrini beğenmedim için değil, hiç katılmıyor olduğumm için de değil yada tamamen karşı olduğum için de değil, ilk mesajında kendi düşüncelerime karşı sarfetmiş olduğu cümle için bu yakıştırmayı yaptım ve böyle saygısızca ve fütursuzca açıklama karşısında da bu kelmeyi kullanmakta haklıydım.Madem bu kadar ahlak zabıtalığına soyundunuz, benim ''hayvan'' yakıştırmamı eleştirmeden önce malum şahsın kullandığı cümleyi yada önce onun düşüncesini sonra benim sarfettiğim cümleyi eleştirin..Soruyu soran arkadaşa bir makineyi tavsiye etmemek kaşısında '' o makineyi alamayanların tamamı, kullanamam diye değil, o parayı denkleştiremediği için alamıyor '' cümlesi, hayvan kelimesinden daha öte aşağılaycı bir kelimedir..Hangi cürretle hangü hakla böyle saygısızca bir açıklama yapıma hakkını kendinde buluyor?
Mesela siz birisine X makinesini tavsiye etmiyorsunuz ve tavsiye tememekte de geçerli nedenleriniz var..Birisi size çıkıp ''bu makineyi alacak parası olmadığı için tavsiye etmiyor '' diye bir cümle sarfetse, o ümle karşısında tpkiniz ne olurdu?sizin maddi durumunuz hakkında yada tavsiye ettiğiniz yada etmediğiniz makineyi alacak durumunuzun olup olmadığı hakkdında karşıdaki şahıs ne biliyor ki bu cümleyi sarrfediyor?Hadi diyelim ki tavsiye ettiğiniz makineyi alacak paranız yok..kimin bu makineyi alacak paranız olmadığı için ''parası olmadığından tavsiye etmiyor'' demeye hakkı var?Hangi cürretle bunu yazıyor?

#aeron' tarafından 20.10.2008 15:06:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ekim 2008, 15:01 - İp: 88.***.**2.79
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Sevgili Aeron;
Meselenin ahlak zabıtalığıyla filan alakası yok. Ayrıca yapılan yorumların hepsini okudum ve senin hala aşırı tepki gösterdiğini düşünüyorum. D300 almayanların tamamına yakını maddi olanaksızlıktan dolayı alamıyormuş. İyi işte sen o sınıfa girmiyosundur ne mutlu sana ama birçok kişi de D300 ya da muadiline spot 1500 - 2000 USD para veremez, yani yorum çok da saçma sayılmaz. He dersin ki amatör birine ne makine tavsiye edersin? D300 al demem belki, ama "profesyonel değilim ama D300 almak istiyorum" diyen birine de D300 alma demem.
Şimdi larmor neye istinaden dedi bilemem ama direkt sana karşı bir ifade gibi görünmüyor, bence sen biraz alınganlık yapıyorsun. Gerek yok, büyütecek mesele değil, kimseye hakaret edip de kalbini kırdığına değmez.

Mesela bak burada birisi buna benzer süper bir davranış göstermişti şimdi aklıma geldi. Leica alacam diye tutturdu bir arkadaş. Epey bilgili başka bir arkadaş da baya bir laf çakıp "zamanı gelince Leicacılar ayazda kalacak" gibi birşey demişti. Leica cı da demişti ki "Farketmez bende para kum gibi, o zaman da basar parayı diğerlerinden alırım"
Cevap budur işte, o anda herkes nakavt, kapiş?

#t_yaman' tarafından 20.10.2008 15:54:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ekim 2008, 15:53 - İp: 78.***.**5.148
larmor
larmor (üye)
İstanbul / Amatör

Bana söylemiş..bırak bu kimseye istinaden yazmayı, mesajını bile okuduğumu hatırlamıyorum...ne diyeyim bilmiyorum ki.. yazık..

Tarih: 20 Ekim 2008, 16:03 - İp: 88.***.**2.186
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

tartışmalar gereksiz.. bırakın isteyen istediğini alsın denkleşir denkleşmez dünya döner gider herkes aldığıyla kalır..

Tarih: 20 Ekim 2008, 17:34 - İp: 78.***.**8.147
adul
adul (üye)
Muğla / Özel Gün Fotoğrafçısı

aeron çok tepki veriyosun sakin ol biraz...

Tarih: 20 Ekim 2008, 19:26 - İp: 88.***.**4.15
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Sayın Larmor;
Soruyu soran arkadaşa makineyi sadece ben tavsiye etmediğim için dolayısıyla o yazdığınız cümleyi direkt üzerime alındım..Yoksa amacım size yada başka birilerine sataşmak ve kalbini kırmak asla değildi..Karakterim gereği alıngan ve çabuk sinirlenen bir insanım..Biraz da bunun etkisi var..Madem beni astederek söylememişsiniz; özür dilerim..

Tarih: 21 Ekim 2008, 03:03 - İp: 88.***.**2.58
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Aeron sen yine de paran filan yoksa söyle çekinme.

Biraz koltuk çıkarız

#t_yaman' tarafından 21.10.2008 07:49:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Ekim 2008, 07:39 - İp: 78.***.**5.148