drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Nikon D200 İncelemesi

Slm. arkadaşlar,
Nikon D200 ile ilgili ayrıntılı bir review. Almak isteyenlerin mutlaka bakmasını öneririm. Özellikle sadece stüdyo ortamı değil, pekçok günlük yaşamda çektiğimiz tarzda fotolar içeriyor.
Yorumlarınıza.
Tamer

http://www.naturfotograf.com/D200_rev00.html#top_page

Tarih: 27 Mart 2006, 22:36 - İp: yok
jeyon
jeyon (üye)
Isparta / Amatör

"Bugün arkadaşımla D200 için Karfo'yu aradık. Verilen fiyat (Bayii fiyatı) benim Sirkecide gördüğüm fiyatlardan bile yüksekti"

SEVGİLİ DRTAMER,
KARFO SİZE NE FİYAT VERDİ D200 İÇİN?
SİRKECİ'DE GÖRDÜĞÜNÜZ FİYATLAR NEYDİ?
EĞER BENİ BU KONUDA AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM.

TEŞEKKÜRLER, SAYGILAR...

Tarih: 5 Nisan 2006, 23:20 - İp: 212.***.**2.138
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Sevgili Jeyon,
18-200 ile birlikte 3250$ fiyat verdiler. Belki biraz daha birşeyler yapabileceklermiş!!! Sirkecide 3200'den başlıyordu ama, karfo garantisi varmıydı hatırlamıyorum.
Bu fiyatlar çok aşıyor beni. 4.5 milyar para vermek kafamdaki marjların çok dışında.
Tamer

Tarih: 5 Nisan 2006, 23:59 - İp: 193.***.**2.10
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

neredeyse 1900 pound'a denk geliyor.. burada bu parayla d200 ve 17-55 alirsin..

Tarih: 7 Nisan 2006, 17:58 - İp: 62.***.**2.10
ersoy alap
ersoy alap (üye)
Ankara / Reklam Fotoğrafçısı

merhaba drtamer,
gecikmis cevabim icin kusura bakmayin. evet webim bir suredir calismiyor ancak sanirim bir ay icinde tekrar aktif olacaktir.
uzun zamandir digital kulaniyorum. filmden gecmistim bende diger fotografcilar gibi. film ve digitali canonla calisiyordum. daha sonra servis ve erkayalar sorunlari yuzunden nikonu degerlendiriyordum. elimdeki ekipmanlari bir kenara iterek nikona gectim diyebilirim. henuz yeni bir nikoncu oldugum icin d200 ilk nikon makinam. simdilik 17-70 lensini kullaniyorum. 17-55 2.8 i test edebildim. cikardigim sonuc d200un goruntu kalitesi oldukca iyi ki bu iki lens arasindaki fark ucurum degil. ancak yinede 17-70 lik lens cok cok iyi bir lens degil. 70de focus cok hafif kayiyor. ancak hemen hemen butun amator kullanicilarin ihtiyacini cok fazlaca karsilar. kenar kirilmalar bile tolere edilebilir durumda. buarada makinayi turkiyeden aldim. yalcinlarin aldigi ilk parti maldan. sanirim trye girdikten iki gun sonra. forumlarda bahsedilen sorunlarla karsilasmadim ki hepsini teker teker test ettim. makina ucuyo. cok hizliki canondan sonra azim acik kaldi. diger bir yorumum ise su olucak. canon oyuncakmis, nikon makina. aldigima cok mutluyum. artik gonul rahatligi ile sabit lenslerimi alabilirim. her hangi bir sorun yasamadim kisacasi.

sanirim simdilik bu kadar.

iyi calismalar dilerim

ersoy

Tarih: 11 Nisan 2006, 11:45 - İp: 85.***.**3.9