drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Nikon D200 İncelemesi

Slm. arkadaşlar,
Nikon D200 ile ilgili ayrıntılı bir review. Almak isteyenlerin mutlaka bakmasını öneririm. Özellikle sadece stüdyo ortamı değil, pekçok günlük yaşamda çektiğimiz tarzda fotolar içeriyor.
Yorumlarınıza.
Tamer

http://www.naturfotograf.com/D200_rev00.html#top_page

Tarih: 27 Mart 2006, 22:36 - İp: yok
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Bu arada,
30D reviewi açıklandı

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos30d/

Tamer

Tarih: 4 Nisan 2006, 12:02 - İp: 193.***.**2.10
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

karar sayfasinda da soyle denmis tamer;

" The primary competition coming from Nikon's excellent D200, a camera which in many ways betters the EOS 30D, user interface, features and flexibility are all a step up. However as we have noted there's no significant difference between eight and ten megapixels (especially considering the EOS 30D's "crisper" per-pixel sharpness) and that the D200's sensor just isn't as good as the Canon CMOS at higher sensitivities (ISO 1600 / 3200)."

..
sadece yuksek iso performansi acisindan 30d galip.. ama diger her konuda d200, bir numara..

Tarih: 4 Nisan 2006, 14:15 - İp: 62.***.**2.10
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Sevgili İlker,
Valla ne diyeyim, büyüksün. Günledir söylediğini Phil de aynen özetlemiş.
Ayrıca şunları da eklemiş.

#####In favor of the Canon EOS 30D (vs. the Nikon D200)
+Better image parameter control
+Rear dial is easier to use in the field than a multi-+selector
+Canon CMOS sensor delivers better high ISO performance
+Slightly smaller and lighter
+Value for money ($300 saving)
#####In favor of the Nikon D200 (vs. the Canon EOS 30D)
+2 megapixel advantage (368 horiz., 256 vert. pixels more)
+Nicer menu system user interface (inc. help)
+Built-in AF assist lamp
+Parameter controllable Auto ISO
+User memories
+Four manual white balance memories
+Text comment set in camera
+GPS device data support
+Faster USB 2.0 (5 MB/sec)
+Detailed battery status
+Additional features (Multiple exposures, Interval shooting, etc.)

Ayrıca D200 sahiplerinin yumuşaklığı giderme konusundaki yöntemleri de aşağıdaki linkte tartışılmış.

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1021&message=17895467

Tamer

Not: Bugün arkadaşımla D200 için Karfo'yu aradık. Verilen fiyat (Bayii fiyatı) benim Sirkecide gördüğüm fiyatlardan bile yüksekti .

Tarih: 5 Nisan 2006, 00:40 - İp: 193.***.**2.10
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Merhaba sevgili tamer
Yeni bir makina alma konusunda kararsızlık yaşadığını biliyorum,bence biraz daha sabret Sony DSLR nin çıkması yakındır,ben senin yerinde olsam beklerdim.

Tarih: 5 Nisan 2006, 01:11 - İp: 85.***.**3.173
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Selam As,
Sony DSLR Ağustos ayında çıkacakmış*. Makinanın çıkması, reviewleri, kalite kontrol problemlerinin olup olmaması (Sony'nin ilk DSLR'i) Türkiye'ye gelmesi vs derken vakit geçiyor. Bu ay ABD'ye giden arkadaşım olacak ancak orada da burası gibi D200 için stokları tükenmiş. Bulabilirse 1700 $'a body isteyeceğim. Mayıs öncesi gelmez diyenler varmış. Türkiye'de de en erken 1 ay diyorlar. O bulamzsa zaten yaz geliyor. Bunda da olmazsa bekleyeceğim artık.

* http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1035&message=17840833

Tamer

Not: Alışveriş konusunda ben yazmaktan siz okumaktan sıkıldınız. Artık alabilirsem yazacağım, yoksa alana kadar bu yazılar ile sizleri meşgul ve rahatsız etmeyeceğim.

#drtamer' tarafyndan 05.04.2006 01:34:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Nisan 2006, 01:28 - İp: 193.***.**2.10
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Evet bende öyle duymuştum.D2X sensörlü KM orjinli bir makina.Ben Sony nin tecrübe edilmiş sensör ve KM den tecrübe edinmiş mount ile sorunlu bir makina çıkartacağını sanmıyorum.Belki Software geliştirmeleri olacaktır o da normal zaten.

Tarih: 5 Nisan 2006, 01:36 - İp: 85.***.**3.173
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

bu nasıl bir inceleme dr tamer makıneyı ınceleme adına ne yaptın anlamadım ama

Tarih: 5 Nisan 2006, 11:32 - İp: 85.***.**9.165
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Dikkatli oku, yazı yazmış olmak için yazma. Anlamadığın yerler olursa direkt bana yazki buradakileri rahatsız etmeyelim.
Tamer

Tarih: 5 Nisan 2006, 11:49 - İp: 193.***.**2.10
ersoyalap
ersoyalap (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

2-3 haftadir d200 kullaniyorum. turkiyeye gelince herkes kavusmustur makinaya diye dusunuyordum fakat sanirim bazi sorunlardan dolayi cok az insan alabilmis makinayi. bu nedenle cok fazla yorum yok ortalikta. eger sormak istediginiz birseyler olursa sorabilirsiniz elimden geldigince cevaplamaya calisirim.

iyi calismlar dilerim.

Tarih: 5 Nisan 2006, 11:56 - İp: 81.***.**7.122
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Sn ersoyalap,
Teşekkürler, yanıtınız için. Öncelikle fotograf sanatçısı olduğunuz için sizden faydalanacağımız ve öğreneceğimiz çok şey olacak. Yalnız internet siteniz çalışmıyor. Makinayı Türkiye'den mi almıştınız? Gerçekten de kullanıcısı az sanırım.
Sorularım genel olacak. Belki zamanla daha spesifik konuları danışabiliriz.
1- Daha önce DSLR kullandınız mı, filmden mi geçtiniz? Önceki makinayla kıyasladığınızda genel olarak ilk izlenimleriniz nedir?
2- Hızlı bir makine olmasını yanında, foto kalitesi, noise açısından değerlendirmeleriniz nasıl? Banding gibi bir problemle karşılaştınız mı?
3- Hangi lenslerle kullanıyorsunuz?
Teşekkürler
Tamer

Tarih: 5 Nisan 2006, 14:11 - İp: 193.***.**2.10