prophoto
prophoto (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon D200

Nikonun yeni DSLR makinesi D200 çok yakında satışa sunulacağı duyurulmuştur.

Tarih: 31 Ekim 2005, 17:01 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Gövde konusunda şüphen olmasın D2x in kalitesine sahip

#kobra' tarafyndan 02.11.2005 02:16:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Kasım 2005, 01:45 - İp: yok
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

dpreview'da inceleyebilirsiniz. 18-200'de geliyor.

Tarih: 1 Kasım 2005, 09:47 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar benı heyecan bastı 18-200 nikkor lens.. ve D200

Tarih: 1 Kasım 2005, 10:54 - İp: yok
ferdituana
ferdituana (üye)
Samsun / Stüdyo Fotoğrafçısı

kısacası d-2x i almadım bu makieyi uzun süredir taki p ediyorum ve yanılmayacağıma eminim

Tarih: 1 Kasım 2005, 13:14 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Kesinlikle şayet fotoğraf kalitesinde bir süpriz yaşanmazsa muazzam bir makina geliyor

Tarih: 1 Kasım 2005, 13:57 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

cucuk muuuu????..
nikon eger ki d200'u 18-200 gibi bir lensle kit halinde satarsa, ben derim ki bu makine yaramaz!!!..
18-200, orta direk'in lensidir.. d200 eger ki o kadar profesyonelse benim tahminim 18-70'den de iyi birseyle satmaya calisacaklari.. mesela 18-70 ama VR ozelligi olan bir lens..
nikon'un bir 17-85 IS gibi lensi yoktu, artik olur bu vesileyle..
...
adosero hic ic cekmene gerek yok. eminim canon, nikon'dan daha once cok daha iyisini satmaya baslayacaktir.. 30D olmayacak isimi.. ama 50D olabilir mesela..
..ustelik D200'den cok daha iyi olacak..
nedir D200'un artisi? bence spot metering ile 100% viewfinder..
extradan 2 milyon pixel mi onemli?.. (oyleyese butun d70'lerle d50'leri cope atmak gerekir, nikon'cular degil miydi yok 2 milyon pixel onemli degil diyen?..)
..2.5" lcd olayini yeni akil etmeye basladilar.. eminim canon'un yeni makinesinde de 2.5" lcd olacak.. (5d ve 1dMiiN'de oldugu gibi..)
veya 1/16000 shutter mi?.. arkadaslar, hadi ama... eminim gunesin fotografini cekebilmekte yardimci olacaktir.. 1/16000 olayi bana biraz sacma gorunuyor.. hangi makinede 1/8000'den oteye gecildi simdiye kadar?.. gerek var mi 1/16000'e?.. bence bu ozelligi biraz sallama.. bilemiyorum..
..
polaris daha neler.. canon 5d'den daha iyi mi makine olacak?.. lutfen elini vicdanina koyup da bir daha soyle.. 5d, d2x'in satislarini altust eden bir makine.. sen d200 ile kiyasladin..
...
huzunseli d200 iyi bir makine olacak.. ama daha once de soyledim.. eger ki canon 20D 800 pound'la satilirken bu adamlar d200'u 1200 poundlardan satmaya calisirlarsa bence biraz abes olusur.. zannederim fiyat daha dusuk olacak.. veya asagiya cekilecek..
aradaki 400 pound'a deger mi degmez mi tartisilir.. ama ben de almak isterdim dogrusu.. tabii oncelikle canon'un cikaracagini da gormek isterdim.. cunku canon su anda 20D'ye 100 pound cashback veriyor, yani cok yakinda yeni makinesini duyuracak piyasaya.. hep oyle olmustur..
bence her ikisinin de cikaracaklari makineleri bekle.. ama ben nikon sahibi olmak istiyorum dersen, durma al tabii..

Tarih: 1 Kasım 2005, 14:11 - İp: yok
adosero
adosero (üye)
İstanbul / Amatör

Ok Canon daha iyisini cikarir mutlaka (hani zaten mevcut olanlar bence daha iyi.... ) da dadanagast
onlar cikinca ben yine ic cekicem!!!
Bu arada bu %2,5 spot olayi hakikaten super,, yeni bir firmware'le cozebilirler mi acaba sorunu 350d'de
Aslina dusununce 350'mi ne zaman satarim diye:
daha buyuk ve korumali bir ekran sahibi, 100% vizör,
%1 spot alani, s3'un dynamic'i, 5d'nin 1600 iso kalitesini 6400 iso'da veren ve d2x'in AF'ne sahip bir makinenin 1000-1500 euro araliginda satilmaya basladigi zaman diyorum.. yoksa katiyen birakmam ejder 350d'mi..

Tarih: 1 Kasım 2005, 14:37 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

valla ben, hangi markanin olursa olsun yeni makinesi ciktiginda artik icim gidiyor.. ama tabii oyun oynar gibi al sat yapamayiz.. valla esim bosar beni oyle yapsam.. (biraksa yapardim aslinda.. )
canon bildigim kadariyla, bu giris seviyesi dslr'larinda spot olayina girmeyecek.. ama zaten partial olcum var... yani partial sana yetmiyor mu ki spot olsun istiyorsun adosero?.. bence gayet yeterli.. yetmez diyenin de soyledigine anlam veremem dogrusu..
eger yetmiyorsa gercekten yanlsi makineleri kullaniyor olmali insanlar.. 1D serisi gerekir yetmiyor diyenlere..
ben de ejderha 350D'mi cok seviyorum.. ama seneye bir 50D falan cikartirlarsa, ondan almayi dusunebilirim.. veya full frame cikarttiklarinda.. (yani ucuza..)
nikon da ancak 1.5x crop kullansin sensorlerinde.. canon pasalar gibi yakinda 1500 pound'a FF sensorlu makine ciakrtirsa hic sasirmayin bence..

Tarih: 1 Kasım 2005, 14:57 - İp: yok
gurcan
gurcan (üye)
İstanbul / Amatör

Bu adreste hayli detayli tanitim buldum.

http://www.imaging-resource.com/NEWS/1130824803.html

Tarih: 1 Kasım 2005, 17:02 - İp: yok
stanbul
stanbul (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon firması D200 ile DSLR pazarının üstüne oturdu. Bu hafta bir turist grubu ileydim ve DSLR olan herkes Canoncular dahil D200 çıkmasını bekliyor almak için. Bence CAnon gerisinde kalmaz ve o da rakip bir makineyi daha ucuza yakında çıkarır hemde çok yakında çünkü Christmas shopping sezonu başlıyor böylece D200 fiyatınında inmesini bekleyebiliriz ancak her halikarda D70S göre 2 misli fiyat var. Daha önce hiç DSLR sahibi olmayanlar için D200 ilk kamera olarak almak pahalı olacaktır lensler ile ancak daha önceden D70S sahibi olanlar D200 düşünebilirler.
Bu olanların en güzel tarafı artık megapixeli daha fazla olan her yönüyle daha iyi olana makinaları git gide daha ucuza alabileceğimizdir.

Tarih: 12 Kasım 2005, 16:51 - İp: yok