melisyurtbay
melisyurtbay (üye)
Yurtdışı / Profesyonel Fotoğrafçı

Nikon D Serisi mi Canond Serisimi?

Sitenin bilir kullaniclarina slm oncelike. Ben bu donem cambridge school of visual and performing arts da egitimime basmladim.bu donem DSLR ve foto cekim teknikleri ile ilgili dersim var simdilik okula ait makinalari kullaniyorum lakin kendime ait brtane edinmem gerekiyor. Hojam nikon D40 dan baslamak uzre 90 a kadar makinalarda cok ufak farkliliklar olabilecgni D40 veya D60 in yada Canon300D den 450D gibi serilerin uygun olabilecegini ifade etti asil sorum su ... Ing de teknoloji almak icin bi araba parasi odemeniz gerekio TC den aldirtacagim lensleri ve SD karti. Tripidu ve cantasi ile beraber .spot alirsam fiyatta oldukca farketeceginden eminim.ama ben konu hakkinda bilgili ve cekm teknigi kuvvetli bir forum kullanicisindan hangi modelin 3 senelik prof bi kullanima uygun olaxagi varsa dogubankta bulabilecegim kisilerin irtibat numaralarini ve isimlerini isteyecegim .modeller icin bilgilendirmelerinizi heyecanla bekliyor olacagim saygilar

Tarih: 30 Nisan 2009, 00:02 - İp: 93.***.**0.170
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

alacagınız en ucuz dslr bile 3 senelik egitime,hatta hayataınız boyunca ne seviyede olursanız olun fotografla ilginize yetecek performansı verir.
canonmu nıkonmu'nun cevabı tamamen kişisel tercihe dayalı..
canon iyidir nikon iyidir diye birsey yok,ayrıca dslr dunyasındada sadece canon ve nikon yok.
egitim sadece onlarla alınmıyor,makinenin ustunde " ahmet" yazsa bile fotograf aynı sistemle ve aynı sekilde cekiliyor...
ingilterede okadar pahalı olacagını sanmıyorum,eminmisiniz?
uzerınde kit lensiyle bir 450d spotta 1250 lira civarında satılıyor...
alırsanız iyi bir makinedir.
sony a200 daha uygun fiyata bulunuyor,oda cok iyi bir makinedir.
pentaxın k200d si, yine iyi bir makinedir..
nikon d60 oldukca iyi bir makinedir..
hiçbiri size bir konuda eksik yasatmaz, yarı yolda bırakmaz..

Tarih: 30 Nisan 2009, 02:07 - İp: 78.***.**0.5
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

tc den aldirtacaksaniz saticilarin irtibat numarasini ne yapcaksiniz anlamadim. sizmi arayip alacak kisiyi yonlendirceksiniz ?

Tarih: 30 Nisan 2009, 07:10 - İp: 85.***.**7.167
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Öncelikle eğitiminiz hayırlı olsun, başarılar.

Makine konusunda Gaijin'e katılıyorum, saydığı modellerin hepsi de fazlasıyla iş görecek modeller. Sony A200 yanına bir de Sony A300 eklemek isterim. Ancak siz her ne kadar amatör kullanıcı da olsanız, kullanım amacınız görsel sanatlar olacağından bir bakıma profesyonel amaçla kullanıyor sayılırsınız. Detaylar çok fazla önem kazanabilir. Bu durumda gövde neyse de lens seçiminde özenli olmanız gerekebilir. Kaliteyi makineden ziyade lens belirliyor.

İngiltere'deki fiyatlar, TR deki spot fiyatlardan pahalı olabilir haklısınız ancak ben yine de İngiltere'de olsam Doğubank ya da Hayyam pasajından alacağım, mesela
İngiltere Ebay'den alım yapmayı tercih ederim (ebay.co.uk). Fiuaylar çok daha uygun olur ayrıca belki çok ucuza ikinci el bile alınabilir. İngiltere bu konuda hiç de fena değil.

Tarih: 30 Nisan 2009, 08:22 - İp: 78.***.**5.148
melisyurtbay
melisyurtbay (üye)
Yurtdışı / Profesyonel Fotoğrafçı

Ebay argos amazon vs gbi sitelerden oldukca haberdarim benimkisi simdilik bir arastirma, dedigim gibi bugun bikac dukkana baktim fiyatlar dukkandan dykkana. Ble degisiyo bende burdan yola cikarak fiyatlarin degisabilecegini dusundum. Makara arkadasimin sorusuna da soyle cevap vermek isterim: yakin cevremde. Dogubankta ali$veris konusunda tecrubeli insanlar var ama spesifik kisilerdende fiyat almak istiyorum . Yanitlariniz izin tesekkur ediyorum saygilar

Tarih: 30 Nisan 2009, 09:24 - İp: 93.***.**0.122
  • 1