sasha_digger
sasha_digger (üye)
Ankara / Amatör

Nikon Coolpix P90 - Olmpus Sp 590 Uz

merhaba arkadaşlar ben yeni üyenizim bir arkadaşım vasıtasıyla sizleri buldum. Sitenizi ve görüşlerinizi amatörlere olan yardımlarınızı çok beğendim.

benim de bir problemim var. 1000 TL kadar bütçe ayırdım bir makina almak istiyorum. 1 haftadır internetten inceliyorum dolanıyorum ama insanların fikirleri hep farklı farklı kafam allak bullak oldu. Benim beğendiğim ve aralarında seçim yapamadığım iki makina var.

-- nikon coolpix p90
-- olmpus sp 590 uz

kalite, kullanım kolaylığı, özellikler, sağlamlık, video kalitesi çok önemli benim için yarışlara gidiyorum ve net bir görüntü olsun istiyorum en azında o paraya alabileceğim en iyi makina olsun istiyorum. sizce bunlardan hangisi olabilir. veya başka önereceğiniz makina varmıdır. yardımlarınız için şimdiden çok çok teşekkürler.

#sasha_digger' tarafından 03.05.2009 19:58:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mayıs 2009, 12:08 - İp: 88.***.**3.76
sasha_digger
sasha_digger (üye)
Ankara / Amatör

neden kimse cevap vermiyo yardımcı olmuyo

Tarih: 4 Mayıs 2009, 12:36 - İp: 88.***.**3.76
r.alimete
r.alimete (üye)
Rize / Amatör

başta rize teknosa personeline ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederim nikon makine olarak mükemmel fakat arkasında servis yok garanti kapsamında olan ürün ya sıvı teması yada kullanım hatası denilerek garanti kapsam dışına brakılıyo teknosadan almış olduğum makinenin döt ay sonra şarj adaptöru bataryayı şarj etmediğinden teknosa tarafından iki defa servise gönderilmesine rağmen arıza yok diye iade edildi teknosa görevlilerinin servisle telefon görüşmesi sonucu sıvı teması olduğu ve onarımı mümkün olmadığı bilgisi verildi bende tüketici mahkemesi kararıyla ürünün iadesini sağladım

Tarih: 7 Mayıs 2009, 21:25 - İp: 88.***.**2.34
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

İşte beklediğiniz cevap. Ama tahmin ediyorum umduğunuz cevap değil bu, kusura bakmayın, gözünüze kestirdiğniz 2 seçenek de, amacınız gözününde bulundurulduğunda ancak çöp tenekesine yakışırlar.

Ne yarışı bu ? Motorsporları mı, atletizm falan mı ?

Aslında farketmez, kaplumbağa yarışı olmadığı sürece (*) her iki makine de tam anlamıyla para ve kaynak ısrafı. Alın bir küçük kompakt 200-300 YTLye, bu ikisinin yaptıklarını aynı başarısızlıkla gerçekleştirecektir, hiç değilse hem paradan tasarruf edersiniz, hem de cebinize sığar, ağırlık taşımazsınız dağda tepede.

Amacınız video çekmekse bunun için video kamera denen birşey var, her açıdan bilimum fotograf makinasına tur bindirir video çekiminde.

Esas amacınız fotograf ise, başka yolu yok, SLR veya DSLR alacaksınız. Spor olaylarında optik vizör ve hızlı AF gibi sebeplerden dolayı bunlar kullanılır.

Bütçeniz 1000 YTL olduğuna göre 300-400 YTLye güzel bir filmli SLR + orta karar bir lens, kalan parayla da bir video kamera edinin kendinize.

(*) Kaplumbağa yarışını bırakın fotograf çekmeyi, bizzat kendiniz elle çizerek bile görüntülüyebilirsiniz. Bkz. Osman Hamdi Bey "Kaplumbağa Terbiyecisi"

Tarih: 7 Mayıs 2009, 23:00 - İp: 88.***.**8.41
sasha_digger
sasha_digger (üye)
Ankara / Amatör

otomobil yarışlarından bahsediyorum illagal yarışlar bunlar. Söylediklerinizi beklemedim değil bekliyordum böyle bişey ama iki makina taşıyamam bunu dah önce çok düşündüm haklısın tabikide ama olmaz taşınmaz ortam zaman müsait değil o ikisine. ama bana ikisi bir arada makina lazım olduğu için ben bunları seçtim. O bakımdan ne olursa olsun ikisi arasında bir seçim yapmam lazım. teşekkür ederim fikirleriniz için.

Tarih: 8 Mayıs 2009, 00:31 - İp: 88.***.**3.76
lostcity
lostcity (üye)
İzmir / Amatör

henüz karar veremediyseniz aşagıdaki linke bir gözatın bence

http://www.sahibinden.com/panasonic_lumix_dmc-l1_7_5mp_leica14-50mm_lens_dslr_kit-10WQQaXQQ12832567WQQpXQQdisplayitem

makine çok güzeldir bende kullanıyorum

Tarih: 11 Mayıs 2009, 19:50 - İp: 88.***.**7.96
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bu yarıslar birde gece yapılıyor tabi..illegal ya nede olsa.
oyuzden aldıgınız hiçbir makine işinizi gormeyecektir,cunku ileri cekim bilgisi ve ekstra harcama gerektirir.. bence iyi video ceken bir kompakt yada fotograf ceken bir video alın.. dahili flaşıylada cekebildiginiz kadarıyla fotograf cekersiniz..

Tarih: 11 Mayıs 2009, 20:21 - İp: 78.***.**8.27
oncu
oncu (üye)
İstanbul / Meraklı

eger hala almadıysan yurtdısından yenı gelen (3gun once) sadece denemek ıcın 10 cekım yapılmıs p90 ımı 4gb hafıza kartı ve tasıma cantasıyla berabr 950 tl ye size satabilrim

Tarih: 11 Mayıs 2009, 23:57 - İp: 88.***.**3.245
oncu
oncu (üye)
İstanbul / Meraklı

ayrıca diğer arkadaşların yorumlarına katılıyorum sadece nikon için değil s5 te kullandım ama gece cekim için bu sınıf makınaların hiçbirinden iyi performans alamazsın daha fazla bütcen varsa canon 500d düşünebilirsin en azından yüksek isoda daha iyi performans alırsın..ama illa nikon p90 istiyorum dersen yukarda belirttiğim gibi

Tarih: 12 Mayıs 2009, 00:12 - İp: 88.***.**3.245
  • 1