eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Nikon Bombayi Patlatiyor.

arkadaslar Nikon-Caponya bugun 20 gun sonra cikaracagi bir DSLR makineyi duyurdu, utanmadan siteye de bir teaser koymus milleti meraktan catlatmaya 10.2 MP imis makine.
ve sadece resim kalitesi ve ucuzlugunu soylemis orda, bu demektir ki D60 ya da D80 gibi birseyler gelecek. bakalim insallah dedikleri gibi alinabilir birsey olur da tam DSLR alma arefesinde bi bayram etmis oluruz
kaynak: http://www.dpreview.com/news/0607/06072001nikondslrteaser.asp

Tarih: 20 Temmuz 2006, 17:50 - İp: 81.***.**7.8
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

abi erkayalar 350d için cayır cayır kampanya reklamları yapıyor canonunda yeni bombası yolda tabiki eldeki stokları tükettikten sonra

Tarih: 21 Temmuz 2006, 00:38 - İp: 88.***.**1.220
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Fredmiranda'da birisi yazmış "Plastik D200" diye hoşuma gitti.

Tarih: 21 Temmuz 2006, 00:53 - İp: 85.***.**8.123
canmahmut
canmahmut (üye)
Ankara / Amatör

Eraycanli,dadanagast sanırım sorumu iyi anlatamadım, bu yüzden de cevabını alamadığımı düşünüyorum.

Elimizdeki tek bilgi 10.2MP olması.

D200'ün sensörünü Sony üretiyor. D200'ün sensörüne sahip olmak "Bomba" olmaya yeterliyse eğer aynı sensörü kullanan 10.2MPlik Sony A100 (Dynamic Range Operator, Super Steady Shot, Sensor Cleaning Sytem) gibi digerlerinde pek bulunmayan özellikleriyle nükleer bomba mı olacak o zaman.

Yanlış anlaşılmasın, fotografta Nikona duyduğum güveni hicbir markaya duymam. Ama yine de yeni çıkacak makinanın daha hiç bir özelliğini bilmeden bomba gibi olacak diyemem dogrusu.

Belki gerçekten iyi olacak belki de bekleneni veremeyecek, belkide beklenenlerin cok daha ötesinde harika bir makina olacak, Bunların hiçbirini şimdiden söyleyemeyiz. çünki elimizde yeterli bilgi yok henüz.

Umarım sizin dediğiniz gibi bir makina olur, o zaman ilk alanlardan birisi ben olurum.

#canmahmut' tarafyndan 21.07.2006 01:51:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Temmuz 2006, 01:50 - İp: 85.***.**3.1
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

mahmut, sonucta haklisin tabii, ama su kadarcik heyecani bizlere cok gorme.. onemli olan nokta, su anda hepsi a100'u geride birakabilmek icin yeni makineler cikartacaklar piyasaya.. nikon iste, hic yapmadigini yapti ve 20 gun sonra makine cikiyor dedi.. d70s zaten mukemmel bir makineydi, herhalde koskoca nikon kalkip da d70s'den daha iyi olacak diyorsa, gercekten iyi olacagi icin soyluyordur degil mi?..
neyse onemli olan, arsen'in soyledigi gibi durumun bizlere yarayacagi.. fiyatda rekabet olacak ve fiyatlar gerileyecektir.. su anda burada a100 ve 18-70'i 700 pound'a satiyorlar.. ayiptir aslinda.. cunku canon 30d body de 720 pound.. fakat nikon d80'i canon da 370d'yi cikarirsa, a100'un de fiyati dusecektir..
.....
kobra, o laf gercekten hos.. plastik d200.. ama ona da acaba derim..
.....

Tarih: 21 Temmuz 2006, 02:55 - İp: 62.***.**2.10
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

tabi Mahmut bilemeyiz nasil birsey olacagini ama Nikon da A100 gibi bir makineye en az onun kadar bir karsilik verir heralde(yani insallah )
fiyat uygun olursa ben de ikinci alanlardan biri olurum
yanina da soyle VR'li bi 18-55 ya da 18-70 uretseler ne guzel olur ha! ama buyuk ihtimalle 18-55 koyacaklar, cunku bayaa tuttu bu lens. tabi fiyati bekledigimizden daha yuksek olursa 18-200 VR de koyabilirler, cunku o da cok populer bir objektif oldu bir senede.

Tarih: 21 Temmuz 2006, 08:02 - İp: 81.***.**7.8
fehmicano
fehmicano (üye)
Ankara / Meraklı

Yani tam tuttuk bir makine alalım dedik, şu yaptıklarına bak. Bir aydır A100'ü bekliyorduk, şimdi bir 20 gün de Nikon'u bekliyeceğiz. Ondan sonra da Canon gelecek büyük olasılıkla.
Neyse umarım fiyatlar düşerde beklediğimize değer.

Tarih: 21 Temmuz 2006, 09:17 - İp: 212.***.**2.179
canmahmut
canmahmut (üye)
Ankara / Amatör

Aman arkadaşlar hevesinizi kırmak için yapmadım. Aslında ben de merakla bekliyorum Nikonu. Canon da elini çabuk tutup A-100e rakip model çıkarsada söyle ağız tadıyla didik didik kıyaslayarak makinamızı seçsek artık.

Bu arada Sony A100 nihayet japonyada ve çinde satışa sunulmuş: (Sadece Body- tek lens ve çift lens kit halinde 3 seçenek var)
Ritz Camerada da İn Stock görünüyor ama emin olamadım

Tarih: 21 Temmuz 2006, 10:47 - İp: 195.***.**7.2
kelle
kelle (üye)
İstanbul / Amatör

yaw şu d200 fiyatı düşsünde alalım bi tane yaw.yeter artık. hala düşmedi aynı duruyo(1699$).yada inşallah yeni çıkacak modelde iyi bişeydirde onu bari alırız ucuza.acaba viewfinderı nasıl olacak?10.2 mp de iyi.hayırlısı olsun

Tarih: 21 Temmuz 2006, 10:55 - İp: 81.***.**3.26
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

kelle, d200'un fiyati eger ki 1700 dolar ise orada; bence fiyat hic de kotu degil.. burada yeni daha 880 pound'a dustu (1631 dolar), ki gecen haftaya kadar falan 2000 dolardi fiyati.. bundan daha fazla duser mi? evet duser.. ama buyuk ihtimalle d300 ciktiktan sonra olur artik..
bence tam alinacak zaman.. fakat yerinde olsam, yeni cikacak makinelerin hepsini gormeden almazdim..

Tarih: 21 Temmuz 2006, 12:44 - İp: 62.***.**2.10
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Arkadaşlar, bu makina 20 gün sonra tanıtılacak, sonra photokina'da görücüye çıkacak. Bu ve Photokina'da tanıtılacak makinaların seri üretime geçip satışa sunulması en az 2-3 ay vakit alacaktır. Bir de bunun üzerine Türkiye'ye geliş süresini koydukmu ilk defa DSLR makina alacaklar bütün bir yazı ve sonbaharı makinasız geçirecek demektir.

Biz ne zaman alırsak alalım asla EN İYİSİNİ almış olmayacağız. Her zaman hem de çok kısa süre sonra daha yenisi ve daha iyisi üstelik de daha düşük fiyata çıkacaktır, beklemenin sonu yok.

Bence bekleyen değil, bir an önce alıp çekmeye başlayan kazanır.

Onu bekle, bunu bekle derken HAYAT GEÇİYOR FOTOGRAFLAR KAÇIYOR

#fotoman' tarafyndan 21.07.2006 13:45:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Temmuz 2006, 13:41 - İp: 195.***.**7.2