eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Nikon Bombayi Patlatiyor.

arkadaslar Nikon-Caponya bugun 20 gun sonra cikaracagi bir DSLR makineyi duyurdu, utanmadan siteye de bir teaser koymus milleti meraktan catlatmaya 10.2 MP imis makine.
ve sadece resim kalitesi ve ucuzlugunu soylemis orda, bu demektir ki D60 ya da D80 gibi birseyler gelecek. bakalim insallah dedikleri gibi alinabilir birsey olur da tam DSLR alma arefesinde bi bayram etmis oluruz
kaynak: http://www.dpreview.com/news/0607/06072001nikondslrteaser.asp

Tarih: 20 Temmuz 2006, 17:50 - İp: 81.***.**7.8
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşlar bence bu D50 yerine gelemez.İmkan yok.Neden mi?
Çünkü zaten D200 10MP.D70s'in yenisi de 10MP olabilir ancak D50,8MP olarak çıkartacaktır makinayı.Öyle olsa kim 2 kat para verip D200 alır ki?
Bu çıkacak olan model D80 olabilir ve D200'e göre daha amatörce bir body ye sahip ve manuel fonksiyonlarının sayısı hafifletilmiş olacaktır.
Bakınız 350D-30D misali.

Tarih: 20 Temmuz 2006, 19:11 - İp: 85.***.**0.108
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

iyi de yine full frame oladiktan sonra..

Tarih: 20 Temmuz 2006, 19:18 - İp: 85.***.**4.71
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

canmahmut, dadanagast benim vermek istedigim cevabi vermis zaten, 10.2 mp D200'dekinin aynisidir eminim, onu da bilen bilir zaten. ayrica "affordable" diye hitap edilen DSLR'ler giris seviyesi, yani D200'un kategorisi degil. bu yuzden bomba bir makine olacak gibi
dediginiz gibi buyuk ihtimalle D80 ya da D90 olur, 10.2 MP bi makinenin D50 ile 70 arasinda olmasi pek mantikli degil. tek temennimiz ucuz olmasi

#eraycanli' tarafyndan 20.07.2006 20:18:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Temmuz 2006, 20:10 - İp: 81.***.**7.8
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

emre, ff olmasina gerek yok ki.. eger ki d2x gibi kaliteli sonuclar verebilecekse, neden full frame olsun ki zaten.. full frame olmamasinin avantajlari var..

kivanc, ben alirdim d200'u..

furkan, d150 olmayacaktir ismi, cunku giris seviyesiymis.. zaten fotografda da d70'in yerine cikacak bir makine gibi duruyor.. (d70'e cok benziyor..)
buyuk ihtimalle kivanc'in soyledigi gibi d80 olacak..

amac zaten sony a100'une gercek bir rakip cikartmak..

furkan, canon'un yok mu planlari? sen mutlaka duymussundur hangi makinenin gelecegini.. hadi soyle de onun icin de heyecanlanalim..

Tarih: 20 Temmuz 2006, 20:14 - İp: 62.***.**2.10
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

hersey karmakaraısık oluyor. Yeni cıkacak makinaların fiyatları inanın bence firmalarınd akafasını karıstırıyordur.. nikon d80 olacaksa adı d70s fiyatlarında olacaksa makina d70 ne kadar olacak. Yok d200 gibi olacaksa kim naapsın d80 i.. d50 nolacak. a-100 nolacak. Bu gidişle yeni makina alaıcam. BU arada a-100 dende sogudum baya.

Tarih: 20 Temmuz 2006, 20:30 - İp: 85.***.**6.156
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

kontrast daha bile ucuza satilabilir diyecegim ama pek de imkanli gorulmuyor dogrusu.. sonucta ayni fiyata daha fazla ozelligi bir arada verecekler sanirim..
d70s'e ne olacak? canon'da yenisi cikinca eskisi bitiyor.. piyasada bitinceye kadar d70s'lerde indirime gidilir.. sonrasinda sadece d80 kalir..
yok eger d70s kalkmayacaksa, d80'in fiyati bir nebze yuksek olacaktir demektir.. ama zannetmiyorum ki cok yuksek olsun.. sonra gercekten de a100'e rakip olamaz..

Tarih: 20 Temmuz 2006, 20:43 - İp: 62.***.**2.10
mbsahan
mbsahan (üye)
Gaziantep / Amatör

10 MP i bugünlerde çok duyacağız gb...
İyi ki R1 ve A100 var diyorum. İşte Sony farkı adamlar piyasaya tam girmeden rakabet oluştu... Sony den korkuyorlar mı ne?

Tarih: 20 Temmuz 2006, 22:23 - İp: 85.***.**3.86
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

başta biz sony'nin cok iyi pazarlama agına ve taktiklerine sahip oldugundan filan konustuk hep. AMa su anda canonla nikonun yapacakları hamleyi hesaba katmanın vakti geldi.

Sony a-100 6mp ve 8mp den sıkılan bir grubun ihtiyaclarına cevap verecek bir makina. Lakin nikon ve canonda aynı hamleyi yaparsa sony nin pek bir esprisi kalmıyor. Carl zeis kit lensi yapsaymıs keske sony.. r1 kalitesinde fotograflarını gormedim a-100 ün..

evet dadanagast. soylediklerim mantıklı. D70s gidici olabilir. SU saatten sonra cıta baya yukseldi. Yeni makina alacakların 350d ve d70 gibi makinalara yonelecgini sanmam. Yornlirlersede bence kayıp olur.bende senin gibi d200 için pusuya yatanlardanım. Umarım d200 aradan sıyrılıp bana dogru gelir
2 ahfta sonra bu yeni makinasını duyuraca. sonrada haydaa bekle photokinayı.. olsun yinede ben pusuda beklicem..

Tarih: 20 Temmuz 2006, 22:23 - İp: 85.***.**6.156
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

SONY A-100 öyle hafife alınacak bir makina değil. En azından dünyada cok ciddiye alınan ve üzerinde cok konusulan bir makina. (üstelik giriş seviyesi bir makina olmasına rağmen)

Amerikada bu güne kadar daha piyasaya cıkmadan encok siparis verilen makina A100 olmus.

sevelim yada sevmeyelim, hemen hemen bütün ciddi fotograf sitesinde beğeni almış, "Amateur Photography" gibi önemli bir fotograf dergisinin testlerinden başarıyla gecip 90 puan alan, Dünyanın en prestijli gazeterinden birisi olan NewYork Times'da övgüyle söz edilen bir makinayı sırf üzerinde Canon-Nikon etiketi yok diye başarısını küçümseyemeyiz.

Bu gün ABD'de yayınlanan ve Dünyanın en cok satan fotograf dergisi olan "Popular Photograpy"nin agustos sayısını gördüm, Derginin kapagında "SONY SHOCKED THE DSLR WORLD: Sony DSLR dünyasını Şok Etti" diye başlık atmışlar. Bu kadar iddialı bir başlığı boş yere atmazlar. Değerlendirme de cok olumlu, gerek özellikleri, gerekse görüntü kalitesi bakımından bir üst sınıftaki D200 ve 30D'ye ciddi bir rakip olabilir diye yazmışlar.

Sony daha ilk DSLR'siyle ve üstelik daha seri üretime bile geçmeden piyasayı fena hareketlendirdi. Bu canon ve nikoncuların da işine yarayaktır. daha iyi modelleri daha ucuza satılmak zorunda artık. Teknolojik yarış her zaman tüketicinin yararınadır.

Photokinadan sonra durum değişebilir ama bana göre şu an için giriş seviyesinde alınacak en iyi makina A100, orta seviyede ise D200'dür.

#fotoman' tarafyndan 20.07.2006 23:59:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Temmuz 2006, 23:57 - İp: 85.***.**3.1
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni çıkacak makine büyük bi ihtimalle d80 olacak gibi. D70s den daha üst bir model D200 den de daha düşük olacak

Tarih: 21 Temmuz 2006, 00:04 - İp: 85.***.**7.201