kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon 8800 Vr Alınır Mı?acil

Arkadaşlar acil yardıma ve belki onaya ihtiyacım olduğu için ayrı konu açtım ,çünkü cvp gelmiyor. özürdilerim bunun için.
Öyle bunaldım ki makina aramaktan, kafam öyle karıştı ki , zaten kısıtlı olan bütçemle aldığım ,yanlış bir seçimle pişman olurum diye, 200-300 civarı kompakt bi makina almaya karar vermiştim.( Canon A570)
ama 645 YTL ye 2.el aksesuarlı ve garantisi devam eden bi cihaz çıktı karşıma. Letsgodigital %82 vermiş. eski bir makina galiba ama özellikleri cezbedici. ve sadece 1 günüm var karar vermek için...
Lütfen yardımcı olur musunuz? bir kompakt makinadan ya da, fuji s5800 den daha geçerli değil mi bu makina? Almalı mıym

NOT: dikkate alıp cvp eren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Tarih: 14 Aralık 2008, 03:17 - İp: 88.***.**3.160
legionella
legionella (üye)
Malatya / Amatör

Güzel makinaydı zamanında, ama çok eskidi artık.
Bence o kadar para verilmez.

Yalnız satan arkadaş çok güvenilir biri, temiz diyorsa temizdir. Bunu da ilave edeyim.

#legionella' tarafından 14.12.2008 10:17:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Aralık 2008, 10:13 - İp: 78.***.**0.35
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Doğru eski makina ama yeni makinalar resmen kötü yaa. 3 özellliği bir arada bulamıyorsun, biri varsa diğeri yok. Ben lensle uğraşmak istemeyeceğime karar verip, (şimdilik) like almaya karar verdim.
slr like lar arasında en çok tavsiye edilen s6500fd... e bu da eski bi makina ama efsane makina deniyor, 2.el de olsa al deniliyor.
8800'de en azından VR var ve 6500 den daha olumlu puanlar almış. o yüzden kafam karıştı.
Yeni makinalara güvenemiyorum, sabit bir tavsiye yok.
Eski bir makinaya göre özellikleri mükemmel o halde. yeni makinelerde onun özelliklerinin hepsini birden taşıyan bi cihaza rastlamadım açıkcası. yada varsa, yardım ederseniz sevinirim.

Tarih: 14 Aralık 2008, 15:01 - İp: 88.***.**5.171
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

başka fikri olan yok mu acaba??

Tarih: 14 Aralık 2008, 20:10 - İp: 88.***.**5.171
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Hürmetler arkadaşım,
Nikon 8800 Vr i sizin için araştırdım,
eskilerden gelen bir kalite standardı var,
iso başarısı normal , ıyi bir 10x objektif,
tamam alınır .
peki 645 ytl uygun mu?
asla !
mesela eos 1000d yurt dışında 717 ytl ,
Nikon 8800 Vr ile mukayese bile götürmez .
ya Nikon 8800 Vr yi ucuza alın
yada üstüne biraz ilave yapıp , noktayı koyacağınız bir makine satın alın.

Tarih: 14 Aralık 2008, 22:13 - İp: 85.***.**9.224
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

çok teşekkür ederim, benim için araştırma yapmışsınız. evet haklısınız, 8800 kabul edilebilir kalite de. bana aksesuarlarla birlikte alınabilir gibi gelmişti,
ki biraz daha araştırdığımda gördüm ki ISO başarısı çok düşük. normal çekimlerde bile noise farkedilebilir düzeyde , bu da vazgeçmem için yetti.

EOS 1000D zaten almayı düşündüğüm bi cihazdı ama hem başka masraflarımın çıkmasıyla, hem de, lens almam gerekeceğini anlayınca vazgeçmek zorunda kaldım.
Çok alakasız bir tercih gibi gelecek ama sanırım 350 YTL civarında bir kompakt almaktansa, şimdilik fuji s5800 almayı düşünüyorum.
çünkü,600-650 civarında alınacak bir SLR like maalesef ve resmen yok. üstüne biraz ekleyip DSLR almak çok daha mantıklı. (kit lensle idare edebilecekler için)
benim seçenkelrim şu, ya 600-650 verebileceğim rakamla, kabul edilebilir LIKE almak
ya da, 250-350 civarı bir kompakt almak yerine s5800 alıp kendimi oyalamak.
Sizce de mantıklı olan bu değil mi ?

Tarih: 14 Aralık 2008, 23:07 - İp: 88.***.**5.171
elturco
elturco (üye)
Ankara / Amatör

Evet mantıklı.. Fujinin özellikle renkleri çok güzel. compaca göre çok daha tatminkar olacaktır.

Tarih: 18 Aralık 2008, 15:00 - İp: 212.***.**2.202
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

hehee onay aldım sonunda yaşasınn!
teşekkür ederim .
Evet kabul ediyoruz ,fuji 5800 ün çok eksiği var.
Birçok makinayı denemiş, kullanmış ve detayları farkedecek seviyeye gelmiş üstadlar , elbette tatminkar sonuçlar arayacak ve eleştirecektir.
s6500 kullanan birinin 5800'e onay vermesi zaten zor olur ama lütfen eleştirilerinizde , şunu da ön planda tutun. Fotoğrafçılığa yeni başlamış biri için, canon 400D al demek , yeni araba kullanan birine , mercedes vermek gibi birşey.
ki, 400D bile başlangıç makinası kabul ediliyor...istenilen makina üretilmiyor evet ama bizde de tatminsizlik yok mu sizce??

Hala makina alamadımsa, bunun en büyük sebebi, bu! kafam öyle karıştı ki , hangi makinayı alsam pişman olacağım diye korkup, karar veremiyorum her makinaya farklı yerlerde , çok katı eleştiriler yapılıyor.

Tarih: 18 Aralık 2008, 16:00 - İp: 88.***.**0.126
  • 1