dartagnan
dartagnan (üye)
Ankara / Amatör

Nikon 8800 Acil.

Arkadaşlar herkese merhaba,

Bu ay içerisinde Nikon 8800 almayı planlıyorum, dün Ankara'da bikaç yere gittim, benimde tahmin ettiğim gibi artık satmadıklarını söylediler, sadece sanfo da gördüm 2 yıl karacasulu garantili, sadece makina ya 1150 dolar( yaklaşık 1500 Ytl kadar olması lazım) fiyat verdiler. Açıkçası makina alırken benim için garanti çok önemli, 785 Ytl ye yurtdışından 8700 getiren firmalar mutlaka 1000 Ytl 1100 Ytl arasına 8800 ü de getirirler. Ama garanti olayı önemli benim için yani düşünmüyorum o tür bir alış verişi. Biliyorum birçok arkadaş bana bu paraya Dslr almamı önericektir.( Dslr de Minolta D5i, ve Dslr Like ta Sony R1 ide düşündüm. ama sony zaten aşmış çok büyük, minolta da biliyorusunuz sony ile bir iş birliği yaptı, yalçınlar [Bilkentteki]şuanda getirmiyoruz dedi. Yani ben 8800 alıcam, kararlıyım .

Sizden ricam; elinizde garantisi devam eden 8800 varsa tekliflere açığım.

İstanbul'a gelsem bu makinayı bulmam mümkünmü (garantili), ayrıca fiyat aralığı nedir?

Herkese bol fotograflı günler, ışığınız daim olsun...

Tarih: 5 Mart 2006, 18:43 - İp: yok
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

dr tamer ben maalefef tax free alamıyorum,eğer alabilsem fiyat bir miktar daha düşük olurdu.(çalışma izni olanlar tax free alamıyor)

#magnat' tarafyndan 14.03.2006 20:49:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Mart 2006, 20:42 - İp: 85.***.**1.190
dartagnan
dartagnan (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili magnat mail adresime senden mesaj geldiğine dair mail geldi görmek için tıklayın diyordu ama malesef tıklanamıyor,

İlgin için teşekkür ediyorum, ankara'da olduğunu söylemiştin yanlış hatırlamıyorsam, iş için mi çıkıyorsun yurt dışına yoksa, arada ankara'ya mı geliyorsun.

Ben yarın akköprü migrosu da arıyacağım, ve eğer olumsuz yanıt alırsam sana geri dönmek istiyorum gün içinde, eğer bu mesajımı okursan ve mail adresime kendi mail adresinden mail atabilirsen sana ulaşabileyim yada msn veriyim ben sana [email protected] oradanda konuşabiliriz, diğer modelleride sormuş olurdum sana..

Tarih: 14 Mart 2006, 21:54 - İp: 85.***.**3.246
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

merhaba arkadaşlar ve Dartagnan arkadaşım neden 8800 de bu kadar ısrar . nikonun 50 yada 70 modelleride çok iyihele d200 çok daha iyi özelliklede d70 makul fiyatlı ve güzel ben 8800 den sonra onu almaya niyetim var.yurtdışından arkadaşlara fiyat araştrıası yaptıracam sonra alacam.

garantiye gelince ben buna pek sıcak bakmıyom. ben 8800 ü buradan (sirkaciden) aldım. 1600YTL 12 taksitle (makine+1GB kart+lawenpro çanatası ile) ama 2 yıl içinde de pek arıza yapacağını sanmıyorum.yaparsada bahtıma . ama sıfır makinelerde 2 yıl sorun yaşanmayacaktır eee 2 yıl sonra servis sana zaten garanti sormayacakki uzun uzun uzatacaktır faturayı yada bize öyle gelecek.

2 yıl sonra ne olacak garanti. ben yeni alırken (niken d200 ile canon 350d arasında kaldım) yurt dışından düşünüyom. tabii aldığın yerin memleketide olması iyidir elbet sorun varsa alo desin bir muhattap bulursun en azından.

ama nikon 8800 ün piyasadan böyle çabuk çekilesine şaşırdım doğrusu. birşeymi oldu acaba.

Tarih: 5 Mayıs 2006, 01:08 - İp: 85.***.**6.62
mea
mea (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Hayyam pasajında 2 gün önce gördüm 8700 modelide vardı fiyat sormadım yanlız. 5700 vardı bende 550 ytl`ye sattım.

Tarih: 5 Mayıs 2006, 20:19 - İp: 212.***.**4.147