dartagnan
dartagnan (üye)
Ankara / Amatör

Nikon 8800 Acil.

Arkadaşlar herkese merhaba,

Bu ay içerisinde Nikon 8800 almayı planlıyorum, dün Ankara'da bikaç yere gittim, benimde tahmin ettiğim gibi artık satmadıklarını söylediler, sadece sanfo da gördüm 2 yıl karacasulu garantili, sadece makina ya 1150 dolar( yaklaşık 1500 Ytl kadar olması lazım) fiyat verdiler. Açıkçası makina alırken benim için garanti çok önemli, 785 Ytl ye yurtdışından 8700 getiren firmalar mutlaka 1000 Ytl 1100 Ytl arasına 8800 ü de getirirler. Ama garanti olayı önemli benim için yani düşünmüyorum o tür bir alış verişi. Biliyorum birçok arkadaş bana bu paraya Dslr almamı önericektir.( Dslr de Minolta D5i, ve Dslr Like ta Sony R1 ide düşündüm. ama sony zaten aşmış çok büyük, minolta da biliyorusunuz sony ile bir iş birliği yaptı, yalçınlar [Bilkentteki]şuanda getirmiyoruz dedi. Yani ben 8800 alıcam, kararlıyım .

Sizden ricam; elinizde garantisi devam eden 8800 varsa tekliflere açığım.

İstanbul'a gelsem bu makinayı bulmam mümkünmü (garantili), ayrıca fiyat aralığı nedir?

Herkese bol fotograflı günler, ışığınız daim olsun...

Tarih: 5 Mart 2006, 18:43 - İp: yok
dartagnan
dartagnan (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar tekrar merhaba, umarım hepiniz çok iyisinizdir..

Ben son olarak size bir konuda danışmak istiyorum,
Büyük ihtimal hafta sonu İstanbul'a gideceğim makina almak için.

Nikon 8800 ve Konica Minolta D5 için fiyat aralığı nedir. Biliyorusunuz Ankara ile İstanbul arasında fiyat farkı var. ve düşündüğüm iki makinayı da Ankara'da bulmakta zorlanıyorum.

Şimdiden çok teşekkürler..

Tarih: 8 Mart 2006, 12:07 - İp: 213.***.**1.250
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

nikon 8800 ü bulman biraz zor yurt dışında da artık satılmıyor,keza minolta 5d de öyle artık kalmadı fiyatları indirdikleri için kapanın elinde kaldı tabiri caizse.

dslr alacaksan türkiyede pahalı,yurt dışından daha ucuza getirtebilirsin,benim gibi örneüin

Tarih: 8 Mart 2006, 12:31 - İp: 85.***.**4.23
dartagnan
dartagnan (üye)
Ankara / Amatör

Anlamadığım olay Aydınların nasıl bir ara Konica Minolta 5D yi 643 euro + kdv ye sattığı, ben ankarada soruyorum adamlar sözleşmiş gibi yok elimizde ama bugün söyleriz yarın elinizde olur, ee fiyat nedir diyosun ; yanlış söylemiyeyim uğur foto 950 euro, sanfo ise 1470 ytl fiyat verdi.

Magnat bulabilirmiyiz bu cihazı almanyada.. bana ne kadara mal olur. Bana bir cevap yazarsan sevinirim mail adresimi vermiştim daha önce..

Teşekkürler..

Tarih: 9 Mart 2006, 00:01 - İp: 81.***.**6.30
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Bu k-m 5d modelini izmirde bir satıcıya 1,5-2 ay önce sorduğumda fiyatının 1600 ytl olduğunu söylemişti.Şimdi ise düşmüş.İlginç!Acaba marka,sony ye devredildiğinden midir bilinmez fiyatlar gün geçtikçe düşmekte.Yalnız bu fiyat aralığında nikon d50 bulunmazmı?O daha kaliteli olamazmı?Sonuçta nikon...

Tarih: 9 Mart 2006, 00:33 - İp: 85.***.**3.58
serbes
serbes (üye)
Bursa / Meraklı

Aşağıdaki linkte bu tartışma yapılmakta.

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1035&message=17510883

Açıkçası bende D-Slr e almaya karar verecek olsam (ki hala düşünüyorum) D50 ve 5D arasında kararsız kaldım. D5 teki AS olayı beni cezbediyor. Yurtdışından özellikle Almanya dan alma şansım olsa hemen alırdım D5 i. Şu an Dubai de fiyat sorduruyorum. Bakalım ne yanıt gelecek...

Tarih: 9 Mart 2006, 08:40 - İp: 85.***.**5.74
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

hocam maalesef konicaminolta 5d kalmadı, 2 hafta önce söyleseydin çok uygun bir fiyata getirebilirdim hem 5d yi hemde bir üst modeli olan 7d yi.
şu an istersen başka marka dslr veya dslr-like,compact lar getirebilirim marka model belirtebilirsen fiyat vereyim.
bende ankara dayım bu arada
örnek olarak dersek nikon d50 body olarak 940 ytl ye getirebilirim.
ama illaki monolta 5d istiyorum dersen almanyada başka dükkanlardan araştırmaya çalışacağım.
#magnat' tarafyndan 09.03.2006 11:19:26 tarihinde düzenlendi.

#magnat' tarafyndan 09.03.2006 11:21:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Mart 2006, 11:15 - İp: 85.***.**4.23
dartagnan
dartagnan (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili magnat ben Dslr alıcaksam Minolta 5D almak isterim çünkü D50 ve D70 den daha kaliteli bir cihaz olduğunu düşünmekteyim.

Eğer sana zahmet olmayacaksa, araştırırsan çok makbule geçer, bende İstanbul ve Ankarada makinayı bulmaya çalışıcam. Ama belirttiğim gibi fiyat nasıl oluyorda bi yerde 760 Euro (Kdv Dahil) olurken diğer yer yani Ankara da ki hemen heryer 1000 Euro fiyat veriyor.

Teşekkürler şimdiden, bu arada Ankarada olmana sevindim biara ayrıntılı konuşalım bu olayı seninle msn de olurmu?

Herkese iyi günler..

Tarih: 9 Mart 2006, 12:09 - İp: 213.***.**1.250
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

dartagnan almanyada aldığım yerde konicaminolta 5d tekrar stoklara girmiş gözüküyor,eğer almak istiyorsan konuşalım,
uzun zamandır stokta gözükmüyordu her an bitebilir ona göre
minolta 5d+18-70mm kit lensi ile birlikte 650 euroya getirebilirim.

#magnat' tarafyndan 14.03.2006 19:33:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Mart 2006, 19:31 - İp: 85.***.**1.190
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Sevgili dartagnan ve Magnat,
Bugün Minolta A1'imi aldığım firmaya mail atmıştım KM7D var mı diye. Stoklarında görünüyordu. 17-35 lensle irlikte 789€ idi. Ama bu kalmamış ellerinde bir adet KM7D+18-70 kit lensi kalmış ve 699€'a verebileceklerini söylediler. Tax free geri ödemesi ile 600€ civarına gelir. Maalesef 28-75 ile de satmıyorlar.
Firma, Viyana'da, en merkezi yer olan Stephen Dom'un tam karşısında Foto Elizabeth Soyka isminde.

İnternet adresi:
http://www.soyka.at/onlineshop/index.htm

Bugünki maili ekliyorum.

Dear Mr. Tamer,
Â
the Minolta Dynax 7D Set inkl. AF 17-35mm is out of stock and not
available anymore.We can only offer you our last available Set Â
    Minolta Dynax 7D Set inkl. AF 18-70mm  EUR 699,00
If you consider buying the Set, we would recommend to do it quickly, because
after this Set is out of stock, there is no possiblity to oder it for you.
(THIS IS THE FINAL STOCK !!)
Â
thank you
Â
 with regards
Â
Zimmer Paul

FOTO ELISABETH SOYKA

Tarih: 14 Mart 2006, 19:54 - İp: 193.***.**2.10
bmadran
bmadran (üye)
Ankara / Amatör

Minolta 5D Akköprü Migros'un en üst katındaki Yalçınlar'da var. Fiyatını hatırlamıyorum ama orada olduğu kesin; elime alıp inceledim geçen hafta..

Telefon edip sorabilirsiniz: Tel: 0312 541 1707

Tarih: 14 Mart 2006, 20:39 - İp: 81.***.**6.69