dartagnan
dartagnan (üye)
Ankara / Amatör

Nikon 8800 Acil.

Arkadaşlar herkese merhaba,

Bu ay içerisinde Nikon 8800 almayı planlıyorum, dün Ankara'da bikaç yere gittim, benimde tahmin ettiğim gibi artık satmadıklarını söylediler, sadece sanfo da gördüm 2 yıl karacasulu garantili, sadece makina ya 1150 dolar( yaklaşık 1500 Ytl kadar olması lazım) fiyat verdiler. Açıkçası makina alırken benim için garanti çok önemli, 785 Ytl ye yurtdışından 8700 getiren firmalar mutlaka 1000 Ytl 1100 Ytl arasına 8800 ü de getirirler. Ama garanti olayı önemli benim için yani düşünmüyorum o tür bir alış verişi. Biliyorum birçok arkadaş bana bu paraya Dslr almamı önericektir.( Dslr de Minolta D5i, ve Dslr Like ta Sony R1 ide düşündüm. ama sony zaten aşmış çok büyük, minolta da biliyorusunuz sony ile bir iş birliği yaptı, yalçınlar [Bilkentteki]şuanda getirmiyoruz dedi. Yani ben 8800 alıcam, kararlıyım .

Sizden ricam; elinizde garantisi devam eden 8800 varsa tekliflere açığım.

İstanbul'a gelsem bu makinayı bulmam mümkünmü (garantili), ayrıca fiyat aralığı nedir?

Herkese bol fotograflı günler, ışığınız daim olsun...

Tarih: 5 Mart 2006, 18:43 - İp: yok
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Teknomanya sitesi 800 civarı getiriyor 8700 modelini dediğin gibi...
Uluslar arası garanti de geçmiyor.Ben manisa nikonda 1000 dolar aldım.Yaklaşık benzer fiyatı izmirde de aldım.İstiyorsan sana izmir foto-remzi nin bir iki telefon numarasını vereyim,fiyatları değişmediyse tabii.Ancak nikon satıcısı 8800 ün yenisinin bahar aylarında çıkabileceğini söyledi.İstersen bekleyebilirsin.
İzmir bornova fotoremzi 0232 3741305
// çankaya // 0232 4452993
// karşıyaka // 0232 3640720
İzmir karşıyaka mağazası bugün bana sıfır hemde japom malı garantili 8700 fiyatı verdi.850 dolar kdv dahil fiyatı...
8800 // sanırım 1000 dolar...
Araştırmanda kolay gelsin

Tarih: 5 Mart 2006, 23:47 - İp: 85.***.**3.239
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

nikon alıyorsan garantisinin olmasına dikkat et,diğer makinelere göre sanki biraz fazla sorun çıkarıyorlarmış gibi.
eğer başka modeller yada başka marka düşünüyorsan almanyadan istediğin modeli uygun bir fiyata getirebilirim.öyle 1000 dolara nikon d50 üstünede bir kaç tane lens alabilirsin istersen.1000 dolar az para değil.

Tarih: 6 Mart 2006, 10:02 - İp: 81.***.**5.52
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

ben de bir ara neredeyse nikon 8800 almak üzereydim ki maddi imkansızlık yüzünden iptal oldu.. alacağım istambullu arkadaş 2. elden 1000 ytl'ye satmaya razıydı o zaman. eğer almayı düşünürsen o arkadaşla tekrar irtibata geçebilir ve sana msn adresini verip veremeyeceğimi sorabilirim..tahminlerime göre enaz 1 sene daha garantisi olması lazım o makinanın..

Tarih: 6 Mart 2006, 11:51 - İp: 85.***.**3.175
dartagnan
dartagnan (üye)
Ankara / Amatör

Caglareral, magnat ve osmanlı ilginize çok teşekkür ederim,
Magnat, biliyorum 1000 dolar az değil, aynı fiyata dslr alınabilir seninde dediğin gibi.
Hatta ben Konica Minolta d5 istiyorum ama nikon 8800 kadar sağlammıdır.( hassas narin makinalar gibi geliyor bana dslr ler.) ben onu alıcam koşucam tırmanıcam, dayanabilirmi merak ediyorum.
Ayrıca km 5d nin boyutu ile 8800 ün boyutu arasında ne gibi bir fark var.
Mesela ben ne kadar iyi olursa olsun R1 hayatta kullanamam çok ağır ve büyük.
Cağlar eğer verirsen msn i ben arkadaşa ulaşıyım [email protected]

Son olarak arkadaşlar sizce Konica Minolta 5d alsam ömrü Nikona göre daha az mı olur daha çok mu?

Sonuçta aldıktan sonra bidaha makina düşünmek istemeyen amatör bir fotoğraf meraklısıyım. Almışken iyi bir alet alıp bu olaydan elimi eteğimi çekmek istiyorum.

Herkese şimdiden teşekkürler..

Tarih: 6 Mart 2006, 12:52 - İp: 213.***.**1.250
mastertr
mastertr (üye)
Zonguldak / Amatör

Bence aramaya devam et ve al bir 8800.

Tarih: 6 Mart 2006, 14:25 - İp: 194.***.**0.97
photoank
photoank (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşım merhabalar

bir cevap veya sonuca ulaşabildinmi bilmiyorum fakat tek birşey söyleyebilirim. bende 8800 çok aradım ve bulamadım ama bir fotoğrafçıda buna eşdeğer olarak farklı makineler gösterdiler şu an ise kafama takılan hangisi olacağı. bi türlü karar veremiyorum çünkü bi dolu alterneatif sundular. istersen sende bi uğra çok iyi bilgilendiriyolar ve yardımcı oluyolar. Uğur Foto isimli bi firma kızılayda, istersen web sitelerine bi bak www.ugurfoto.com adresleri telefonları orda mevcut.

hafıza kartın hiç dolmasın

Tarih: 6 Mart 2006, 15:21 - İp: 85.***.**9.218
dartagnan
dartagnan (üye)
Ankara / Amatör

Tekrar merhaba,

Biraz önce İstanbul'dan bir arkadaşla konuştum, 8800 makinasını satıyor, 7 ay kullanmış ama üzerinde tek bir çizik yok diyor, ve 1,5 yıllık garantisi devam ediyor cihazın. Fiyat 1000 ytl, nasıl sizce değerlendirmeye değermi?

Biraz daha indirim istemem gerekiyormu çünkü 1,300 Ytl vermişti ilk fiyatı ve ondan düştü 1000 ytl ye

Tekrar Teşekkürler..

Tarih: 6 Mart 2006, 18:05 - İp: 213.***.**1.250
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

1 milyar az değil bilemiyorum valla,ama güzel makine 8800 biraz yavaş diyorlar gerçide.konicaminolta 5d nikon kadar sağlammıdır diye sormuşsun,5d si bozulan ben duymadım ama forumlarda duyuyoruz nikonla ilgili arızaları,ama garantili alacaksan çokda problem değil senin için.nikonlar genelde çinde üretiliyor yanılmıyorsam,konicaminolta lar ise en azından benimki öyle made in japan.bazıları diyor üretim yeri önemli değil diye ama bence önemli kim ne derse desin.

Tarih: 6 Mart 2006, 18:37 - İp: 81.***.**5.52
dartagnan
dartagnan (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar..

Bugün Tetris Bilgisayarı aradım, bir görevli ile konuştum,
Bana Minolta kesinlikle alma dedi, garanti yedek parça şu bu problem olabilir önümüzdeki günlerde diye de durumu açıklamaya çalıştı. Açıkçası ben katılmıyorum bu duruma, ve bana sadece ön yargıymış gibi geliyor.

Eğer gerçektende 8800 ün yenisi çıkacaksa ya onu beklemem gerekecek yada sabırsızlanıp minolta alıcam.

İİce kafam karıştı..

Tarih: 6 Mart 2006, 21:55 - İp: 85.***.**4.108
mastertr
mastertr (üye)
Zonguldak / Amatör

1000 Ytl iyi bence garantili makine için. Sonuçta görerek alacaksın. Bence git bir deneme turu at aletle, sahibi de ayırsın ayrım gününü sana. Ne güzel deneyerek alacaksın...

Tarih: 6 Mart 2006, 22:11 - İp: 85.***.**8.245