uarslan
uarslan (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon 7900

Amatörüm ve ilk kez dijital fotoğraf makinası kullanacağım.Araştırmalarım sonucu(internetten steve digital, dpreview, letsgodigital vb.) Nikon 7900 almayı düşünüyorum.Amacım aile ve tatil fotoğrafları çekmek. Sizlere sorularım:
1) Bu makinanın video kayıtları nasıl? bazı forumlarda olumlu bazılarında olumsuz düşünceler var. kararsızım.
2) Video özelliği için hangi sd kart veya kartlar idealdir? Hız ve kapasite açısından nasıl bir kart almam gerekebilir?bu konudaki önerileriniz?
3)Bu makinayı kullanan arkadaşlar makinanın fotoğraf ve video çekimi ile ilgili tecrübe ve bilgilerinizi belirtirmisiniz?
4) Özellikle iç mekan veya düşük ışıkta fotoğraf kalitesi nasıl?
5) Bu makina alınır mı? Yoksa bu özelliklerde başka bir makina mı tavsiye edersiniz?Sizin yardım ve önerilerinizi bekliyorum.
Lütfen yardım.

#uarslan' tarafından 26.12.2005 01:27:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Aralık 2005, 14:30 - İp: yok
sayman
sayman (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Merhaba ; Ben 5900 kullanıyorum.5900 ile 7900 arasında pek fark yok
Enerjisinin batarya olması,fotoğraf kalitesi,Video kalitesi,taşıma kolaylığı gibi yönlerden çok iyi.Ben 1 GB kart aldım.Onu kullanıyorum.Ama ultra olursa daha hızlı oluyormuş.Bence bu makina emsalleri içinde mükemmel.Karar sizin selamlar

Tarih: 25 Aralık 2005, 18:36 - İp: 85.***.**1.90
parody
parody (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

600 ytl ye alınabilecek en iyi makinelerden biri. Daha geçenlerde 800 ytl idi, 600 ytlye düştü fiyatı.

Video çekimi gayet iyidir, ama unutmayınki 1gb lık bir sd karta bile 8 dakika kayıt yapabilirsiniz.

Bu makine amatörler için, fotoğraf kalitesi çok yüksek, tabii bunun bir kompak sınıfı olduğunu unutmamak gerek, o yüzden düşük ışıkta çok yüksek performans veremez. Zaten bu genel bir sorun. Ama alacağınız makinede d-lightning teknolojisi var, düşük ışıkta çok büyük avantaj sağlayan bir kamera. Hatta amatörler için olduğundan pek çok yardımcı moduda var, mesela foto blur çıkarsa uyarıyor, best shot olayı var, birçok fotoğraf çekip en kalitesini saklayabiliyor.

Yani size uygun bir kamera..

Yinede görüntü ve video kalitesini görmek istiyorsanız:

http://www.steves-digicams.com/2005_reviews/nikon7900_samples.html

http://www.photographyblog.com/reviews_nikon_coolpix_7900_7.php

#Parody' tarafyndan 25.12.2005 19:12:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Aralık 2005, 19:00 - İp: 85.***.**8.174
  • 1