egeliefem
egeliefem (üye)
Yurtdışı / Amatör

Nikon 200d-canon Eos 40d

arkadaslar,paraya kiyip iyi bir sey alayim bir daha da dönüp arkama bakmayayim diye düsünüyorum.sonucta nikon 200d ile canon eos 40d arasinda kaldim.ustalardan,tecrubelilerden ve bu konu hakkinda benimde diyeceklerim var diyenlerden degerli yorumlarini bekliyorum...

Tarih: 16 Ekim 2008, 21:24 - İp: 84.***.**6.191
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Merhabalar..Belki sizi tatmin etmeyecek kadar basit bir yanıt olacak ama ahsettiğiniz her iki makine de gerçekten son derece kaliteli makineler.Bu makineleri kaliteli lenslerle kullanıp bir de siz kullanmayı bilirseniz (yani kullanmayı bilmekten kastım makinenin menüsünü kullanma değil; fotoğraf çekmeyi bilirseniz, yani çekim teknikleri hakkında bilginiz varsa..) sizi kesinlikle mmnun edecektir.Ama illaki her iki makineyi de kabaca inceleyecek olursak; 40D, D200'den daha yeni bir makine ve CMOS görüntü algılayıcı kullanıyor.yüksek ISO başarısı D200'den çok daha iyidir.D200 ise menüsü ve donanımı çok daha zengin bir makinedir 40D'den.Canon'ların menüsü ilk çıkan cep telefonlarınınki gibi çok basit oluyor.Nikon kullanırken ise kullanıcısına ''fotoğraf makinesi'' hissi veriyor...Ayrıca D200'de hazır çekim modları ve otomatik çekim modu yok.P, A, S, ve M olarak adlandırılan ve biraz da olsa fotoğraf çekim tekniği bilgisi gerektiren profesyonel çekim modları vaken 40D'de bu çekim modlarına ilave olarak birtakım hazır çekim modları ve de otomatik çekim modu bulunmakta..Sonuçta her iki makne de sizi üzmeyecektir..

Tarih: 17 Ekim 2008, 00:05 - İp: 88.***.**2.200
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

200d de alsan 40d de alsan arkana 1 sene sonra bakarsın sonu yok bunun hahah!

Tarih: 20 Ekim 2008, 09:59 - İp: 78.***.**2.18
mutlu1974
mutlu1974 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba

dostum ben şimdiye kadar hep canon kullandım renkleri daha oturan renklere sahip fakat nikondaki seriligi göremerdim kısacası .d 200 mükemmel 25 85 2,8 lensle tamamdır işlem bence tabii lens nikon

Tarih: 28 Ekim 2008, 16:50 - İp: 78.***.**8.94
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Elbetteki her iki makine de çok iyi ve birçok kişinin rüyalarını süsleyecek cinsten. Ancak bu iki makina arasında Canon 40D nin daha iyi bir seçim olacağını düşünüyorum. Herşeyden önce çok iyi ISO yönetimine sahip (CMOS sensör), iso 1600 deki fotoğraflar bile oldukça iyi. Çekim hızı, netleme hızı, fotoğraf kalitesi, herşeyi çok iyi. Nikon D200 elbette çok güzel ama iso başarımı 40D kadar başarılı değil (CCD sensör kullanıyor ve 400 iso üstünde problem başlıyor) ve bu bence çok önemli.

Tarih: 28 Ekim 2008, 17:21 - İp: 78.***.**5.148
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

'''25 85 2,8 lensle tamamdır işlem'''

Nikon'un böyle bi lensini ilk defa duyuyorum..Lens hakkında biraz daha detaylı bilgi verir misiniz rica etsem?Biz kendini geliştirmekte olan arkadaşlar da sayenizde bilgi sahibi olsa..

Tarih: 28 Ekim 2008, 18:49 - İp: 88.***.**8.204
  • 1