yasinguler
yasinguler (üye)
İstanbul / Amatör

Nikaon D3000 Alıcam Yardım Edermisiniz..

arkadaşlar hafta sonu nıkon d3000 almayı planlıyorum.
yalçınlarda 1319 tl ye buldum.fıyatı baya uygun geldı.spot alıcakdım ama vazgeçdim.pek tavsıye etmediler spot makınayı..
sizce ne yapmalıyım?

birde en yakın zamanda da bır lens almak istiyorum.
lensden istediğin yakın çekim özellikle..örnek vermek gerekirse bir kertenkelenın kafasını yada en kötü vücud kısmını net alabilceğim veya bır bocegın 2-3 cmlık..aşırı ya kaçıcak kadar param yok ama tavsıye edebılcegınız lensler varmıdır??

benım bır kaç tane buldum ama nekadr ıyıdirişimi görürmü bılemıyorum..

TAMRON 70-300 mm. AF 4-5.6 Lens (Nikon Uyumlu )

TAMRON AF 55-200 F/4-5.6 Makro Lens (Nikon Uyumlu

Nikon Nikkor 50mm f/1.8D Lens bu lensin yorumlarını okuyunca alasım geldi açıkcası ve bir kaç yakın çekim örneğide hoşuma gitti açkcası fıyatına gayet guzel

yorumları sizlere bırakıyorum..
şimdiden çok teşekkurler..

Tarih: 18 Şubat 2010, 15:47 - İp: 193.***.**6.38
yasinguler
yasinguler (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkur ederim
ben şuanlık memnunumtabi biraz öğrendikden sonra yetersiz gelebilir.ama macrosu tam istediğim gibi
tavsiye edebilceğiniz bir site varmı çekim teknıklerıyle ilgili..
bu arada çekdiğim bir kaç foto http://www.facebook.com/album.php?aid=17944&id=1793677193&ref=nf
(hesabı olanlar bakabilir)

Tarih: 21 Şubat 2010, 21:35 - İp: 193.***.**6.241
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Çekim tekniklerini öğreten site bilmiyorum. Ama bu konuda elime geçen bir kitabı tavsiye edebilirim. "Dijital fotoğrafçının el kitabı" Yazarı Scott Kelby.
Hem Nikon'a, hem de Canon'a göre bütün çekim tekniklerini çok güzel anlatmış. Tavsiye ederim. Bana hediye edildiği için fiyatını ve alındığı yeri bilmiyorum. Ama herhalde D&R larda bulman mümkün.

Tarih: 22 Şubat 2010, 22:12 - İp: 217.***.**4.55
yasinguler
yasinguler (üye)
İstanbul / Amatör

bılıyorum sanırım o kıtabı fıyatı 20-30 tl arasıydı sanırm.en kısa zamnda alırm.

dun bıraz husrana uğradm .ayarları bı turlu ayarlıyamadık:S.ama bıraz bılenlere sordum şuan çok ıyı fotolar çekiyorum öncekilere göre.
heleki yakın çekimler çok hoşuma gitti..
teşekkurler herşey için

Tarih: 24 Şubat 2010, 21:23 - İp: 193.***.**6.38