ardadeniz
ardadeniz (üye)
Eskişehir / Amatör

Nihayet K10d’em Geldi.

Değerli Arkadaşlar daha önceden hiç dslr bir makinam olmamıştı,nihayet pentaxıma kit lensi 18 55 ile dün sabah kavuştum. Uzun zamandır almayı düşündüğüm aklımda lensli-gövdeli bir fotoğraf makinası modeli vardı.Hangi fotoğraf makinası almam gerektiğine bir türlü karar veremiyordum ve almışken de biraz iyisi birazda kullanışlı olanını çok arzuluyordum.Taki netfotoğraf sitesinde siz değerli arkadaşların tavsiyelerini görünceye kadar...
Makinayı elime aldığımda ve kullanım kılavuzunu okumaya başladığımda nispeten güzel fotoğraflar çekebilmek için bir kaç fırın ekmek yemem gerektiğini hemencecik anlayıverdim.Beni çok uğraştıracağına ama çok da keyifli saatler geçireciğime o anda emin oluverdim.Diğer dijital kompakt fotoğraf makinalarla çekimim olmuştu ama bir şeyler hep bana eksik geliyordu.Sadece bir amatör fotograf sütüdyosunda elime Nikon d40 ve Canon 350d almıştım ve ricayla hazır modlarında bir veya iki çekim yaptım.O kadarcık bir deneyim.
Burada çevremdeki arkadaşalar böyle bir fotoğraf makinasının fiyatını duyunca sen delimisin demişlerdi. Henüz hiç bir ayarını bilmiyorum iyikide almışım şu pentax K10d' yi; öğrenmek için o kadar hevesliyim ki...Şarzdan sonra rastgele değişik modlarda 70 yakın fotoğraf çektim.Kimisi karanlık,kimisi sararmış, kimisi bulanık ve parlak vb.Bu arada kazayla 8-9 tane benim beğenebileceğim fotoğrafta çektim.İşte o kazayla çektiğim fotoğrafları biliçli olarak çekebilirsem ve her defasında daha da güzelini çekebilirsem, varın siz tahmin edin benim ne kadar mutlu olacağımı... Şu anda benim için tek dezavantajı menüsünün türkçe olmayışı.Keşke oda oluverseydi.Çok mu şey istedim acaba ?
Şu an SİİRT/Pervari'de çalışıyorum.Büyük illerimize(servis ve teknik destek açısından) çok uzaktayım.Aslen Eskişehirliyim.Bir kaç yıl daha buralardayım.
Aslında buralarda yani Güneydoğu Anadolu Bölgesinde o kadar güzel fotoğraf kareleri varki sadece gelip görmeniz gerekir derim.Başka bir şey diyemem.İnşallah sizlerle de bu kareleri paylaşabilirim.Lakin şu menüleri ve çekim modlarını er geç öğrenmem lazım.
Sevgili Arkadaşlar;zannedersem böyle bir makinayı hiç kimse ezbere alamaz.O yüzden değerli yorumlarınız ve verdiğiniz bilgiler için sizlere teşekkürü bir borç bilirim.Öncelikle benim gibi amatör hatta şimdilik amatörden de öte birisini aranıza alısanız çok sevinirim,çok mutlu olurum.
Sevgili arkadaşlar,merak ettiğim bir şeyi forumlarda ve kullanım kılazunda bulamazsam sizleri zaman zaman soru yağmuruna tutabilirim.Gerçi forumlarda da aradığımı biraz zor buluyorum ama lütfen teknik desteğinizi eksik etmeyiniz.Gönül isterki sizin de göndermiş olduğunuz fotoğraflara,sorulara yorumlar yapabilmek ama dedim ya epey yol katetmem lazım.Belkide özelinize mesaj da atabilirim lütfen kusuruma bakmayın.
Şöyle makina ve çekim konusunda şimdilik bana bir kaç tavsiyeniz varsa çok sevinirim.Neyse ben en iyisi biraz daha kurcalayayım makinamı.Sizlere iyi geceler,güzel çekimli günler.....

Tarih: 27 Temmuz 2007, 22:19 - İp: 88.***.**9.13
foxfo
foxfo (üye)
Ankara / Meraklı

ardadeniz,
aramıza hoşgeldin. makineni güle güle kullan. fotolarını bekleriz.

Tarih: 27 Temmuz 2007, 22:24 - İp: 88.***.**9.20
ardadeniz
ardadeniz (üye)
Eskişehir / Amatör

teşekkürederim foxfo.

Tarih: 28 Temmuz 2007, 00:49 - İp: 88.***.**9.13
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Hayırlı olsun güle güle kullan

Tarih: 28 Temmuz 2007, 00:56 - İp: 88.***.**0.40
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

hayırlı olsun k10d incelemesinde DSLR-Like teknik forum kısmında ayarları kısaca özetlemiştik.

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=20963

inşallah alışıp güzel karelerle ülkemizin uç diyarlarından fotolarla dönersiniz.Slr kullanımı üzerine dökümanları incelemenizi tavsiye ederim.Bir arkadaşta dosyalar halinde olacaktı yayınlar tahminim.

Tarih: 28 Temmuz 2007, 01:02 - İp: 85.***.**5.6
realfriend
realfriend (üye)
İstanbul / Meraklı

Arda makinen hayırlı olsun. Biraz teorik bilgi istersen yararlanabileceğin

LİNK BURADA

Tarih: 28 Temmuz 2007, 02:01 - İp: 85.***.**0.174
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

ardadeniz makinan hyırlı olsun.Güzel günlerde kullan.

Tarih: 28 Temmuz 2007, 14:20 - İp: 88.***.**1.98
teberus
teberus (üye)
Ankara / Amatör

Makineniz hayırlı olsun. Ben de canon a80 den nikon d80 e yakın zamanda geçtim. Aynı duyguları ben de yaşadım. Pervari merkezden çok güzel Sarıçay fotoğrafları çekilebilir. İstediğiniz kareleri yakalayabilmeniz dileğiyle

#teberus' tarafından 28.07.2007 14:46:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Temmuz 2007, 14:35 - İp: 85.***.**0.211
ardadeniz
ardadeniz (üye)
Eskişehir / Amatör

Teşekkürederim arkadaşlar eksik olmayın.

Tarih: 28 Temmuz 2007, 19:45 - İp: 88.***.**9.13
ufuk33
ufuk33 (üye)
Adana / Amatör

Ardadeniz seni kutlarım,iyi günlerde kullan.
K10d yi bende düşünüyorum nereden ve kaça aldığını belirtebilirsen sevinirim...

Tarih: 29 Temmuz 2007, 18:14 - İp: 88.***.**5.132
karaboğa
karaboğa (üye)
Eskişehir / Amatör

hayırlı uğurlu olsun arda bu yola beraber çıktık ancak şu an o kadar yeniyizki önümüzde katedeceğiz uzun bir yol var.burdaki arkadaşlar sayesinde çok yol alacağız inancındayım.makinanı güzel günlerde kullan..

Tarih: 30 Temmuz 2007, 20:15 - İp: 88.***.**4.41