hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

Niçin Slr Alıyoruz?

Diyelim makinaları aldık, yıllar sonra bilgi ve deneyimde nirvanaya ulaştık... Ne olacak?...
Amatör başlayıp sonunda bir yere ulaşanlar! Neler yaptınız?

Yeni DSLR alacaklara ve alanlara yolun ilerileri hakkında bilgi verir misiniz?

#hamsikoy' tarafından 21.03.2007 18:28:40 tarihinde düzenlendi.

#hamsikoy' tarafından 22.05.2007 17:51:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Mart 2007, 22:02 - İp: 88.***.**1.59
tekin43
tekin43 (üye)
Kütahya / Meraklı

Sevgili BB75, R1'i nereden ve kaça sipariş ettin? Benim de ikinci el alma imkanım var. Sıfır da düşünebilirim. Cevaplarsan sevinirim.

Tarih: 30 Mart 2007, 21:37 - İp: 212.***.**2.161
ayasofya
ayasofya (üye)
İstanbul / Amatör

Sanırım Hamsiköy
"Cahillik mutluluktur" demek istiyor.

Londra'daydım. Yanıma fotoğraf makinesi almamıştım. Zenit vardı. Bir problemi vardı. Oradan gittim bir basit dandik bir Pentax aldım. Filmli. Çat çut heryeri çektim. Anneme verdim o da çekti durdu. Şimdi o kullanıyor.

3-4 ay önce o fotoğraflara ihtiyacım oldu. Bakarken aman allahım bu ne biçim ıçık. Kadraja bak. Diye güldüm durdum. Sonra anneme amma da işe yaramaz fotolarmış diyiverdim. O çok şaşırdı. O mutluydu.

Ben para konusunda hamsiköy'ün aman para gelmiyor diye sızlandığını düşünmüyorum.Aynen benim için de geçerli ben bir EF 17-40mm F/4l USM almak istiyorum. Alamıyorum. Çoluk çocuk var. Bir öğretim görevlisinin maaşı ne ola ki.

Ben de aynı düşüncedeyim para kazanmak istemiyorum pek bu işten. (Amacım o değil) Amacım zevk almak ama biraz da alım gücü yüzünden düştüğümüz durumlar. İsyan bunadır. BU kadar sen bunu dert et ama yurtdıiında seninle aynı işi yapan teknik açıdan rahat olsun sen didin didin dur.

Bu mimiarde de geçerli. Her yerde de.

Asıl olan cahilin mutluluğuna imrenmek değil bilgenin huzuruna erişmektir. Bir yere vardınız mı derken evet vardık suratmızda tattlı tebessüm daha nereye varayım.

Yeter.

Tarih: 30 Mart 2007, 23:32 - İp: 85.***.**9.131
bb75
bb75 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Selam tekin43,

Rusya'da yaşıyorum ve fotoğraf makinaları burada, özellikle Türkiye'ye göre oldukça ucuz. Üstelik garantisi de dahil. Bana maliyeti yaklaşık 650 Dolar olacak. Başka sorun olursa memnuniyetle yanıtlarım.

Tarih: 31 Mart 2007, 00:11 - İp: 83.***.**8.221
besteleyenadam
besteleyenadam (üye)
Ankara / Amatör

Ayna var o açıdan!

Tarih: 31 Mart 2007, 20:31 - İp: 85.***.**6.20
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğraf çekmek kendi içimde beni de çok mutlu ediyor.
kendi kendimi tatminden (masterbasyon) başka şeyler yapmak istiyorum.... yapanlar vardır mutlaka....

Tarih: 20 Nisan 2007, 16:57 - İp: 213.***.**1.171
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

kişisel tatmin...

hiç bir amacım yok...

fotograf makinaları benim oyuncağım...ufakken plastik kamyonum vardı...artık makinemle oynuyorum...arada pikabım..çok az bulunan plaklarım ve çok para harcadığım müzik sistemim..amfim...

fotograf çekmek yanlızlığım..dinginliğim...mutluluğum...

bunları neden daha basit bir makina ile tatmin etmiyorsun dersen...

fetişim ben..fotograf makinası fetişi...arada seviyom onu...tozunu alıyorum...yanımda olması bana huzur veriyor....

Tarih: 20 Nisan 2007, 17:19 - İp: 212.***.**4.63
nikond80
nikond80 (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Merhaba arkadaşlar ben yeni üye makina aşıgı biriyim .
benim için bir fotograf makinasına dokunup onun sesini duymak inanılmaz bir duygu tabiki cekilecek resimler başka bir güzel tarafı 4 adet fotograf makinam var bu hafta NIKON D80 sahibi olacağım . yani dslr makina benim için aşk gibi anlatılamaz yaşanır diyorum .. saygılar

Tarih: 23 Nisan 2007, 13:59 - İp: 88.***.**3.209
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

Makinamı alalı haftalar, aylar geçti her gün yeni bir şey öğreniyorum, ama kendi kendini tatmin açısından hala aynı yerdeyim. Fotoğraf çekmeyi çok seviyorum, durmadan ışık gördüğüm herşeyi, herkesi, her yeri çekiyorum, ama ne yapacağım bunca fotoğrafı? Bir fikir verin arkadaşlar? Çektiğiniz fotoğrafları biriktiriyor musunuz, siliyor musunuz?

Tarih: 22 Mayıs 2007, 18:01 - İp: 88.***.**1.140
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

ben 7000 kare çekmiştim. HDD bozuldu hepsi gitti. yedekleri de yok. üzgün değilim, beni tanıyanlar fotoğrafa aşık birisin o fotoğraflara saatlerce bakip düzenleyen birisin ve hepsi gittiği halde hiç takılmıyorsun diyorlar.. takılmıyorum çünkü yenilerini ve daha iyilerini çekeceğim.. para kazanmak? tabii ki isterim, yarışmalar şu aralar kafamda.. kompozisyonlar oluşturup bir şeyler yakalamak istiyorum..ama asıl amaç ne para ne yarışma..

tatmin

Tarih: 12 Haziran 2007, 19:24 - İp: 85.***.**7.111
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

slr neden alıyoruz hım başın göğe erer daha ne ıstıyon nede pirzola yıyorsun ekmekle de karnın doyar neden mercedes bınıyorsun reno 9 a bin ayağına çaruk da giysen olur pantolon giyme çuval sok üzerine böyle saçma konularla siteyi meşkül etmeyin lütfen sen slr alma kardeşim

Tarih: 12 Haziran 2007, 20:22 - İp: 85.***.**5.164