hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

Niçin Slr Alıyoruz?

Diyelim makinaları aldık, yıllar sonra bilgi ve deneyimde nirvanaya ulaştık... Ne olacak?...
Amatör başlayıp sonunda bir yere ulaşanlar! Neler yaptınız?

Yeni DSLR alacaklara ve alanlara yolun ilerileri hakkında bilgi verir misiniz?

#hamsikoy' tarafından 21.03.2007 18:28:40 tarihinde düzenlendi.

#hamsikoy' tarafından 22.05.2007 17:51:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Mart 2007, 22:02 - İp: 88.***.**1.59
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Akıp giden zamanda, sınırlı bir ömürde, ben de varım demektir fotoğraf çekmek, dünyayı görmektir. Çektiğimiz fotoğraflar 100 yıl sonra büyük ihtimalle kalmayacak, miras kaygısı boşuna, bu gün varım demenin en hoş yolu fotoğraf, hangi makineyle çekilirse çekilsin. Bu gün paylaşabilecek kimsemiz varsa ne mutlu.

Tarih: 19 Mart 2007, 08:42 - İp: 88.***.**9.226
mirsat
mirsat (üye)
İstanbul / Amatör

Herşeye şunu yapayım bir şey kazanayım diye bakarsak zor iş. Ben fotoğraf konusuna her zaman meraklıydım. Şimdi dalma zamanı deyip dalışa geçtik. Hobi olarak yapılan şeyler her zaman kazanç değil tıbbidestek olarak algılanmalı. İnsan ihtiyaçları son birkaç yüzyılda deha farklı şekillendi. İnsanlar olmayacak türden hobiler geliştirdi. Benim aynı zamanda akvaryum hobimde var. Bu hobide değişik sistemler için binlerce dolar para harcayanlar var. Ve bu bu hobi gibi al makinaya yatırım yap gibi değil harcağınız parayı sadece seyredersiniz. Ve sistemi çalıştıramazsanız elinizde hiç bir şey yoktur.Aylık epey masrafı vardır. Bu hobide gene makinanız duruyordur. PAhalı bir hobide değil. İlk başlangıç yatırımından sonra. HArcadığınız pek bir şey yok. Ama güzel şey bir şey ler yapmak ve paylaşmak. Selamlar.

Tarih: 19 Mart 2007, 11:25 - İp: 88.***.**9.25
omerbey
omerbey (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

sadece arada bakmak, tozlarını almak bile güzel

Tarih: 19 Mart 2007, 15:47 - İp: 85.***.**7.239
tolgabengi
tolgabengi (üye)
Muğla / Amatör

yalnız hamsıkoy vürüp kaçmış gibi oldun

Tarih: 19 Mart 2007, 18:35 - İp: 88.***.**9.234
ozlenenler
ozlenenler (üye)
Adana / Amatör

ben öğrenci adamım. eğer makine alıp o zevki bu zamanda yaşamyacaksam ne gerek var ki. hayatta herşeyden para kazanmak amacı aranmamalıdır. okulum bitince fotoğrafçılıkla alakam olmayacak belki ama o rahatlık ve zevki de hiçbiryerde bulamayacağım. bu yüzden öğrenci olmama rağmen mayıs ayında Sony A100 alıyorum. hem de büyük bir heyecanla...

Tarih: 19 Mart 2007, 18:59 - İp: 85.***.**9.84
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bİrde benim açımdan artık makro fotoğrafçılığında kompak ile varılacak son noktaya vardığıma inanıyorum. Belki yanlıştır bilemem.Ama artık dslr ile yakalanan o ayrıntı alan derinliği ve keskinliği yakalamam lazım.Buda dslr alma isteğimde etkili.

Tarih: 19 Mart 2007, 19:33 - İp: 85.***.**2.3
yuti
yuti (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

Dostum Hamsiköy
nihayetinde yazılarında ses tonun olmadığı için kendi kafamda bir ses tonu verdim ve pek hoşuma gitmedi doğrusu
bir isyan var gibi içinde
sana tavsiyem ne biliyor musun
Çık Belsa'nın en üst katına makinanı at oradan aşaağı sonrada sultan'a git tavla oyna
sakin ol dostum bu iş meslek olarak ta ölmez hobi olarak ta bitmez.sergi falan da açma odanın duvarlarına yapıştır beni davet et ben gelir bakarım

Tarih: 20 Mart 2007, 09:13 - İp: 85.***.**1.85
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili yuti, haklısın isyanlardayım...ilgine teşekkür ederim. Duvarlara asmayı tamamlayınca seni çağıracağım, söz sözdür bak geleceksin!

Kompakt makinam varken hemen her zaman cebimdeydi, çekip çekip dururdum. Sonra çekmek istediklerimi bu makina ile çekemediğimi fark ettim. DSLR bir makina aldım (gerçi cebime girmiyor, onunla girdiğim bazı yerlerde de mahallenin delisi muamelesi görüyorum...herneyse) almaz olaydım...
hayatta başka derdim kalmadı...
Şu kareyi bir de bu değişik pozlama ile çekseydim, yok dışarıya 1 saat sonra çıksaydım ışık daha iyi olacaktı falan filan...
Ne atom bombası,
Ne Londra Konferansı;
Bir elinde fotoğraf makinası...
Bir elinde ayna
Umurunda mı dünya.

#hamsikoy' tarafından 20.03.2007 13:01:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mart 2007, 11:39 - İp: 213.***.**1.171
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

Çek, çek... nereye kadar, kardeşim...
Sonunda nereye varacağımı merak ediyorum. Uzun yıllardır bu sevdayı yaşayanlardan, hikayelerini bekliyorum: neler yapıyorsunuz? neler yaptınız?
Büyük, jan janlı hedeflere ulaşan var mı?
Mahallenin delisi gözyüyle bakanlara anlatabilecek bir şey yapan var mı?
Bu hobiyi sadece kendim için değil, toplum için yapmak istiyorum...

Tarih: 20 Mart 2007, 13:18 - İp: 213.***.**1.171
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

hamsikoy neden o zaman tekrar kompact bir kamera almiyorsun?..
ille de dslr kullanman gerekmiyor..
ama ne icin aldin? cunku daha fazla kalite gormek istedin.. zaten cogu amatorun de endisesi bu..
...
insanlar ferrari aliyorlar.. niye aliyorlar? yarislara mi katilacaklar? hayir.. ama bir zevk bu.. omer de soylemis, arada bir bakip tozunu silmek bile heyecanli fotograf makinelerinin..
dok dert etme herseyi.. eger ki dslr ile mutsuzsan da al bir kompact keyfine bak..

Tarih: 20 Mart 2007, 14:17 - İp: 86.***.**0.120