netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotograf Pentax K100d Test:

Değerli üyelerimiz.

Netfotoğraf sitesi olarak ürün incelemesini yaptığımız ikinci makina Pentax K100D nin incelemesi ISO test fotoğrafları haric tamamlanıp kullanıma açılmıştır.

Pentax ın Türkiye temsilcisi Bükey fotoğrafçılığa bu incelemenin gerçekleşmesi için gösterdikleri ilgi ve destek için teşekkür ederiz.

AS (Adnan) arkadaşımızın yaklaşık bir aylık çalışması sonucunda ortaya çıkan bu inceleme hakkında görüş ve düşüncelerinizi bu forumdan paylaşabilirsiniz.

İncelemeyi hazırlayan AS (Adnan) arkadaşımıza ve desteğinden ötürü Dadanagast (İlker) arkadaşımıza sitemiz adına teşekkür ederiz.

Pentax K100D ürün inceleme sayfasına Burayı Tıklıyarak ta ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla Netfotoğraf.

NOT: Iso test fotoğrafları daha sonra ilave edilecek ve buradan sizlere duyurulacaktır.

#netfotograf' tarafından 25.12.2006 16:47:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Aralık 2006, 16:45 - İp: 88.***.**0.132
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

abi adaptöre bakmamız gerekiyor , birde PTLENS en iyisi şu anda bu konuda.

SR kapalı olmalı ilk kural bu , tam netliği burdan anlıyamam.
AVS abininde adaptörle ilgili derdi vardı

#onixon' tarafından 22.10.2008 16:41:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ekim 2008, 16:39 - İp: 85.***.**2.162
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Adaptör dediğin ne? Bende adaptör madaptör yok. Geçen gün bütün f değerlerinde sr on ve off olarak deneme çekimleri yaptım. f değerinin çıplak gözle farkedilecek kadar bir fark yaratmadığını ancak Sr on olan fotoğrafların daha net olduğunu gördüm. Özellikle çok yüksek enstantane hızlarında Sr on olması ters etki yaratır mı acaba diye baktım ama Sr'nin olumsuz bir etkisini fark etmedim.

Tarih: 23 Ekim 2008, 09:45 - İp: 213.***.**5.242
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

yüksek enstantanede SR o mm için zaten devre dışı kalıyor.ben denemiştim bunu.1/200 üstünde filan sr'yi devreye almıyor 8mm seçeneği için,ayrıca lens fisheye olduğu için SR fazlaca bulanıklık yaratıyor.

Tarih: 27 Ekim 2008, 09:17 - İp: 85.***.**2.162
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

bitpire hocamın sergisinden sonra bende bir kaç foto ekleyeyim =)

Tarih: 30 Ekim 2008, 09:36 - İp: 88.***.**3.104