netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotograf Pentax K100d Test:

Değerli üyelerimiz.

Netfotoğraf sitesi olarak ürün incelemesini yaptığımız ikinci makina Pentax K100D nin incelemesi ISO test fotoğrafları haric tamamlanıp kullanıma açılmıştır.

Pentax ın Türkiye temsilcisi Bükey fotoğrafçılığa bu incelemenin gerçekleşmesi için gösterdikleri ilgi ve destek için teşekkür ederiz.

AS (Adnan) arkadaşımızın yaklaşık bir aylık çalışması sonucunda ortaya çıkan bu inceleme hakkında görüş ve düşüncelerinizi bu forumdan paylaşabilirsiniz.

İncelemeyi hazırlayan AS (Adnan) arkadaşımıza ve desteğinden ötürü Dadanagast (İlker) arkadaşımıza sitemiz adına teşekkür ederiz.

Pentax K100D ürün inceleme sayfasına Burayı Tıklıyarak ta ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla Netfotoğraf.

NOT: Iso test fotoğrafları daha sonra ilave edilecek ve buradan sizlere duyurulacaktır.

#netfotograf' tarafından 25.12.2006 16:47:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Aralık 2006, 16:45 - İp: 88.***.**0.132
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

bitpire, fotoğrafında havanın kapalı olduğu karenin tamamına yansımış, fakat fotoğraftaki keskinlik dikkat çekici.

Tarih: 4 Ocak 2007, 23:37 - İp: 85.***.**8.145
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

As yavaşlığın sebebi benmiyim.
Bu ülkede beyaz Türk olmak ne kadarda zor canım. Sizi gidi siyah Türkler sizi.

Tarih: 4 Ocak 2007, 23:42 - İp: 85.***.**5.193
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

İşte Pazarbey geldi birşeyler yaptı site hızlandı.

Ral ın güzel portre fotoğrafından sonra bende bir tane yükleyeyim.

Pentax K100D

Lens:18-55mm. kit lens
sRGB
F/5.6
45mm.
1/350sn.
ISO 200
Perde öncelikli mod.
Pozlandırma 0 adım.
Makina içinde keskinlik +2
Kontrast +1
Saturatıon 0
Brıhgtnes mod.

Tarih: 4 Ocak 2007, 23:44 - İp: 85.***.**7.2
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ya bu fotoğraf harika. Acaba k100 d mi almalı. k10 a o kadar para vermek boşunamı acaba.

Tarih: 4 Ocak 2007, 23:57 - İp: 85.***.**5.193
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

diyafram sonuna kadar kısık ama iso 200 genede ışık fazla yanıyor fotoğraf gidip lensmi almalı yoksa iso 50 denmi başlamalı.?Biliyorum bunlar giriş seviyesinden beklenmemesi gereken özellikler.Ayrıca titreşim engellemede pek gerekli değil o zaman 200 isodan başlayan bir makinayla isoyla sorunu çözerbileceğinizi varsaysak.noizi yok saydım.
ne muhalefet yaptım ya iyi birşeylervarya ortada bulucam eksiğini illaki.
adnan abi bakıyorum geziyorsun fırsatım ve zamanım olsa yanlız bırakmak istemem fakat tüm bonus zamanlarımı 10d ye saklıyorum.

Tarih: 4 Ocak 2007, 23:57 - İp: 88.***.**2.42
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

#xtolga' tarafından 05.01.2007 00:21:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Ocak 2007, 00:03 - İp: 85.***.**8.145
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Hay Allah canını almasın senin sevgili Pazarbey..Siz benden daha uzun yaşayacaksınız..Tam ben de aynı şeyi düşünüp aynı şeyi yazacaktım..HArbiden Adnan beyin bu son fotografında amca sanki yanıma kadar gelmiş gibi yahu..Bu ne canlılık ne netlik böyle..
Bir de şeyi anlamadım fazla ışık kaynağında 200 ISO nun patlama yapmaması için ne yapmamız gerekiyor..Gerçi bitpire "Yüksek ışıkta düşük enstantane kullanmak gerekirse Iso 100'den başlayan makinelere göre diyaframı 1 stop fazla kısman gerekecek." dedi ama kafam karıştı tam anlayamadım

Tarih: 5 Ocak 2007, 00:04 - İp: 212.***.**2.148
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hocam autoda çek sende. Veya diyafram veya enstantane öncelikli modda.Nasıl olsa makina kendisi ayarlayacaktır.

Tarih: 5 Ocak 2007, 00:14 - İp: 85.***.**5.193
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

gidip dahada kısılabilen yeni bir lens alacaksın kıs kıs sonuna geldi.makinayıda değiştirebilirsin.filtrelerle patlayan kısımları engelleyebilirsin.raw cekip ps de pozlamayı düşersin.

Tarih: 5 Ocak 2007, 00:16 - İp: 88.***.**2.42
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

lazut sen söylenenlere kafayı takma.10-15 kare çektikten sonra makinaya alışır hangi ayarda nasıl bir fotoğrafla karşılaşacağını bilirsin.Patlamayı diyafram ayarı veya EV ayarı ile engelliyebilirsin.

Pazarbey K10D den vazgeçeceksen ben fotoğraf yüklemeyi durduruyorum ona göre.

tolga yüklediğin fotoğraf biraz küçük kalmış ama kötü ışıkta ten rengi gayet güzel.

Gantry milletin kafasını 50 ıso deyip karıştırma. Bak 200 ıso da canavar gibi.

Yukarıdaki fotoğrafta yüzdeki detayları yakalıyabilmek için brihgtnes modunda çekildi.

Tarih: 5 Ocak 2007, 00:18 - İp: 85.***.**7.2