netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Canon Eos 30d Test:

Değerli üyelerimiz.

Netfotoğraf sitesi olarak sizlere daha önce sitemizce yapılacağını duyurduğumuz makina testlerinin ilkini Canon Foto-Video Türkiye Mümessili Erkayalar dan sitemize gönderilen Canon nun EOS 30D modeli başlatmış bulunuyoruz.

Bu testin sitemizde ve Türkiyede bir ilk olmasından dolayı eksikliklerimiz olabilir.Amacımız burada açtığımız bu forum ile bizlere bundan sonraki testlerimizde yön vermeniz ,test ettiğimiz Canon EOS 30D fotoğraf makinası hakkında görüş ve düşüncelerinizi buradan paylaşabilmeniz.

Testi gerçekleştiren arkadaşımız AS (Adnan) ın yaklaşık bir buçuk aylık çalışması sonucunda ortaya çıkan bu inceleme sizlere sunulmadan önce sitemizde fotoğrafçılık ve ekipmanları konusunda bilgisine güvenebileceğimiz arkadaşlarımızın önerileri doğrultusunda hazırlanmıştır.

Buradan sitemiz adına bu arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Canon EOS 30D hakkındaki görüşlerinizi bu topicten ,DSLR / DSLR Like Satın alma rehberinden yapabileceğiniz gibi Test sayfamızda ki "Forumda Canon Eos 30D" başlığı altından da bu topiğe ulaşabilirsiniz.

Canon EOS 30D Test sayfasına giriş için tıklayınız.

Saygılarımızla Netfotoğraf.

Testi hazırlayan: As ( Adnan )

Teste yorum ve görüşleri ile katkıda bulunan arkadaşlarımız:

Dadanagast ( İlker )
Burkay ( Murat )
Ömergin ( Ömer ).

#netfotograf' tarafından 12.10.2006 12:00:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ekim 2006, 01:47 - İp: 81.***.**0.119
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

adnan ve omer; her ikinizin cektigi fotograflar da harika dogrusu.. umarim bir gun ben de sizler gibi fotograf cekebilirim..

Tarih: 12 Ekim 2006, 23:31 - İp: 86.***.**0.120
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

İlker makina ve lensler iyi olunca fotoğraflarda iyi oluyor.

Tarih: 12 Ekim 2006, 23:38 - İp: 85.***.**9.5
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

adnan,
teşekkürler
tamer

Tarih: 12 Ekim 2006, 23:40 - İp: 193.***.**2.10
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

İlker Türkiyede bazı yerler 17-85 ile bazı yerler ise 18-55 ile kit olarak satıyor.

Unutmadan İlker sen varya adamı öldürürsün

Eskiden lensim kötü der,fotoğrafları iyi lens ile çekeceğim derdin.

Ben de senin elindeki 17-50mm tamron'un karşılaştırmasına baktım verdiğin linkten.

Canon'un L serisi lenslerini geçmiş puanlamada.Yani senin bize harika fotoğraflar yüklemen lazım.Ama sen hala keşke deyip sızlanıyorsun.

Şimdi gelde hasta olma

Evet lens testine şiddetle katılıyorum.O da lazım.

Tarih: 13 Ekim 2006, 00:04 - İp: 85.***.**8.224
as
as (Üye)

Kıvanç fotoğraflar konusunda bir şey dememişsin.

Tarih: 13 Ekim 2006, 00:07 - İp: 85.***.**9.5
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Adnan abi bir önceki sayfadaki gün batımı fotoğrafını çok beğendim.Test fotoğrafları ise yine çok başarılı.Mesela bir gece fotoğrafın var.Bir binayı çekmişsin,ışıl ışıl orası neresi anlayamadım.Bunun dışında bir fotoğrafın daha vardı beni etkileyen.O da yol kenarından uzun yolda çekmişsin.Yandan bir kamyon geçiyor,güb batımıydı sanırım.
İlerleyen zamanlarda başka fotoğraflarına da yorum yapacağım.

Ha mesela yat fotoğrafında güzel.Pırıl pırıl bir deniz.

Adnan abi zaten Hüsmenağa'nın da 30D'yi yücelten çok başarılı fotoğrafları var.Test ile bu makinanın başarısı iyiden iyiye tescillenecek.Allah sahibine bağışlasın.

Ömer seninde fotoğrafın çok başarılı.Çekim yerini nereden buldun öyle?

Sanki çölde çekim yapmışsın gibi

Yerdeki çatlaklar ve ilerideki insan portresi birbirini tamamlayan öğeler.Başka fotoğrafın yok mu ekleyecek??

Hüsmenağam senin yorumlarını da bekliyoruz test sayfalarına.

Herkese iyi geceler diliyorum.Fırsat buldukça buralardayım ben.

Tarih: 13 Ekim 2006, 00:17 - İp: 85.***.**8.224
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

kivanc tamam hemen kizma..
18-55 kotu bir lens 17-50 ile karsilastirilinca tabii ki ama soylendigi kadar da kotu degil demek istiyorum.. biliyorsun kac tane 18-55 ile cekilmis fotograflari yukledim r1 konusunda, kotuler miydi?.. L kalitesi tabii ki yok, sonucta 30-40 pound'a geliyor lensin fiyati kit olarak alininca.. bu fiyata mukemmel bir lens 18-55..
..
keske diyorum cunku adamlarda sanatci gozu var kivanc.. ben ot gibi cekiyorum fotograflari resmen.. ben daha cok teknik bilgilerdeyim fotografin; fotografin kendisini cekebilmek icin iyi bir goze sahip olmak gerekiyor..
18-55 ile burada da satiliyor kivanc.. ama kimsenin aldigini da zannetmiyorum dogrusu.. yerine 400d ve 17-85 almak cok daha mantikli eger ki kisinin parasi yetmiyorsa..
.......................

Tarih: 13 Ekim 2006, 00:28 - İp: 86.***.**0.120
as
as (Üye)

Ömer 30D ile daha önce çektiğin buraya yüklemek için hazırladığın fotoğraflar vardı onları ne yaptın.

Size bir 30D fotoğrafı daha.
Yer Aydın'nın Karacasu ilçesinde Afrodisyas antik şehri.

Canon EOS 30D
F/10
1/250
Iso 100
24mm.

#as' tarafyndan 13.10.2006 01:00:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ekim 2006, 00:29 - İp: 85.***.**9.5
as
as (Üye)

İlker diğer topiğede yazdım sana mail de bahsettiğim filtreyi araştıryorsun değilmi.

Tarih: 13 Ekim 2006, 00:32 - İp: 85.***.**9.5
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

kıvanc sagolasın.. burası tuzla golu bu mevsimde kuruyor kenarları ondan boyle cok sahane biryer gelin kayseriyede gotureyim sizi

ilker tesekkur ederim abi ama ot gibi cekim konusunda benim elime su dokebilecegini hic zannetmiyorum..

Tarih: 13 Ekim 2006, 00:36 - İp: 88.***.**0.182