netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Canon Eos 30d Test:

Değerli üyelerimiz.

Netfotoğraf sitesi olarak sizlere daha önce sitemizce yapılacağını duyurduğumuz makina testlerinin ilkini Canon Foto-Video Türkiye Mümessili Erkayalar dan sitemize gönderilen Canon nun EOS 30D modeli başlatmış bulunuyoruz.

Bu testin sitemizde ve Türkiyede bir ilk olmasından dolayı eksikliklerimiz olabilir.Amacımız burada açtığımız bu forum ile bizlere bundan sonraki testlerimizde yön vermeniz ,test ettiğimiz Canon EOS 30D fotoğraf makinası hakkında görüş ve düşüncelerinizi buradan paylaşabilmeniz.

Testi gerçekleştiren arkadaşımız AS (Adnan) ın yaklaşık bir buçuk aylık çalışması sonucunda ortaya çıkan bu inceleme sizlere sunulmadan önce sitemizde fotoğrafçılık ve ekipmanları konusunda bilgisine güvenebileceğimiz arkadaşlarımızın önerileri doğrultusunda hazırlanmıştır.

Buradan sitemiz adına bu arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Canon EOS 30D hakkındaki görüşlerinizi bu topicten ,DSLR / DSLR Like Satın alma rehberinden yapabileceğiniz gibi Test sayfamızda ki "Forumda Canon Eos 30D" başlığı altından da bu topiğe ulaşabilirsiniz.

Canon EOS 30D Test sayfasına giriş için tıklayınız.

Saygılarımızla Netfotoğraf.

Testi hazırlayan: As ( Adnan )

Teste yorum ve görüşleri ile katkıda bulunan arkadaşlarımız:

Dadanagast ( İlker )
Burkay ( Murat )
Ömergin ( Ömer ).

#netfotograf' tarafından 12.10.2006 12:00:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ekim 2006, 01:47 - İp: 81.***.**0.119
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

hadi hayırlı ossun bakalım.acılış kurdelasını ben olmadan kesmişsiniz ya neyse artık görmezden gelelim.
kıvanc bu test birazda sitemizi desteklemek için yapıldı sanırsam.yani canon bu cesareti gösterdi ve bu makinasını yolladı.lens konusunda diğer firmalarda canon gibi fotoğraf severlere destek olup bizlere test için ürünlerini yollarsa onlarında uyumlu makinalarla testleri yapılacağından eminim.yani biraz cesaret ve güven.
acılış kokteyli bile yapmadınız bukadar cimrilikmi olur.

Tarih: 12 Ekim 2006, 22:38 - İp: 88.***.**4.179
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Ömer den sonra bende güzel bir gün batımı fotoğrafı yüklüyeyim.

Canon EOS 30D
F/5.6
24mm.
1/400sn.
ISO 100

#as' tarafyndan 13.10.2006 01:05:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ekim 2006, 22:40 - İp: 85.***.**9.5
as
as (Üye)

Gantry selam.
Fikret açılış için Ramazandan sonra parti verecekmiş. Bütün siteyi davet etmeyi düşünüyormuş.
Fikret bunu okumasın .

Tarih: 12 Ekim 2006, 22:44 - İp: 85.***.**9.5
docteur
docteur (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

selam
test çok başarılı hayırlı olsun tebrikler
bi sorum olacak
piyasaya yeni lensler çıkıyor mevcut lensler de var makine seçimi gibi lens seçimi de zor sadece lenslere yönelik farklı marka lenslerin karşılaştırmalarının da içinde bulunduğu testler olacak mı acaba
şimdiden teşekkürler

Tarih: 12 Ekim 2006, 22:44 - İp: 85.***.**5.221
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

ramazan sonrası partiyi istanbulda yapalım benim iznim var yer varsa bende gelebilirim.

Tarih: 12 Ekim 2006, 22:51 - İp: 88.***.**4.179
as
as (Üye)

docteur selam.
Bu söylediğini bayramdan sonra ilgili firmalarla yapacağımız toplantıda gündeme getirelim.Lens karşılaştırmalarınıda yapabilirsek çok faydalı olur.

Tarih: 12 Ekim 2006, 22:54 - İp: 85.***.**9.5
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Sevgili arkadaşlar,
Ellerinize sağlık, gerçekten de hepimizin hayalindeki ve özlem duyduğu bir işe girişmiş ve oldukça da başarılı olmuşsunuz.
Çok memnun olduğumu belirtmek istedim.

Not: Tek önerim var. Yayın hakları ile çok yakından ilgilendiğim için bir noktaya dikkat çekmek istedim. Artık bu sitede yapılan testler halka açık (public) olduğundan, makinenin fotograflarının (eğer kendiniz çekmediyseniz) nereden elde edildiğinin de belirtilmesi, telif hakları açısından problemle karşılaşmamak için önem arzediyor. Yanlış değilsem makinanın çektiği fotograflar bize ait, ama makinayı tanıtıcı fotograflar Canon firmasını fotoları ya da dpreview'den olabilir. Benim söylediğim bu ikinci grup fotoların kaynaklarının belirtilmesi. Hatta onun için bile izin almak gerekebilir (Canon'dan alınanlar değilse bile diğerleri için).
Bu iyi niyetle başlamış girişimin sonunda başımızı ağrıtmaması içi naçizane bir uyarı...

Tamer

Tarih: 12 Ekim 2006, 23:01 - İp: 193.***.**2.10
docteur
docteur (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

selam
teşekkürler as lenslerin testleriyle ilgili gelişmeleri sabırsızlıkla bekliyorum açıkçası lensler bana makinelerden daha cazip geliyor

Tarih: 12 Ekim 2006, 23:08 - İp: 85.***.**5.221
as
as (Üye)

Tamer selam.
30D ile çekilmiş galeri,test sayfası ve buraya yükleyeceğimiz tüm fotoğrafları ben çektim.Makinanın tanıtım fotoğrafları ile diğer görsel dökümanlarıda Erkayalardan (Canon dan) temin ettiğimiz için bu konuda bir sıkıntımız yok.
Zaten test için kaynak araştırması yaptığımızda da Dpreview gibi sitelerin bu görsel dökümanları ilgili firmalardan temin ettiklerini öğrendik.
Uyarın için teşekkürler.

Tarih: 12 Ekim 2006, 23:26 - İp: 85.***.**9.5
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

kivanc, 18-55 degil de mesela canon 50mm f/1.8 lensi ile de birkac ornek olabilirdi belki.. 18-55 gercekten de 30d alacak bir insana yetmeyecektir adnan'in soyledigi gibi.. yani iyi bir kamera aliyorsun ama uzerine kaliteli lens takmiyorsun, hos olmaz.. 30d'yi zaten genelde 17-85 ile kit olarak satiyorlar, 18-55 yerine.. bilmiyorum turkiyede de oyle mi?

Tarih: 12 Ekim 2006, 23:28 - İp: 86.***.**0.120