kapalihesap123
kapalihesap123 (üye)
Eskişehir / Meraklı

Neden Sony Makine Alınmaz Veya Alınır ?

Merak ettiğim şey şu ki neden sony makine alanlar küçümseniyor. Canon veya Nikon kullananlar kendilerini üstün görüyorlar ki. Sonuçta Sony makinalarda canon veya Nikon kadar pahalı. Ben sony kullanmıyorum ama merak ettim.

Tarih: 15 Aralık 2010, 20:38 - İp: 188.***.**2.204
cacaca_01
cacaca_01 (üye)
İzmir / Meraklı

Şuna cevap vereyim; neden Sony makine alınır ?
Harika renk kalitesi, kolay kullanım özellikleri(panaroma, oto hdr, karanlıkta elde çekim modu vs. vs.) fiyatı, sensör yenilikleri, eğilebilir ekrandan canlı ve hızlı görüntü, focus hızı, işlemci hızı vs. vs. vs.

Neden mi sony alınmaz ?
Marka takıntısı olması.Lens sıkıntısı diyorlar ama kullanılacak en fazla ne kadar lens var ki ? Telefoto, zoom, ?? ... Lens fiyatları daha pahalı diyorlar, o doğrudur işte.Canon ve Nikon lenslere göre pahalılar.

Tarih: 15 Aralık 2010, 22:13 - İp: 78.***.**1.43
sateslier
sateslier (üye)
Aydın / Amatör

Türkiye'de kullanıcılar, Nikon ve Canoncu olmak üzere iki fanatik gruba ayrılıyor ve diğer firmalara ait cihazları her zaman yerden yere vuruyorlar. Bildiklerinden mi ? Hayır, hiçbir şey bilmediklerinden... Şimdilerde Nikon D7000 revaçta, peynir-ekmek gibi satacak, peki hangi sensörü kullanıyor ? Sony'nin A55'de kullandığı 16.2 MP'lik sensör... Sony bu sektörün geleceğidir.

Tarih: 15 Aralık 2010, 22:24 - İp: 94.***.**6.170
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

doğrudur evet.

Tarih: 15 Aralık 2010, 23:25 - İp: 85.***.**8.214
kapalihesap123
kapalihesap123 (üye)
Eskişehir / Meraklı

Sağolun arkdaşlar

Tarih: 16 Aralık 2010, 16:48 - İp: 188.***.**2.204
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Neden alinmaz?Cunku istikrar yok.Devamli bir arayis ve bugun aldigin modeli 2 gun sonra eski yapma aliskanligi olan bir firma.Hem 2.ele darbe vuruyor hemde musteriye tuh acele ettim dedirtiyor.Ayrica kasadaki adi iscilik ve normal lenslerinin Nikon yada Canonlarla boy olcusemesi,yan sanayi lenslerin ilk yeniliklerini Canon ve Nikon icin yapmalari gibi sebeplerde insanlari hakli olarak bu markalara itiyor.Bana guven vermiyor ve elime aldigimda ciddi bir makina goremiyorum acikcasi...Nikona Sony sensoru kullaniyor diyenler ayrica yaniliyorlar.Nikon Sonye bu sensoru uret diyor sonra o sensoru kendi teknikleriyle isleyip donatiyor.Alman BMW yada vosvoslarda civatalarini Turkiyede Norm Civatadan alirlar ama kimse cikip civatasi Turk aferin Turklere demiyor mesela...

Tarih: 16 Aralık 2010, 17:03 - İp: 221.***.**6.23
delirendeli
delirendeli (üye)
İzmir / Amatör

bence yanlış benzetme otomobilde motor ne ise foto makinasında da sensör o dur. Civata ne ki . Ha kabloyu örnek verirsen eğer katılırım bu örneğe

Tarih: 16 Aralık 2010, 21:06 - İp: 88.***.**0.25
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

GM mesela..,,iyidir.

Tarih: 16 Aralık 2010, 21:15 - İp: 85.***.**6.5
bahattinakkaya
bahattinakkaya (üye)
Ankara / Meraklı

konunun dışında ama civata ne ki dediğiniz o ufacık ayrıntı bazen hayat kurtarır bazende hayata mal olur. Defalarca tecrübe ile sınanmıştır

Tarih: 16 Aralık 2010, 23:01 - İp: 92.***.**2.254
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

Bir arkadaşım 8-9 ay önce Sony dslr aldı. Sanırım A550 idi (model konusunda emin değilim A500 de olabilir).
Makinayı tuttuğu sağ el grid kısmındaki plastik aksam bollaştığı için makinayı servise gönderdi. Servis japon ile yapıştırıp geri göndermiş.
Makinasını satmaya kalktı, ama 9 ayda o modelin üzerine 2 yeni model çıktığı için satın aldığı paranın yarısını dahi veren çıkmadı.

Diğer firmalarda bu kadar kısa sürede bu kadar model değişimi olduğunu sanmıyorum. Bu makinaların 2. el fiyatlarını çok düşürüyor. Ayrıca giriş seviye modellerinde Sony gövdeler çok çabuk yıpranıyor. Ben 8-9 ayda gövde plastiği deforme olan ne Canon ne Nikon nede Pentax görmedim, varsada ben duymadım.

Tarih: 16 Aralık 2010, 23:58 - İp: 94.***.**2.123
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

İst da iyi servis üç veya en fazla dörttür..Anlamayan servis de japonla halledip yaptım der, belki..
Bir ara iç aksama gress yağı bile sür,sürülür diyenler var idi eskiden..

Tarih: 17 Aralık 2010, 01:02 - İp: 88.***.**2.199