mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

Neden Dslr Neden Dslr-like?

arkadslar uzunca zamndır bu konuyu tartışıyoruz sonu da pek yokmus gıbı gozukuyor...
foto severlerın dslr ve dslr lıke almak ıcın bır cok gecerlı nedenleri var aslında konu bu bunu tartışmak lazım tabı bazı cıhazlar fotograf kalıtesı bakımından dslr cıhazlarla aynı sevıyede ve su aralar zorlamaktadır da, mesela dada dslr sever cunku o hızlı raw cekıcektır daha fazla optık zum ıster kendını asmak ıster lens degıstırıcektır cok hızlı fotograf cekmek ısteyecektır optık wfınd. dan bakmak ıster.

ama mımarca ıcın hızlı fotografa gerek yoktur raw da onu fazla etkılemez fazla zum ıyı bırsey olsada onun ıcın olmasada olur.

işte burda one cıkan malesef bazı dslr cıler alınabılır ama sony r1 in fotograf kalıtesı

yorumlar sizden...

Tarih: 27 Mart 2006, 10:57 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

erhan soyle bizlere; acaba R1 aldigin icin fazla memnun degil misin? neden hep ayni konuyu acip duruyorsun? bak zaten diger konular altinda yeterince konusuldu ve halen de konusuluyor..
......
"dada dslr sever".. dada aslinda leaf, sinar, hasselblad veya phase one digital back'lerden birini hasselblad H2'ya takmak ister ama nerdeee..
dada orta format sever.. ama parasi yetmez, alamaz..

dada acikcasi, optik olmayan viewfinder'lara bir turlu isinamadi..
dada ayrica, yuksek zoom'da cekim yapmayi gercekten de sever.. ama tabii ki dada, yuksek zoom'un gerekli olabileceginden aslinda yuksek zoom'u sever..
..............
dada fazla lens degistirmeyi sevmez.. cunku lens degistirmekle zaman kaybolur.. sanslar kacar.. dada bir tane daha dslr sahibi olmak ister aslinda..
..birazcik kotu kalitesi yuzunden (kaliteli lenslere nazaran) 18-200 veya 28-300 gibi zoom'lari da kullanmaz.. halbuki kullansa cok memnun olacak ama.. nafile.. sanki pro olarak calisiyor..

..............................................

simdi dada mimarca'ya birkac soru sormak ister.. mimarca da eminim memnuniyetle cevaplandirir sorulan sorulari..

mimarca neden hizli fotografa ihtiyac duymaz?
mimarca, raw modunu neden kullanmaz? veya mimarcayi neden fazla etkilemez raw modunun yavasligi?
mimarca, raw'dan ne anlamaktadir?
mimarca, yuksek optik zoom'a ihtiyacin sadece cooook uzaklari yakin getirmede mi kullanilacagini zanneder?
mimarca neden dslr'cilarin alinacagini dusunur?
mimarca icin R1'in fotograf kalitesi nasildir? yani teknik olarak..
ve son olarak,
mimarca neden sanyo vpc c4 alip, iki gun sonrasinda satmak istemektedir? acaba kararsiz mi kalmistir?

......
hadi bakalim, soz sende..

Tarih: 27 Mart 2006, 13:18 - İp: 62.***.**2.10
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Alkışlar Dadaya

Tarih: 27 Mart 2006, 13:55 - İp: 212.***.**0.50
mastertr
mastertr (üye)
Zonguldak / Amatör

Neden Dslr Neden Dsl... 27 Mart 2006
Akmerkezde Dogubank... 23 Mart 2006
R-1 Tebrikler Sony S... 23 Mart 2006
Sony Fun Club R1--... 21 Mart 2006
İşte R1 Makro? 6 Mart 2006
Karşılaştrma R1,eos2... 25 Şubat 2006
Sany R1 Türkçe Kulla... 24 Şubat 2006
*t Objektif Hakkında... 24 Şubat 2006
Sony R1 İncelemem 22 Şubat 2006
Sony Dsc R1 Aldım 22 Şubat 2006
Dünyanın En İyi Lens... 22 Şubat 2006
Sony R1 Ve 350d Foto... 22 Şubat 2006

Memnun olmasa bu kadar R1 başlığı açarmı yaw. Memnun ki reklamını yapıyor

http://forum.netfotograf.com/serbest_kursu.asp?msg_id=8728
Yukarıdaki konuyu da sırf mimarca okusun diye açmıştım aslında. Ama okumadı sanırım
R1 güzel makine ama sonuçta en güzel değil.
Yine de mimarca, güzel seçim yapıp kaliteli makine almışsın, en iyi kompakt makine denebilir. Ama sonuç olarak DSLR dan daha kaliteli fotoğraf çekiyor dersen ben de derim markacılık yapmadan ve bilimsel olarak ispatla.

Tarih: 27 Mart 2006, 14:27 - İp: 194.***.**0.97
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Sony'in bu piyasaya hızlı girişi gibi,mimarca da bu forumlara hızlı bir giriş yaptı.Ama hep aynı şeyler hep aynı dönüp dönüp aynı? mimarca hadi r1 daha kaliteli de de bitsin olay,çünkü bu işin sonu buraya gelecek

Tarih: 27 Mart 2006, 14:51 - İp: 62.***.**1.55
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

To Be Or Not To Be.....

Tarih: 27 Mart 2006, 15:41 - İp: 85.***.**9.162
emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

ne canon,ne nikon ne de fujifiiilm bu sene r1 şampiyoooon,
lay lay lay lay lay lay lay,şampiyon r1!!
haydi r1 haydi r1 haydiiiiii tam zamanı tam zamanı şimdiiii!!!

Tarih: 27 Mart 2006, 16:38 - İp: 85.***.**7.136
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Sevgili Mimarca
Belki farkında değilsin ama açtığın konu başlıkları yüzünden tepki toplamaya başladın.
Açıkçası fotoğrafçılık konusunda tecrübeli olduğunu zannetmiyorum Bence Öncelikle aldığın makinayı tanımaya çalış.
Diğer konu başlıkları altında R1 in Dslr e karşı artı ve eksileri yeterince karşılaştırıldı.
Fotoğraf kalitesi konusunda kimse R1 e bir şey söylemiyor.
Noise konusunda da alınabilecek baskı boyutu konusunda da ancak hız konusunda ve değiştirebilir lens ve optik viewfinder
konusunda dezavantajları olduğunun hala farkına varmadı isen öncelikle makinanı iyice tanımanı öneririm.

R1 i test konusunda bir konu başlığı açtın 3-5 gün bekledim arkası gelmedi bu arada açtığın konu başlıkları ile bu testi sağlıklı yapamıyacağını anladığım için testi kendim yapmaya karar verdim.İyi ki de öyle yapmışım .Burada konu başlığı açmak için geçirdiğin zamanı makinanı yakından tanımak için fotoğraf çekmek için harcasaydın senin için çok daha verimli olurdu diye düşünüyorum.

Tarih: 27 Mart 2006, 17:02 - İp: 81.***.**1.197
emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

Tarih: 27 Mart 2006, 17:37 - İp: 85.***.**7.136
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

As.... Selamlar....

Tarih: 27 Mart 2006, 17:55 - İp: 85.***.**8.52
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Sevgili mimarca kimse senin kötülüğünü istemiyor.Ayrıca ben de dahil bir çok kişi zaten R1'in kaliteli olduğunu biliyor.
Bunu inkar eden de yok.Sadece olmuşla ölmüşe çare yok derler ya işte ben en çok boşa geçen zamana acıyorum.Bu siteyide en verimli şekilde kullanmaya çalışıyorum.Bazen benimde canım komiklik olsun diye saçmada olsa gülmek amacıyla siteye forum açmak istiyor.Hatta geçen hafta bir başlık açıp saçma sapan birşeyler yazdım.Sonra düşündüm ve bu sitenin bize sunduğu yazı yazma özgürlüğünü suistimal ettiğimi düşündüm,derhal yazdığımı geri aldım
Bana kalırsa haddim olmayarak senden R1 in fotoğraflarını galeriye koymanı,aklına gelen enteresan şeyleri bizimle paylaşmanı rica edeceğim.Hem sen makineni test edersen,unutmaki R1 alacak kişilere yardımcı olmuş olacaksın.Seni kırdımsa affola...[>:D

Tarih: 27 Mart 2006, 18:18 - İp: 88.***.**7.53