pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Neden Canon

İşte cevabı:Not Fotoğraflar 1600 ıso da çekilmiştir.
400 d:

A100:

K10D:

D80:

#pazarbey' tarafından 25.03.2007 23:46:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Mart 2007, 22:46 - İp: 85.***.**9.197
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tolgabengi var bir durum ama.
Bitpire k100d 400 d ye en yakın performansı sunmuş benim fotolardada .Ekledim bir tane. Hatta birisi şaşırdı k100d k10d den dahamı iyi bu konuda diye. Evet bence ıso konusunda en iyi makinalardan birisi k100d. Bu konuda hiçbir şüphe yok. Hatta 6 mp makinalar arasında en iyi bence k100d foto kalitesi bakımından.
Ama koydğum 4 makina arasında 400d açık ara önde.

Tarih: 20 Mart 2007, 12:54 - İp: 88.***.**0.48
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Bitpire,

Walla ben o kadar akilli degilim. Sen de o kadar deli degilsin zaten.

Su Pazarbey'in A100'u bir an evvel gelsede boyle sacmasapan sitelerde dolanip kafayi ipe sapa gelmez seylere takmaktan vazgecse artik diyorum.

Arada iddia edildigi gibi bir fark olsaydi, Canon disindaki firmalarin birak geride kalmayi, cooooktan kepenkleri indirmis olmasi gerekirdi. Bu foruma uye onca A100 sahibinin o fotolari yollayamamasi gerekirdi, hepsinin "biz nasil bir kerizlik yaptikda Canon almadik" diye dovunmesi gerekirdi. Gelgelelim durum hic oyle degil, Sony birkac aya daha ust modelini cikaracak, A100'u uretimde tutacak, dukkani kapatmaya niyeti varmis gibi gozukmuyor pek.

A100'le foto ceken arkadaslar mi ? Onlara boyle seyler zirva geliyor, sonucu ellerinde goruyorlar zaten, darisi Pazarbey'in basina.

Tarih: 20 Mart 2007, 12:56 - İp: 85.***.**1.172
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos400d/page22.asp

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos400d/page23.asp

adreslerinde 400d ile d80 ve a100 karsilastirilmis.. 400d'nion ustunlugu acik sekilde goruluyor dogrusu..

ama bitpire de hakli simdi.. eger ki soz konusu kameralar k100d veya d50 ise, her ikisi de yuksek iso'da cok iyiler.. ama fotograf IQ'su konusunda hicbir kamera canon'un eline su dokemez..

acin bakin dpreview'in galerisinden fotograflara..
mesela d200 cok iyi diyoruz, ama 30d ile karsilastirilinca, fotograflarin kalitesi kesinlikle 30d'den geride..

o yuzden de zaten hep canon makineler standart olarak aliniyor ve diger kameralar canon'larla kapistiriliyor..

........

mutlaka ki, diger kameralar da kotu degiller.. ama yuksek iso dedigimizde, canon'un gerisindeler.. ama ne var, bir built-in titresim onleme gibi ozellikler yuzunden insanlar diger markalari seciyorlar..
tabii sonucta zevk ve renkler yine..
elinde olan lenslere gore hareket edersin ayrica..

ama kim ne derse desin, monitorden fotograflarina bakinca hoslandigim tek kamera canon'dan hep..
fakat baski yapilirsa, hepsi de super goruluyorlar dogrusu..

Tarih: 20 Mart 2007, 14:30 - İp: 86.***.**0.120
jagermanx9
jagermanx9 (üye)
İstanbul / Amatör

18-70 ve 70-300 kitiyle birlikte 1,800 TL'ye A-100 var.Girişmodeli slr için diğerlerine göre oldukça iyi.böyle çok ince noktalara takılmaya gerek yok.(dprewiev de bakabilirsiniz a-100 fotolarına,hiçbiri diğerlerinden aşağı deil,hatta daha iyi.)

Tarih: 20 Mart 2007, 15:57 - İp: 88.***.**8.202
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Antika antika o saçma sapan dediğin siteler belkide alanında dünyanın en iyileri. Ve hemen hemen herkes onları baz alıyor. İyisinide sen yap Ayrıca duanada katılıyorum.
Sevgili dadanagast;
Foto kalitesi konusunda sana katılıyorum. Ayrıca fiyatta bizim için çok önemli.Türkiyede a100 ün iki kitli fiyatına canon 400 dinin bir kitli fiyatına alamıyorsun. O zaman insanlar pentax ve sony ye yöneliyor.
Bakınız jagermakırın fiyitaları.
Neticede sonuç ortada olmasına rağmen kafalardaki şablonlar bir türlü kırılamıyor. Bundada en büyük etken erkayaların fiyat politikası sebebiyle canona karşı oluşmuş antipati bence. Bayi kar marjlarını düşürüp bunu tüketiciye yansıtmalılar bir an önce.

Tarih: 21 Mart 2007, 00:11 - İp: 85.***.**6.52
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Jagermakır kim abi

Tarih: 21 Mart 2007, 00:30 - İp: 88.***.**2.107
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Çift kit lensli A100 nerede 1.800'e satılıyor?

Tarih: 21 Mart 2007, 08:30 - İp: 85.***.**0.30
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 21 Mart 2007, 08:48 - İp: 85.***.**9.126
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

Pazarbey bende hep kerndi kendime kiziyordum niye Canon 20D aldim diye ama burda okuduklarimi görünce icim rahatladi

bilmiyorum Türkiyede piyasa fiyati ne kadar ama benim aldigim yer burasi buyrun canon ve nikonla karsilastirmasi siz yapin

CANON ALMANYA FIYATLARI TIKLAYIN

NIKON ALMANYA FIYATLARI

PENTAX ALMANYA FIYATLARI

CANON OBJEKTIF FIYATLARI

NIKON OBJEKTIF FIYATLARI

PENTAX OBJEKTIF FIYATLARI

asagi yukari almanyada bu fiyata satiliyorlar Türkiyede dahami pahali

Tarih: 23 Mart 2007, 05:41 - İp: 62.***.**2.73
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Peki bu fiyatlar Türkiyeye glence kaça patladı acaba.

Tarih: 23 Mart 2007, 23:38 - İp: 88.***.**9.179