link80
link80 (üye)
İstanbul / Amatör

Ne Yapmalıyım?

Merhaba;
Ben bu fotoğraf işine uzun zamandır girmek istiyorum.İlk defa bir şansım var yakın zamanda Almanya'ya gidecek bir tanıdığıma makine aldırabilicem ama araştırdıkça kafam daha da karıştı.Şimdi gönlümden geçen 500d ama muhtemen para durumlarından alamıycam. bana 300-400€ ya alabileceğim güzel bir makine lazım.450d veya 400d bu durumda uygun mudur? Almanyadaki fiyatları da tam bilmiyorum ama daha ucuza gelirse nikon modellerini de düşünebilirim.Yeni başlayacak biri olarak daha düşük bir model alsam kursa da gideceğimi hesaplarsak tatmin edici sonuç alabileceğim makine varmıdır bunların dışında?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Tarih: 7 Mart 2010, 00:30 - İp: 194.***.**9.234
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Sana Nikonun yada bahsettigin gibi Canon un en ucuz modelleri uyar diye dusunuyorum ve hangisini daha ucuza alabilirse o arkasin onu almasini tavsiye ederim.Fazla kafa yormana gerek yok simdiden cunku yeni birisi icin kafa yoracak sey bu makinalari once tanimaktan gecer ve sonrasinda ortaya cikan gereksinimlere gore degisik makinalar dusunulebilinir.Nikon D3000 en ucuzu ise tavsiyemdir...

Tarih: 7 Mart 2010, 12:06 - İp: 221.***.**4.187
link80
link80 (üye)
İstanbul / Amatör

d3000'e de baktım ama d3000 yerine d5000 tavsiye edildi daha çok.korktuğum şey şu ki diyelim 500$ a bir makine aldım 100$ dolar farkla çok daha iyi bir makine alabilme imkanım varsa paradan kısıyım derken durumu alehime çevirmek istemiyorum.gerekirse o arkadaşımla almayıp bir 3 ay daha bekleyip amerikadan makine temin etme şansım var ama sabır istiyor tabi...

Tarih: 7 Mart 2010, 21:22 - İp: 194.***.**9.234
  • 1