rainman983
rainman983 (üye)
Ankara / Amatör

Ne Almalıyım"canon 500d Yada Nikon D90"

Meraba arkadaşlar değerli forum üyeleri. Ben bilgisayar öğretmeniyim ve photoshopla falan da ilgileniyorum. Canon İxus 75 im vardı ve SLR ye geçcem. Canon 500d ve Nikon d90 arasında sürekli gidip geliyorum. Genellikle profosyonel olmayanlar kişiler objektif olarak konuyu değerlendirmiyo katı bi şekilde diğer makineyi kötülüyo.
Bildiğim bazı şeyler var. Canonun kit lensi nikonunki kadar iyi değilmiş, zaten canonu tercih edersem ilerde Canon un mesela EF-s 18-200 mmlik lensini alabilirmi yada güzelse başka bi lensini daha. Sonuçta ben fotografçı olmayacağım için başka başka makinelerede alıp bulundurmuycam bi kere alcağım ve kendimi bununla geliştircegim.
Bunları da göz önünde bulundurduğumuzda hem body hem bir lens hemde kullanım olarak hangisi daha iyi bi seçim olur acaba. İkisindende memnun kalacağıma eminim ama işte yinede kararsızlık

Tarih: 7 Ağustos 2009, 12:17 - İp: 88.***.**9.118
rainman983
rainman983 (üye)
Ankara / Amatör

evolkany kaça ve nerden aldınız peki 500d yi . Görüntü kalitesi video fotograf falan nasıl iyimi . herangi bi sıkıntınız falan oldumu makinenizden. tutuşu falan bana garip geldi biraz, vizörden bakarken parmaklarım suratıma yapışıyo adeta bakamadım.

Tarih: 26 Ağustos 2009, 19:17 - İp: 88.***.**6.130