zotiri
zotiri (üye)
İstanbul / Amatör

Ne Almalıyım

merhaba arkadaslar..
kamera almak istiyorum fakat ne alcagıma kadar weremedim.Daha yeni baslıyacagım icin dslr almamın doru olmadıgını soyliyen arkadaslarım war bazı arkadaslarım ise dslr al yavas yavas alısırsın diyorlar...
fuji 9500 veya canon 350 d arasında karar veremedim ayrıca bir kaygımda eger 350 d alırsam surekli lens almak zorundamı kalacagım cunku buna butcemin yetecegini sanmıyorum..
lutfen bana yardım edin hata yapmak istemiyorum
ve aldıgım kamerayı uzunca bir sure kullanmak istiyorum
Baska onerebileceginiz kameralar warsa lutfen belirtin
tesekkurler.............

Tarih: 21 Nisan 2006, 16:14 - İp: yok
onderaydin
onderaydin (üye)
İzmir / Amatör

ohooo. ikisi arasında kalınır mı ya. 350D nin üstünlüğü heryerden bağırıyo. s9500'e 1 milyrın üstünde para vereceğine biraz daha koy 350D al. ilerde para biriktirdikçe de yeni lensler alırsın. ama ben lenslerle uğraşamam dersen s9500 yerine sony r1 al. nasıl olsa her sene makine değiştirmiceksin. almışken bari iyisini al.

Tarih: 21 Nisan 2006, 17:06 - İp: 85.***.**2.110
zotiri
zotiri (üye)
İstanbul / Amatör

finepix 9500 1300 ytl
CANON EOS 350 D + EF 18-55 LENS ile KİT 1,700 ytl

Tarih: 21 Nisan 2006, 17:39 - İp: 85.***.**0.125
onderaydin
onderaydin (üye)
İzmir / Amatör

1300 lük makine aldıktan sonra heralde en az iki sene almazsın. ama o iki seneden sonra artık sıkılırsın çünkü s9500 beklentilerini karşılayamaz hale gelir ve bir dslr almak istesin. onun için eğer seni çok sıkmıycaksa maddi yönden bir slr al ve 10 yıl kullan. madem 350D pahalı. o zaman sana nikon D50 veya km dynax 5D yi öneririm. kit lensle birlikte s9500 fiaytına bulursun.

Tarih: 21 Nisan 2006, 22:14 - İp: 85.***.**8.196
tırtıl
tırtıl (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba.Bence Öncelikle kendine şu soruyu sor. Ben fotografçılıkla uğraşmak, öğrenmek, bunu geçici bir heves uğruna değil, gerçekten istiyorum diyorsan. SLR bir makina almaktan çekinme. Acelede etme. Biraz daha araştır. Mağazalarda incele beğendiğin bütçene uygun bir makine bulduğun da forumda o makineyi kullanan arkadaşların tecrübelerinden yararlan ve sonra kararını ver. Kolay gelsin

Tarih: 22 Nisan 2006, 00:50 - İp: 88.***.**1.140
zotiri
zotiri (üye)
İstanbul / Amatör

hepinize yardımlarınız icin cok tesekkurler dslr bir makine almaya karar verdim cunku fotograflara bayılıyorum bazen bir fotografa saatlerce baktıgım oluyor bir filimden bile cok sey anlatıyor bazı fotolar su an alttaki modellere bakıyorum ve konica biraz daha agır basıyor yorumlarınızı bekliyorum.
................... tesekkurler.............................
Canon EOS 350D
Nikon D50
Konica-Minolta Dynax 5D
Olympus E500

Tarih: 22 Nisan 2006, 00:58 - İp: 85.***.**0.125
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaş güzel açıklamış... çok duydum "ben fotoğraf çekeyi çok seviyorum. bu benim en büyük hobim" diye 2 milyarlık makine alıpta 2 ay sonra bi köşeye atan adam... Kendini çok sıkı bi testten geçir ve ne derece uğraşçağını belirle.... Diyosanki gerçekten yapcam bu iş hiç çekinme gerekirse 3-4 ay dfaha bekle ve DSLR al...

Tarih: 22 Nisan 2006, 01:02 - İp: 85.***.**4.248
  • 1